Fapstronaut
25 јули 2015
322
290
Штета за Trubisky i Chicago , прво полувреме имаа супер шанса да им избегаат на Vikings , но останаа на тие 2 поени од safety . Беа далеку подобри од Vikings прво полувреме но ништо не искористија , судиите беа виновни за некој глупи пенали што без врска ги фрлаа ама јебига и второ против Vikings дадоа некој пенали без везе , како и да добра утакмица , заврши како што се очекуваше со победа на Vikings .

Thursday Nigh Football , Eagles at Panthers
Која утакмица ке биде :oleee: двата тима со 4-1 скор , не сум многу оптимист за Eagles , ако се врати Fletcher Cox и Newton да изигра како во почетните кола ќе победат , се повеќе ми изглеа дека Luke Kuechly и компанија ќе изиграат топ против Eagles , се надевам не сум во право . Fly Eagles Fly

16 јануари 2009
2.731
1.063
Му ја обновиле казната на Елиот :coffee: 6 утакмици ќе одмара веројатно од следно коло.

Newton'

Fapstronaut
322
290

5-1 :oleee::ojeaa::oleee:

Судиите срамота беа , толку лошо судење оддамна не сум видел ,Morelli и компанија толку еднострано судеа ама пак Eagles победија . Fly Eagles Fly :ајнапиво:

dragonsky

Hate leads to suffering
25 декември 2010
42.809
83.986
Еве на што ќе се бара леб вечер :D

Пред се за забава ми е ливчево него ли нешто посериозно али ми држи вода..

Минесота не се лоши и секад играле добро против Грин Беј...али па да му ебам мајката ако Пакерс не можат Кејс Кинам да го запрат и втората опција за RB на Вајкингс нека се убијат...

Џетс-Петс Сигурно на почеток на сезона за ова би било 1.1 квота :D Така да...иако Пејтриотс ќе најдат начин да се мачат ваљда би треабло да тепаат сигурно

Аризона и Тампа играат лошо во напад сезонава и покрај солидните офанзивни оружја...па да им ебам мајката и на нив, сигурно ќе им тргне една утакмица...шо знам...

Сејнтс не се ништо посебно, дури Лајнс за фаворити би ги сметал..не знам со повреди како се Детроит, и дали имаат нешто сериозно, али нема шанса 9 разлика да изгубат, дури очекувам и да победат.

Така да...мислам Грин Беј и Аризона ми се заебаните, другиве две лагано би требало да влезат