Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Драга,

Да си возрасен и свесен човек во Македонијава е многу тажно.

На раб на меланхолија премачкана со путер од кикирики и џем.

Ме фати такво љуљаво депре што само сакам да се вратам во детство и да си облечам карирани топлинки.

М.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
57
Поени од реакции
296
Драга, во пресрет на деновите што ми следат, ова ќе го издвојам:

си праеле две basic bitches муабет и едната и вика на другата: веруваш ли во живот после свадба?

Пробувам да не повратам така тро подолго во последно време од гњавежот што го осеќам околу наредните неколку денови. Ах мори свадбо, о ти патријархален шлајм, славје на религиозното легализирање за имање секс, ден во кој и најголемите медиокритети можат да се почувствуваат релевантно. Среќа што само за еден ден. Фиу!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Во животот од никој не треба да бараш услуга. Подобро одери се од пари од што ќе платиш или воопшто ништо не прави, отколку да бараш бесплатна услуга која низ нос ќе ти ја извадат.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Драга кајгана, и ја сум имал 20 и сум бил арогантен, затоа ги разбирам новиве идиотштини што пикаат глава кај шо не им е место со надеж дека ако одбранат некоја форумџика ќе добијат пичка...али нема да добијат.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Еден предлог до Министерството за образование и наука, ако може да почнат и на факултет да ни пуштаат туторијали од индијци со лош англиски изговор, оти пола предмети на без нив неположени ќе ми останеа. Да не си го губиме времето за џабе само и дома накнадно да гледаме видеа.

П.С. Ако некој знае дали низ Скопје во некоја продавница за миленичиња можам да најдам еж како милениче и отприлика колкава е цената, нека ме контактира.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Драга кајгана, и ја сум имал 20 и сум бил арогантен, затоа ги разбирам новиве идиотштини што пикаат глава кај шо не им е место со надеж дека ако одбранат некоја форумџика ќе добијат пичка...али нема да добијат.
Глуп си.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Мора Add Block Plus да се инсталира и на телефон, лавов ме осветли многу кога го отворив форумот од телефон :D навикнат на рекламата од Телекабел помислив сум ја грешил страната :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom