Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.938
Поени од реакции
17.666
омг џаоли овие ли со балисти си подаваа рака пред некоја година или се лажам?
Не ми се верува па они македонското знаме им го скинаа пред 5 години на стадионот во Кичево.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Slusnav za Napredok nemale ni pari za transport klubot, koj stiga tamu vo 3liga gi tepa, a pred 4-5 godini bea dobri osobeni na domasen teren epten nezgoden protivnik, padna opstina Kicevo na racete na DUI (albanska partija) i gledaj Vellzarimi i Zajas vo dobri denovi se, toa e se do politikata ovde kaj nas.

A za Gjaoli kaj niv koj stiga odi i pravi sto saka, a se pojavuvaat po 2-3 pati na 3 godini :kezec:
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.225
Точно е дека Комити им одзеле некој транс на балисти? Се пишува по некој страни на фб..
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
А, кaкoв тип нa трoфеј е oвa? Глупo е дa се фaлиме сo вaкви глупoсти.
Комити се криви што балисти имаат направено такви бајраци така? Земено е и тоа во Тетово, не знам што толку идеш контра на секој потег на групата, ако не си активен или нешто ти смета искажи се во живо... Вака веќе не е интересно. :)
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Стварно колт не си ни активен збориш безвезе :pos:
Иначе денес видов еден со дуксер комити и маичка тодор александров. Ох иронијата :свиркам:
Па и да е активен и да не е, немора на се да се сере. Има каде да се обрати, гледам веќе е со долг стаж на трибина, знае сигурно кај кого може да го направи тоа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Комити се криви што балисти имаат направено такви бајраци така? Земено е и тоа во Тетово, не знам што толку идеш контра на секој потег на групата, ако не си активен или нешто ти смета искажи се во живо... Вака веќе не е интересно. :)
Никој не негираше дека Балисти имаат такви бајраци.
Не негирам дека е одземено во Тетово, прашањето е дали е одземено на натпревар или не?
Ако се фалиш со нешто одземено што воопшто не е брането, тогаш немаме право да се лутиме што Шверцери како трофеи покажувале наши користени кореографии, ниту пак да им го негираме подвигот што ги украдоа знамињата на Чкембари од салата во Битола и слично.
Плус, овде не се работи за транспаренти. Бајраци од таков тип имаа еден куп, така да уште помала е вредноста на ваквиот трофеј.
Лично, ако немало директен напад над нивни член и да било одземено во борба, ова не го бројам за никаков трофеј и воопшто не е за пофалба.
Натпревар во Тетово немало во последно време, а и не сум баш сигурен дека некој од наша група би дошол специјално за Балисти на некој натпревар со рандом екипа. На последните гостувања на Вардар во Тетово бев пристен и освен некои што беа со мене, други од Скопје немаше. Каде е одземен „трофејов“ тогаш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom