Американски фудбал - NFL лига

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Ова фејсбуков лоша работа, ми вика у 7 саат утакмица и јас си мислев 7 саат локално време кога тоа 7 по македонско.
А баш убав натпревар одиграле Стилерс :)
Веќе за следно коло знам дека у 7 саат по македонско играат во Минесота. Се надевам камера ќе ја покже другарка ми Ракел.[DOUBLEPOST=1505091121][/DOUBLEPOST]Ова фејсбуков лоша работа, ми вика у 7 саат утакмица и јас си мислев 7 саат локално време кога тоа 7 по македонско.
А баш убав натпревар одиграле Стилерс :)
Веќе за следно коло знам дека у 7 саат по македонско играат во Минесота. Се надевам камера ќе ја покже другарка ми Ракел.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Фантази боговите ја земаа првата голема жртва, Дејвид Џонсон од Аризона во аут околу 10-12 недели
Штета, еден од поомилените играчи ми е
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Добра текма била Чарџерс-Бронкос, не ми се седеше до касно. А не била лоша и Сентс-Викингс. Добри Бредфорд и Симиан (или како и да се чита). А пошто јас си ги пратам, изгледав хајлајтс од Петриотс, добро прво полувреме, после се изгубија, поготово во одбрана. Секондарито нигде го немаше. (бар од тоа што видов во овие 8-9 минути)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Добра текма била Чарџерс-Бронкос, не ми се седеше до касно. А не била лоша и Сентс-Викингс. Добри Бредфорд и Симиан (или како и да се чита). А пошто јас си ги пратам, изгледав хајлајтс од Петриотс, добро прво полувреме, после се изгубија, поготово во одбрана. Секондарито нигде го немаше. (бар од тоа што видов во овие 8-9 минути)
Како некој што ја гледаше цела утакмица, лајнбекерите на Патс се изгубија, поготово после повредата на Хајтауер, а кога се повеќе играчи треба да пазат на играта на трчање се отвара повеќе простор за пасови итн итн :D
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Да се запишам за прв пат на темава со тоа каков несреќен крај имав во фанатзи ова утро. Не успеав да се пријавам за Кајгана лигата но играм повеќе па така во една на -3 поени во H2H дуелот на 3 минути до крајот, кикерот во мојот фантази тим МекМанус (Денвер) промаши field goal кој би ми донел 5 поени со тоа и победа, за на крајот Коо (руки кикерот на Чарџерси) да му го блокираат field goal за продолжение во кое со само неколку јарди од Андерсон (Денвер) и едно фаќање на Тајрел Вилијамс (Чарџерс) би издвојувал победа во H2H дуелот. Bad luck :(

fantasy2.PNG
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Солидно прво коло за гледање.

Рано е да земам сите екипи да ги анализирам али од ова што го видов (фала богу една недела не значи ништо мислењево го комбинриам со тоа што го мислев пред почеток на сезона и после лани) очекувам Атланта да си се бори едвај за Плејоф (ова веќе го имам кажано сто пати хаха) и мислам Сихокс разочаруваат. Ова ќе им биде можеи последна или евентуално претпоследна сезона како екипа при врвот.

И лани почнаа да се распаѓаат, па ова им беше демек последна шанса да видиме до кај ќе стигнат ама...ништо не покажаа со Пакерс.

Чарџерс и Денвер беше баш ок утакмица за гледање јер и двете екипи ми се апсолутно израмнети и не знам што да очекувам.

Ремси....кој кур бе, ни во сто години немаше да го претпоставам резултатот...алал им вера иако очекувам лагано да си изгубат од некои по тапа екипи во склоп на сезонава :D

Каубојс изгледаат доминантно. Џајантс очекувам да не играат плејоф како и што реков пред сезонава, партијата со Далас само ми потврди.

Исто и Сејнтс реков дека очекувам да немаат победничка сезона и...и те како ќе се случи тоа ако првава утакмица е некаков доказ.


Рано е ептен ипак, секако и ураганиве ќе имаат огромен ефект врз неколку екипи..

За вторава недела очекувам Пакерс да ги тепаат Фалконс во дербито.

Уште ми е прерано за хајп али...одлично е да се гледа (компетитивен) НФЛ фудбал после долга пауза :vozbud:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
@TripleG Користи го неговото име, Younghoe :D Дефинитивно омилен кикер, буквално сите имиња на тимовите ги сменив заради легендарното име на типов.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253

Интересно видео како Пејтриотс ги тролаа новинарите со нивниот камбек :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Солидно прво коло за гледање.

Рано е да земам сите екипи да ги анализирам али од ова што го видов (фала богу една недела не значи ништо мислењево го комбинриам со тоа што го мислев пред почеток на сезона и после лани) очекувам Атланта да си се бори едвај за Плејоф (ова веќе го имам кажано сто пати хаха) и мислам Сихокс разочаруваат. Ова ќе им биде можеи последна или евентуално претпоследна сезона како екипа при врвот.

И лани почнаа да се распаѓаат, па ова им беше демек последна шанса да видиме до кај ќе стигнат ама...ништо не покажаа со Пакерс.

Чарџерс и Денвер беше баш ок утакмица за гледање јер и двете екипи ми се апсолутно израмнети и не знам што да очекувам.

Ремси....кој кур бе, ни во сто години немаше да го претпоставам резултатот...алал им вера иако очекувам лагано да си изгубат од некои по тапа екипи во склоп на сезонава :D

Каубојс изгледаат доминантно. Џајантс очекувам да не играат плејоф како и што реков пред сезонава, партијата со Далас само ми потврди.

Исто и Сејнтс реков дека очекувам да немаат победничка сезона и...и те како ќе се случи тоа ако првава утакмица е некаков доказ.


Рано е ептен ипак, секако и ураганиве ќе имаат огромен ефект врз неколку екипи..

За вторава недела очекувам Пакерс да ги тепаат Фалконс во дербито.

Уште ми е прерано за хајп али...одлично е да се гледа (компетитивен) НФЛ фудбал после долга пауза :vozbud:
Одбраната на Пакерс изгледаше одлично во првото коло, никогаш Роџерс немал толку квалитетна одбрана. Ако можат да го задржат тоа ниво ќе биди многу тешко да се победат. Офанзивната линија беше малку послаба но им фалеше Булага на РТ така да можи да се среди и тој дел.

За Џајантс греф ми е за дефанзивата, дечките се најдобри во лигата ама кога Манинг ги остава 24 минути во полувреме на терен се случува она од некни. И повторно се докажа дека најбитна позиција во спортов е офанзивната линија, џабе одлична дефанзива, џабе ресивери кога не можат да направат ни еден блок ни за трчање ни да му дадат време на Манинг.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Кај е тој што викаше дека Каперник не игра у лигава поради неквалитет ?!?
Па олку лошо отварање на сезона на позиција КБ не сум видел со години.

Каперник мораше да биде стартер негде, па барем и на овие со повредени стартери, чак што више мислим дека толку лоши беа квотерите неделава па и за РЏIII имаше место на ростер
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Ауу следниве два четрвтока ептен очобол утакмици ќе се гледаат :facepalm:

Бенгалс-Тексанс и Рамс-49ерс....колку тапа екипи се ова само..ја сфаќам дека е кул тоа сите да можат да си ги видат екипите...али ова не се уопште блокбастер екипи што би носеле рејтинг......
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Screenshot_4.png Шо викате за ова внедела? Ми се оди на појака уплата на Грин Беј мислам дека ќе тепат.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Bengals се катастрофа и годинава , тимот има талент ама со QB како Далтон и без блокери за run game нигде не идат, Houston и годинава имаат јака одбрана ама со таа offensive line нема шанси да ја освојат дивизијата годинава. Се на се лоша утакмица , не би сакал да ги гледам повторно Bengals годинава .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom