Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Арсенал е во процес на преземање на тој трон, ама тронот не е сеуште преземен. Процесот трае.
И да, моментално ништо не ни оди во прилог, ама пак да повторам, Ливерпул во ништо до сега не бил нешто подобар од Арсенал.
Лани се пласиравте у ЛШ, ние 17 години по ред игравме.
Ние ги освојуваме купчињата ко ФА Купот, вие освоивте ПЛ Азија Куп...

Ќе се сложам со другите дека моментално Ливерпул е поатрактивен клуб за играчите и дека според моменталната форма и цела таа атмосфера меѓу навивачите и клубот, било кој играч попрво ќе го избере Ливерпул него Арсенал. Тоа си стои, ама тоа не значи дека Арсенал го преземал тронот на очајноста.
Брат, во клубот буквално ништо не фунцкионира како што би требало. Единствена променета работа е (барем последниов период) тоа што не продавате клучни и надежни играчи, сега (најверојатно) ќе ви одат истите за 0 фунти. Јас бев еден од ретките тука што се колеше со Џони кога објаснуваше пред 2-3 години дека Арсенал се лузери (ова го пишувам само да ти покажам дека не зборам од инает или некаква љубомора).[DOUBLEPOST=1503924300][/DOUBLEPOST]
Али затоа губи од Лудогорец. :kuracc:
Стек, очајно глуп и крајно неиМформиран обид од форумџија.
На која утакмица изгуби Ливерпул од Лудогорец? Дома ги тепавме 2-1 (со голот на Бало од пенал) а на гости изигравме 2-2 (водеа Лудогорец, па пресврт и на крај нерешено).

Стефан-Кобе: аууу сум се помешал брат, се избламирав, чао hhhhhh
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Брат, во клубот буквално ништо не фунцкионира како што би требало. Единствена променета работа е (барем последниов период) тоа што не продавате клучни и надежни играчи, сега (најверојатно) ќе ви одат истите за 0 фунти. Јас бев еден од ретките тука што се колеше со Џони кога објаснуваше пред 2-3 години дека Арсенал се лузери (ова го пишувам само да ти покажам дека не зборам од инает или некаква љубомора).
Ја нигде не викам дека не се лузери. Исто како што нигде не негирам дека лани и оваа сезона (бар сеа за сеа) Ливерпул игра многу подобро од Арсенал. Исто така нигде не викам дека тимот е во хаос.
Ама тоа што Ливерпул играл 2 сезони подобро од Арсенал не е доволно за да кажеме дека Арсенал наеднаш го преземал тронот на очајот. Тоа ми е мене цело време поентата.
Си кажав дека како шо тргнало, Арсенал се во процес на преземање на тој трон, ама треба уште време за да кажеме дека Арсенал е поочаен од Ливерпул.

П.С. Знам дека не го пишуваш од инат или љубомора, сам си кажа у првиот пост дека си субјективен :icon_mrgr:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.501
Поени од реакции
6.128
Кутињо сака да си оди бидејќи го бара Барса, пола тим на Арсенал сака да си оди бидејќи Арсенал е мизерен (и) поради чичото на клупа. Тоа е разликата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не само играчите, и голем дел од фан базата полека губи чекор, пред месец дена некаде фан на Арсенал на Твитер наместо да му пише на Томас Лемар да дојде во Арсенал, му пишал на Кендрик Лемар :icon_mrgr:

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ја нигде не викам дека не се лузери. Исто како што нигде не негирам дека лани и оваа сезона (бар сеа за сеа) Ливерпул игра многу подобро од Арсенал. Исто така нигде не викам дека тимот е во хаос.
Ама тоа што Ливерпул играл 2 сезони подобро од Арсенал не е доволно за да кажеме дека Арсенал наеднаш го преземал тронот на очајот. Тоа ми е мене цело време поентата.
Си кажав дека како шо тргнало, Арсенал се во процес на преземање на тој трон, ама треба уште време за да кажеме дека Арсенал е поочаен од Ливерпул.

П.С. Знам дека не го пишуваш од инат или љубомора, сам си кажа у првиот пост дека си субјективен :icon_mrgr:
Па јас зборам за во моментов брат, не праам ретроспектива на последниве 25 години :D
Во тој временски период ние сме далеку на врвот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.570
Стек, очајно глуп и крајно неиМформиран обид од форумџија.
На која утакмица изгуби Ливерпул од Лудогорец? Дома ги тепавме 2-1 (со голот на Бало од пенал) а на гости изигравме 2-2 (водеа Лудогорец, па пресврт и на крај нерешено).

Стефан-Кобе: аууу сум се помешал брат, се избламирав, чао hhhhhh
Аааааааааааа епа добро чим сте изиграле нерешено со големиот Лудогорец и не успеавте да пројдете група со нив и Базел ако добро памтам. Стварно извини Пеја, нема да се повтори.

Иначе те дупам да ти ебам крвта, се слагам дека Арсенал е најголемото дно моментално, презема примат и од Пул и од Милан и од Интер, све ги покоси мајче им еба и убедливо изби на врвот на ДНОТО. :D
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ливерпул е поатрактивен во моментов само ради Клоп , не оти трансфер политиката им е нешто поарна од на Арсенал . И имаат сеуште бренд на суперклуб (избледен ама тука е сеуште):toe: .
Само да не ве залажува моменталната состојба , Клоп е Венгер број два и тој до бесвест ќе пробува да направи од г**** колаче .
Така да , борбата ќе потрае ;) .
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Па јас зборам за во моментов брат, не праам ретроспектива на последниве 25 години :D
Во тој временски период ние сме далеку на врвот.
Епа не ми ги читаш постовите до крај :D
Ја убаво си реков дека ако праиме муабет за последните 2 сезони, тогаш можеби да, Арсенал е најмизерен, ама па сеа ако збориме за трон на очај/мизерија, дали може само врз основа на 2 сезони да цениме ? :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Епа не ми ги читаш постовите до крај :D
Ја убаво си реков дека ако праиме муабет за последните 2 сезони, тогаш можеби да, Арсенал е најмизерен, ама па сеа ако збориме за трон на очај/мизерија, дали може само врз основа на 2 сезони да цениме ? :D
Па можеме бе брат. Не ти даваат бодови, спонзори не ти даваат пари или играчите не ти играат од љубов пошто некад си освоил титула :D[DOUBLEPOST=1503925714][/DOUBLEPOST]
Аааааааааааа епа добро чим сте изиграле нерешено со големиот Лудогорец и не успеавте да пројдете група со нив и Базел ако добро памтам. Стварно извини Пеја, нема да се повтори.

Иначе те дупам да ти ебам крвта, се слагам дека Арсенал е најголемото дно моментално, презема примат и од Пул и од Милан и од Интер, све ги покоси мајче им еба и убедливо изби на врвот на ДНОТО. :D
Признај дека се обрука :D
 
C

Castiel

Гостин
Ливерпул моментално е многу поатрактивен клуб и дестинација од Арсенал. И за трансфер политика можат часови на Арсенал да им држат. Добро освен фактот што на Клоп не му иде памет да се ојача назад ама добро па подобар трансфер период имаат од Арсенал.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.570
Признај дека се обрука :D
За на Енфилд знам дека даде Ливерпул гол у 94 минута, Балотели мислам, таму мислев изгубивте 3-2, али поентата беше таа, му се јачаш за Арсенал дека е дно у ЛШ па морав да те исечам, ебате од Лудогорец и Базел испаднавте таа година. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За на Енфилд знам дека даде Ливерпул гол у 94 минута, Балотели мислам, таму мислев изгубивте 3-2, али поентата беше таа, му се јачаш за Арсенал дека е дно у ЛШ па морав да те исечам, ебате од Лудогорец и Базел испаднавте таа година. :D
Од Реал и Базел испаднавме таа сезона. Реал е Реал, Базел е криптонит за англиски екипи (прашај ги Манчестер и Челзи) :D :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За на Енфилд знам дека даде Ливерпул гол у 94 минута, Балотели мислам, таму мислев изгубивте 3-2, али поентата беше таа, му се јачаш за Арсенал дека е дно у ЛШ па морав да те исечам, ебате од Лудогорец и Базел испаднавте таа година. :D
Пеџа не потенцира само на резултатите туку и општата ситуација во самите клубови како амбициите,начинот на работа во самиот клуб,трансферите и секако пристапот на натпреварите..за порази и лоши натпревари имало и ќе има,но Ливерпул во животот мој не се сеќавам да има влезено во дерби натпревар со турнати гаќи и да се помиреле со пораз,или пак да биле понижени како кај Арсенал што стана рутина..Ливерпул дури во глобала имале послаб и полош состав од Арсенал години нананзад но секогаш важеле за екипа со карактер и идентитет што не се предава до крај посебно на дерби натпреварите против Манчестер,Челзи,Тотенхем,Евертон..никогаш не биле понижени ниту во резултат ниту во игра..порази како порази имало и ќе има тоа е нормално.

Колку што се сеќавам кога пишев едно време на темата дека Арсенал е најлузерски и најпичкарски клуб без мадиња тука на темата ме бомбардираа навивачите на Арсенал па потоа токму ти Стефане и Пеџа пишевте тотални глупости за да докажите некоја поента дека моите ставови околу Арсенал се неосновани и безврска...за некоја година подоцна двата како и 90% од фан клуб Арсенал да сфатите дека јас сум бил во право ,а ако ги најдам тие постови има тука да падни тешко бламирање па затоа нема да го глумам Џонтра како што знае да прави за да докажи поента туку ќе си останиме на сегашно ниво.

Проблемот на Арсенал веќе сите го знаеме и нема потреба да повторувам само ќе надополнам дека се на дното убедливо,екипата да ти заврши на катастрофалното 5-то место со еден куп бламирања и лоши перформанси на секаков план и ти воопшто да не реагираш со промена на играчкиот или стручниот кадар треба да е показател на mid-table тим како Саутептон кој се задоволува со таква позиција...резил.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom