Wimbledon 2017

Кој ќе го освои Вимблдон 2017?


  • Вкупно гласачи
    53
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Абе води некој статистика дали Ставро кога ставил тип на форум прошол типот?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ау мислам дека Матек Сандс ја имаше една од најлошите повреди во последно време на тениските терени,дури мораа и камерите да ги исклучат.Побрзо опоравување за една од најдобрите дубл играчи..... упм
Најверојатно скинати предни вкрстени лигаменти(ACL)... Неверојатно е како организацијата потфрлила,Матек лежела вака скоро 10-15 пред да дојде медицинската помош,тоа е премногу за еден ваков турнир од високо ниво.Дали очите на организацијата се само на главните терени и главните играчи незнам....И како озбилен турнир неможе на некој терен да има челинџ а на некој не... Тоа се само дел од забелешките....
Повеќе слики од настанов на линкчево.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
еии ова жално за Бетани :/

инаку дали вратите се отвараат за освојуване за Халеп, или утре ке биде здиплена и она. ха ха
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Попрво ми се чини човек ќе добие на лото отколку да погоди шампион кај жениве, сега кога ја нема Серена. Кербер мене ми изгледа како прв фаворит сега, некако ми се чини најдобро и одговара тревава, ама пак ќе речам со жени ништо не се знае.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Wozniacki spored mene najgolem favorit
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Кербер и никоја друга.
Единствено Конта може да и парира.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Ноле и Феџо 3-0, Плискова и Сафарова. Сафарова е најголем зицер утре, Роџерс не знае да оди по трева а не пак да игра тенис на истата подлога. Ја гледав против Лисицки, ДНО ДНА. Само утре ќе врне така да нема многу многу тенис да гледаме...

Од другото, Димитров е О-Ч-А-Е-Н ама игра против великанот Багдатис кој не е ништо поарен... Харисон би морал да покрие хендикеп против Бердих, Раонич 3-0, Иснер ќе тепа најверојатно пошо Села нема серва да врати, Мариа од жените има валуе пошо Вандевеге влече повреда и така.
А 15 минути после стекпертизава, го пишал следниот пост во темата поплаки:
Оди читни ја темата за Вимблдон де, не збори на празно. Затоа ти викам кога не разбираш не рипај.

:D:D:D


Не ми е целта да се правам паметен, ама не беше нешто толку страшно што имаше луѓе кои се заебаа на Вавринка. Имаше прилично добра квота за негови услови и се кладам дека мнооогу имаат нагазено на него. Плус игра против факинг Медведев, кој иако фатил добра форма на турнирите пред Вимблдон неможе да очекуваме да го знае цел свет без буквално никаков успех во кариерата. Јас тврдам дека Вавринка има квалитет да го измоча овој и на трева, ама кај него во главата е проблемот, да му се помочам на прстот крив што си го става на чело. Сакав да ви се убацам во Поплаки темата сношти, ама ме мрзеше, па еве сега ми легнаа случувањата од денешниот ден на Вимблдон да посочам дека понекогаш треба да имате разбирање кога некои што гледат само ГС турнири паѓаат на вакви навидум поклон утакмици. :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дури ни тоа дека ќе врне денес, не го погодил Стекот. :ROFLMAO::ROFLMAO:

Шала на страна, еден куп изненадувања се случуваат во тенисов, посебно на трева, глупо е некој да се расправа со друг за тоа што промашил некој тип.

А за Вавринка мене ич не ме чуди, каков мизерен тенис игра годинава, од секого може да загуби. Уште кога ќе му го видиш движењето на терен се знае дека не го бива, се понаша како да му е сеедно што ќе направи.
 
L

Löwe

Гостин
Остапенко можда може да ги сврзе. Секој може да го добие ако и е денот, нарочито на тревава.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
еии ова жално за Бетани :/

инаку дали вратите се отвараат за освојуване за Халеп, или утре ке биде здиплена и она. ха ха
Вратите за освојување на ГС титула на Халеп беа отворени пред месец дена, кога имаше 6-4 3-0 против Остапенко на која тоа и беше прво ВТА финале, во женскиот тенис силината која може да ја генерира една тенисерка при нејзините удари е од огромно значење, затоа Вилијамс систерс имаат толку доминантни кариери, затоа Возниачки почна да игра поагресивно, виде дека со пасивна игра не се постигнува ништо, истото е и кај Халеп, ако налета на тенисерка која посилно удира од неа нема што многу да прави, скоро ништо не зависи од неа посебно што сервисот и просечен, не знам каква е ситуацијата со Венус со повреди, ако нема некој проблем ништо чудно да оди до самиот крај, нема изразит фаворит кај жените, се е можно па дури и некоја тотална аутсајдерка да освои
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Рафа моментално втор фаворит според квотиве. Прв е Роџер секако.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Кај мажите навивачки типувам на Роџер, а кај Жените ништо не се знај, па ако се обложуваш на нив е самоубиство, ќе ти го сомелат мозокот со 200 брејкој и рибрејкој, на хартија фаворитска предност за титулата кај нив му давам на Кербер, ама пак ќе речам ништо не се знај кај нив :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Све експерти на форумов, затоа и цвета истиот во последно време. Ми се изнасмеале што сум рекол дека Плискова може да освои и дека е прв фаворит, божем само јас на светот го имам кажано тоа. Ама глупи се и врвните аналитичари а и светските букмејкери што и дадоа најмала квота да го освои турнирот. Испадна и што? WOWOWOWOWOWOW јак стап сме промашиле јас и Ставро дека ќе освоела Плискова, или сум утнал што Сафарова ќе тепа со Роџерс. Пола од тука основните правила за тенис не ги знаете земале ќе објаснуваат и ќе се смеат за некоја прогноза. Она по жутоно гомно Марио земал се потсмева на се и сешто, фамилијата да ти ја ебам неписмена, не знаеш што е ас а што е дупла грешка земал днопертиза пишува. ХК ПУ

Него што стори Матек Сандс маме си еба упм. :cenzura:

Денес инаку еден тон изненадувања, Раонич мртвакот се пораѓаше со Јужњи утепаниот и скоро пензиониран, Плискова :confused:, ја гледав до 3-2 во вториот сет и изгасив, доаѓам дома што да видам... Којзнае што направила девојката, али големо разочарување е ова според мене.
Кај мажите горе доле се помина ок освен Иснер, за мене доста големо изненадување без разлика на тоа што тревата му е најслаба подлога на Иснер. Изгуби од 40 цм понизок играч од себе, и притоа загуби два тај брејка, имаше 2/12 брејк шанси...

За утре не давам никакви прогнози, чисто да не се увредат севселенските експерти Марио, Манчестер, Пеце и компанија.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.337
Тенис и анализа у иста реченица не иде и не иде. Незнаеш како ќе се однесува петардата денес и утре , може тотално 2 различни пристапи да има. Еден куп примери денес. Едноставно индивидуален спорт е најтежок спорт за прогнозирање , нема тука ако не му оди на Меси играта да ја превзема Суарез или обратно. Лош ден , лоша среќа и губиш меч. Единствено може да се издвојат 3-4 тенисери кои се во врвот последните 10тина години , и само за нив да се каже дека имаат колкава толкава константност што дури и кај нив варира.
За жените воопшто муабет да не правиме. Среќни пизди шо научиле топчето да го маваат преку мрежата и да си осигурат кешовина за пензиски денови. Да не е Серена , на некој слем може да се израдува и некое путе надвор од 100те први , прашање на време е само.

Утре Баутиста Квереј и Бедене да тепат , од овие прогнозирам барем 2 од 3 да тепат. За секој од нив е околу 3 коеф. Од чиста интуиција ова никакви анализи експертизи манализи. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom