MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
ова се случува ако во исто време имаш закажано повеќе снимања
, затоа еден рисивер ќе престане да работи. затоа исклучи едно од снимањата па ќе проработи рисиверот (не може одеднаш да работи 10 снимања и две гледања тв)
Ниту снимa, ниту имa зaкaжaнo снимaње... пишaв
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Ниту снимa, ниту имa зaкaжaнo снимaње... пишaв
Napravi mu reset na uredot so 4 pati vklučuvanje i isklučuvanje na power dugmeto odnazad. Koga ke go isklučuvaš čekaj po 10 sekundi i vkučuvaj.....pa pivtorno istoto.

Na kraj ke se pojavat zapčanicite i ke se nadgradi softverot
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Napravi mu reset na uredot so 4 pati vklučuvanje i isklučuvanje na power dugmeto odnazad. Koga ke go isklučuvaš čekaj po 10 sekundi i vkučuvaj.....pa pivtorno istoto.

Na kraj ke se pojavat zapčanicite i ke se nadgradi softverot
И јас сакав истово ова да го пишам.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Dali raboti moj telekom na resiverot na max tv kaj mene javiva greska na resiverot a na veb stranata raboti.
MENU-Moj Telekom-moja smetka i izbiram i javuva greska
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Dali raboti moj telekom na resiverot na max tv kaj mene javiva greska na resiverot a na veb stranata raboti.
MENU-Moj Telekom-moja smetka i izbiram i javuva greska
Работи . Само не ми ги отвара моментално тие Интернет и тоа за телефон.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
I mene ne mi gi otvara neznam sto e rabotata moze restart treba neznam
A od koga nejke da gi otvori jas denes primetiv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Некој од Тетово ако има активен на темава да потврди дали и кај него немаше интернет .

Мене кај 16 часот ми снема нешто интернет и дојде дури 20:30 часот свртевме 122 било некаков си проблем во Тетово.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Некој од Тетово ако има активен на темава да потврди дали и кај него немаше интернет .

Мене кај 16 часот ми снема нешто интернет и дојде дури 20:30 часот свртевме 122 било некаков си проблем во Тетово.
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Божееееееее
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Божееееееее
Среќа вчера многу и не ми требаше интернетот нити телевизија па се издржуваше :)

Tуку деновиве се мислам да се префрлам на некој од новите магента пакети.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Можи без да ти е истечен договорот?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Можи без да ти е истечен договорот?
Може треба да појдеш во продажен салон и да се префрлиш на Магенда само доколку имаш да земеш некој телефон или фамилијарен пакет подобро причекај бидејки од денот на потпишување на договорот ке треба да чекашнови 2 години
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Dali nekoj ima informacija koga i dali ke profunkcionira usugata moj telekom na max tv
Momentalno e samo na veb stranata dostapna na max tv ne
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Dali nekoj ima informacija koga i dali ke profunkcionira usugata moj telekom na max tv
Momentalno e samo na veb stranata dostapna na max tv ne
Ако работи на интернет користи го на интернет мислам дека е исто.

Доста работи имаа на ресиверите, игри, фејсбук, радио и се скоро избришаа од тоа. Сега останаа само со Loop, тв микс, метео, златна книга, и онаа прес за вести читање на кој некој вести им се бајат.

Имаа и мозаик слично како тв микс али корисниците открија дека тука може да ги откриваат нови канали кој ги ставаат досаѓаа и овие од Телеком ја избришаа таа услуга.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Moj telekom Isto e i na net i na max tv no probemot e vo toa sto koga veke ima aplikacija na max tv zosto da ne funkcionira i pobrzo i polesno e
Ako e problem od tehnicki aspekt treba da go resat nadleznite na max tv ili da se iskluci opcijata ako ne funkcionira na max tv
Vaka dzabe ja ima opcijata koga ne funkcionira
 

Kajgana Shop

На врв Bottom