• Гласањето е завршено на .
28 октомври 2015
926
1.236
Штета што Монако нема квалитетни централни дефанзивци и голман за разлика од другите позиции. Најреален пласман во финале им е само ако играат со Алтеитко, но и ова за нив е голем успех. Се надевам дека ќе издржат во домашното првенство. Страшно тимче, ги добија моите симпатии!:rolleyes:(y)

1 март 2009
8.600
10.249

[DOUBLEPOST=1492640163][/DOUBLEPOST]
Нејмар циганот неизмиен ќе трчал како сака низ одбраната на Јуве, рече еден член кој што изгледал едно полувреме на Јувентус во животот, и остана жив:pos:. А убаво викав, ај да ги спомнеше Меси и Суарез па да го сфатевме озбилно ама Нејмар? Озбилно?

мир мир мирачка ако се скараме пак ќе се смириме:pijani:
Киелини памтам после таја утакмица со гризењето апелираше и бараше да не се казнува Суарез ако не се лажам а Суарез му се заблагодари :)

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
21 јуни 2010
14.113
20.956
Па Нејмар беше најдобар поединец кај Барселона и што е поинтересно баш он на 2-3 пати се прошета низ одбраната на Јуве по таа негова страна, поминувајќи по 2-3 играчи. Меси изигра просечна утакмица, а Суарез моментално лета за Торино, заборавил Киелини да го извади од џебот по завршување на утакмицата....

Првите 20ина минути не досуди неколку очигледни фаули за Барселона, веројатно под притисок судијата на сите коментари во последните 24 саата. Сепак паметен потег испадна тоа, сфатија од Барселона дека мора машки да се игра во напад и да не се глупираат со барање пенали и кога треба и кога не треба, како против ПСЖ.
Се на се, заслужен пласман на Јувентус понатаму, подобар противник, ги искористија своите шанси. Честитки за пласманот во полуфинале. Мајсторски играат до сега.

Riken

the power of imagination makes us infinite
9 декември 2008
12.136
28.889
Аако треба да бирам шампион ако го изоставам Реал...сите други само Атлетико не :)

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
16 јули 2014
7.612
11.739
Neka se javi deckoto sto na pocetok na sezona tvrdese deka Villareal igra za klasa podobra odbrana od Juve i deka Juve vo spanija nema da bide ni na sredina na tabelata.

I toj sto mislese deka neymar ke se seta niz odbranata, poso delofeu mu izvegal na barzali koj prinudno igrase desen bek.

Ima uste mnogu biseri, ama do finale imame vreme da gi piseme site.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Bianconero vero

Il Capitano
10 ноември 2008
9.206
7.992
Aбе стално сум зборел (кога играла Барса со некој рандом тим, зошто со Јуве не играле толку често) кога после некој сив меч на Меси го тролале навивачите на противничката екипа дека он не треба да се бара во џебот на одреден одбранбен играч. Тоа е предизвикување на судбината:) и многу пати им ги затнувал устите во реваншите. Од пред некоја година тука би го додал и Суарез. Реално овие двајца беа единствените од кои се плашев во двомечот затоа што знаат од ништо да направат нешто. Да игравме пред неколку години, тука ќе го додадев и Иниеста ама сега баткото е стар веќе и не е таква закана и напаст како порано.