Навивачки групи во Македонија!

Ф

Фидо Дидо

Гостин
Тие 50-60 не биле шверцери, туку жени и деца, знаеш оној нивниот одговор кога и да бидат поразени. :)
Да. Тоа е секогаш она нивното познатото. Има интервју каде е запишано ова. Ќе скенирам и ќе пуштам да се гледа.[DOUBLEPOST=1492344719][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено од модератор:
B

b3s1r

Гостин
Тоа од секогаш било така. ;) Тие што се малце постари можеби и Чарлтон тука памтат за една утакмица 2002. Вардар - слога, на малиот мост на Вардар се појавија група од околу 50-60 шверцери кои не поминаа од десната страна преку мостот туку само скандираа. Комитите кои броеа околу 100-200 се упатија кон мостот со цел да се пресметаат со шверцерите. Еуфоријата беше голема затоа што конечно требаше да има пресметка на две навивачки групи и беше многу реално затоа што во тој момент немаше полиција! По самото тргнување на комитите преку мостот се појави цел вод специјалци кои го блокираа мостот па така околу 30-40 комити останаа на сред мост! Ова не беше пречка туку напротив мотив повеќе да се докаже кои се комити, па така оваа мала група тргна во јуриш против шверцерите. Овие си се покажаа во вистинско светло - јунаци, почнаа да бегаат колку што ги држеа нозете и ниту еден не остана да се тепа. Бегаа кој каде стигна, а тие што беа фатени знаат како си поминаа. По 10 минутната хајка, комитите се вратија на мостот, некои од нив видно изнервирани зошто останатите не го пробиле кордонот на лавовите(!?), а некои презадоволни од тоа што се „омрсиле“. По натпреварот имаше поситни инциденти низ центарот на Скопје, а шверцерите, нели знаеме дека се "fighters" па искршија 10 автобуси на ЈСП (автобусите се искршени во јајапаша) и претепале еден студент кој се враќал од факултет, нормално и ова се случило во чаир. Браво шверцери ви сте ни идоли!
Koj gubi ima pravo da se luti ama ne i da laze, a ti podobro od mene znaes sto ste izgubile kaj Sverceri...
Ama nie nemame zborovi tuku dela, zatoa ke te ostavam tebe da pisuvas za sluckite vo :bravobe: 2002:bravobe:,
 
Ф

Фидо Дидо

Гостин
Ќе бидете крстени. И да не се караме јадете свинско![DOUBLEPOST=1492505941][/DOUBLEPOST]Тоа можете на децата да им правите филмови. Ние постарите добро знаеме како сте поминале кога сте паднале во наши раце. Се' не е за на форум.
 
Последно уредено од модератор:
B

b3s1r

Гостин
Ќе бидете крстени. И да не се караме јадете свинско![DOUBLEPOST=1492505941][/DOUBLEPOST]Тоа можете на децата да им правите филмови. Ние постарите добро знаеме како сте поминале кога сте паднале во наши раце. Се' не е за на форум.
Strav i treper ste vie so zborovi alal da vie :pos::pos: ama dela nemate...
Nie ne zboruvame nie imame dela, a i plus ne e vo nas stil da se falime za tepacki inace ako pocnam da pisuvam za odzemeni rekviziti niz skopje ili odzemeni transparenti 7 dena ke mi trebat....
Zatoa sedi miren i nemoj vise da se sramis sebesi i svojata grupa so muabeti od 2002... :cool::cool:[DOUBLEPOST=1492526170][/DOUBLEPOST]
Ќе бидете крстени. И да не се караме јадете свинско![DOUBLEPOST=1492505941][/DOUBLEPOST]Тоа можете на децата да им правите филмови. Ние постарите добро знаеме како сте поминале кога сте паднале во наши раце. Се' не е за на форум.
Vie so zborovi strav i treper ste :pos: :pos::pos::pos::pos:
 
Последно уредено од модератор:
Ф

Фидо Дидо

Гостин
Ма што имам јас на вакви смешни форуми да се објаснувам со смешни навивачи. Не сте ни ми до колена! Мали мрсулави деца сте за мене.

Од што се стресе и пола букви испоутиња. Ај сеа бркај работа у паркон и грицкај семки или јади пуканки и утре на школо.[DOUBLEPOST=1492545122][/DOUBLEPOST]За мојата старосна граница, за старосната граница на мојата група од тоа време но и за денешни услови не претставувате ама баш никаква закана. Можеш да прошеташ и да ги заобиколиш моите одговори на темава.

Една порака до тебе и до сите од твојот табор кои сте умислени дека сте којзнае какви навивачи ќе ви порачам следно.

Не се бламирајте. Од такви како вас да знаете само колку неславно завршиле.
 
Последно уредено од модератор:
B

b3s1r

Гостин
Ма што имам јас на вакви смешни форуми да се објаснувам со смешни навивачи. Не сте ни ми до колена! Мали мрсулави деца сте за мене.

Од што се стресе и пола букви испоутиња. Ај сеа бркај работа у паркон и грицкај семки или јади пуканки и утре на школо.[DOUBLEPOST=1492545122][/DOUBLEPOST]За мојата старосна граница, за старосната граница на мојата група од тоа време но и за денешни услови не претставувате ама баш никаква закана. Можеш да прошеташ и да ги заобиколиш моите одговори на темава.

Една порака до тебе и до сите од твојот табор кои сте умислени дека сте којзнае какви навивачи ќе ви порачам следно.

Не се бламирајте. Од такви како вас да знаете само колку неславно завршиле.
Cim si jak na zborovi slab na dela si o
Ма што имам јас на вакви смешни форуми да се објаснувам со смешни навивачи. Не сте ни ми до колена! Мали мрсулави деца сте за мене.

Од што се стресе и пола букви испоутиња. Ај сеа бркај работа у паркон и грицкај семки или јади пуканки и утре на школо.[DOUBLEPOST=1492545122][/DOUBLEPOST]За мојата старосна граница, за старосната граница на мојата група од тоа време но и за денешни услови не претставувате ама баш никаква закана. Можеш да прошеташ и да ги заобиколиш моите одговори на темава.

Една порака до тебе и до сите од твојот табор кои сте умислени дека сте којзнае какви навивачи ќе ви порачам следно.

Не се бламирајте. Од такви како вас да знаете само колку неславно завршиле.
Nema potreba da se nerviras i da pises cel tekst tuku samo pomiri se so realnosta... a vie so zborovi mozebi ste jaki ama na dela ne ste nigde a jas ti kazav i pogore ne e na nas Stil da zborime za frki ednostavno ne sakame da unistime so zborovi toa sto sme go postignale so dela... Ajde Cao :D
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Првото е (анти Скопје), а второто некаков (мајмун).
Објаснување кон кого е насочена оваа (мајмунска) симболика ? ? ?
Iskra.png
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
KUP Shkendija - Vardar





Погоре пишав ама никој од вашиве фанови не ми одговори.
Гледам на трибината има закачено знаменце (анти Скопје) и "мајмун", па кон кого е насочено тоа ? Кого го сметате за примат :) ?
 
Ф

Фидо Дидо

Гостин
Ако веќе идеме на дело. Не мора да одиме толку во прошлост. Ќе те поздравам само со сликава, па слободно коментирај „немаме дела“.

ВАРДАР - слога 09/08/2015


Бришете мислење ама ако. И 100 пати да ми избришете мислење 100 ќе пуштам да се знае кои се Комити.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
Погоре пишав ама никој од вашиве фанови не ми одговори.
Гледам на трибината има закачено знаменце (анти Скопје) и "мајмун", па кон кого е насочено тоа ? Кого го сметате за примат :) ?
ova e tret pat objasnuvanje za majmunot dosea licno od mene, toa e za eden novinar Milenko ne go pamtam prezimeto, sto go narece Shkoran Mustafi " Shipon "
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
Балисти дали мирно спиете ?
Се гледаме штип

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom