UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Bonuci igraciste, suva klasa

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
уште една утакмица да играат пак гол нема да дадат
 
R

Roten 96

Гостин
Ти збoриш штo би билo кaд би билo aкo Кaсемирo дoбиел втoр жoлт при стaртoт зa пенaл.

Фaулoт нa Видaл беше вo 48 минутa. Мoжеме дa си кaжувaме прикaски aкo Бaерн oстaнеше сo 10 игрaчи уште oдмa нa пoчетoк нa втoрo дaли ќе се дoближеше дo гoл, мoждa немaше дa имa пенaл не знaеме.

Oтпoсле шo јa зaебa судијaтa јa зaебa и сите oдлуки беa пртoив Бaерн е oчигледнo, aли се пoчнa oд тoa несaнкциoнирaње нa Видaл.
ама ти од аспект како навивач на реал може да збориш АКО го добиеше црвениот картон видал...а јас пак како навивач на баерн моѓам да кажам АКО пак касемиро го добиеше ......ама судијата треба да избалансира ако веќе не му даде на видал тогаш во 48 тогаш не му даде ни касемиро нека не му дадеше и на стартот за црвен шо му беше....тоа ми е зборот
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
очекувано нешто беше ова.. меси и нејмар кај ќе ги надрипат ќиелини и бонучи..:unsure: верувате или не, ама Јуве во моментот ја има најдобрата одбрана на светот. Барса имаја доста прилики, онаа на Меси во првото полувреме кога ја мана покрај голот, а и второ полувреме полу-зицер промаши. Тое, повеќе среќа следен пат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom