Како да се победи депресијата?

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.289
Поени од реакции
4.639
...депресијата е како вирус и има свој инкубационен период(кај некои подолг,кај нелои краток),после него си ко бимбиљ :)
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.289
Поени од реакции
4.639
...се додека ја акцептираш како туѓинец во тебе ќе ти биде тешко.Пробај да ја прифатиш како нешто сосема твое па види како понатака...
...само како податок,нема човек на планетава кој не пати од некаков вид на депресија а со психијатриве и нивните тинтири минтири муабети и таблети една рака нема до никаде да стигнеш....решението лежи САМО.И САМО ВО НАС САМИТЕ ;-)
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.289
Поени од реакции
4.639
...тоа не се предмети што некој ти ги дал или ти ги украл.Тоа си ТИ,тоа се твоите фази низ кои поминуваш,тоа е твојот живот што го живееш...копнежот по нешто што веќе го имаш не ти е потребен...решението лежи само во тебе...и болката е пат по кој одиме :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Како стоите со лекарства и кој лекови антидепреси ги пиете ? ја моментално сум на 2 лека
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
јас пијам Depakine za Биполарното растројство
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Дали депресијата настанува како резултат на споредби од разни импресии ?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Treba da si go otkriete praviot uzrok na depresijata i togaj sam ke vi se kaze odgovoro. Ali generalno kolku poveke aktivnosti imate u tek na den tolku tolku pomalku mesto za depresija. Depresijata e rezultat na vrtenje u krug edni isti misli, brigi zaso se toa desilo, zaso si u takva situacija bez gram volja da najdes resenie. Naucite da bidete agresivni, nervozni da videte kako istio mig ja snemanuva depresijata.....
 
Член од
18 март 2017
Мислења
42
Поени од реакции
65
За жал тоа што не му се прави на човек у депресија тоа функционира. Соочување пред се, со што и зошто се случува тоа. Бебешки чекори, милиметри ако треба, кон некое разбирање за себе. Тешко ако нема љубов човек да се извлече од оваа состојба.
Тоа што јас го користам е спорт и вежбање :) за некој може не функционира за мене секогаш. Депресијата нека чека сега.
 
D

depp

Гостин
Зашо човек брзо и лесно флева у депресија, а тешко излева?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom