Американски фудбал - NFL лига

Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
За Блаунт не се знае уште
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Дечки и ја сум од тие што ја прати офсезонава, на сваки 5 минута рефреш праем на апликација на Бличер рипорт на тел, ама како што кажа дечкото погоре да не спамамо овде.
Иначе ако интересира некого имате овде инфо.
Овде се сите играчи во НФЛ што биле слободни агенти летово.
Првите се тие што веќе имаат договор со некоја екипа и се распоредени од најбогатиот договор па надоле, и после имате и кои се се уште слободни агенти распоредени според пазарната вредност.
Праат редовен апдејт и може да се информирате
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Мислам сосема океј е да се дискутира овде за офсезонава и онака не е нешто претерано активно, мислам нема потреба од лимитирање на било каква дискусија. Мене муабетот ми беше дека обично многу ретко се пишува за офсезонава и дека ако пишам 2-3 поста по ред за истото доаѓа ко личен дневник да си водам, затоа и искористив спамање :D
Од поновите информации, во пензија одат двајца одлични играчи Демаркус Вер од Денвер и Даг Фри од Далас. Првиот еден од најголемите sack artists како што ги нарекуваат, најверојатно хол оф фејмер и голем удар за дефанзивната седмица на Денвер. Даг Фри дел од легендарната офанзивна линија на Далас, веројатно најслабата алка на Далас, ама сепак би стартувал во 90% од франшизите и би бил меѓу најдобрите играчи.
Исто mind-blowing факт за Јагуарс, во последните 25 месеци потрошиле 541 милион долари во офсезоната. :busi:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мислам сосема океј е да се дискутира овде за офсезонава и онака не е нешто претерано активно, мислам нема потреба од лимитирање на било каква дискусија. Мене муабетот ми беше дека обично многу ретко се пишува за офсезонава и дека ако пишам 2-3 поста по ред за истото доаѓа ко личен дневник да си водам, затоа и искористив спамање :D
Од поновите информации, во пензија одат двајца одлични играчи Демаркус Вер од Денвер и Даг Фри од Далас. Првиот еден од најголемите sack artists како што ги нарекуваат, најверојатно хол оф фејмер и голем удар за дефанзивната седмица на Денвер. Даг Фри дел од легендарната офанзивна линија на Далас, веројатно најслабата алка на Далас, ама сепак би стартувал во 90% од франшизите и би бил меѓу најдобрите играчи.
Исто mind-blowing факт за Јагуарс, во последните 25 месеци потрошиле 541 милион долари во офсезоната. :busi:
Во топ 3 потрошувачи се за сезонава и претходната и 49ерс и Чикаго, да биде уште по мајндблоуинг фактот :D

Синсинати се откажале од Andrew Whitworth ебате ропаците, требало да му дадат солиден договор да си ја заврши кариерата таму. :tapp:

Иначе, играјте си и Madden Mobile да останете во „тек“ со НФЛ дур трае офсезоната, топ си е игрицата за телефон/таблет тепање на време, иако овие од EA sports се тешки мафијаши и ја направија играта скроз free to play but pay to win. :neetaka:
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
@ElNinho или некој друг ако игра маден мобајл, од вчера апдејтот не ми се подига играта, пробај ја преинсталирав пак истото, не ми се ни подига да проба да се лоадира.
Само се појавува знакот на ЕА и се гаси, да не сте имале проблем ваков порано ?

Иначе Џагси не ми се верувало дека некогаш ќе го речам ама имаат до сега најдобар пазар напраено со Кливленд Браунс и Детроит Лајонс.
3 екипи кои знаеле порано највише да засерат.
Остајте порано сеа Џагс е Том Коухлин, и пазарија супер. Калаис им одговара, на таа млада одбрана им треба таков ветеран.
Боуе исто одличен пазар, голем договор ама па кој ќе видиш нема многу загарантирани пари, некои си 20 милиони, а мислам дека ќе бидат супер тандем со Ремзи на корнер.

Браунси со доведувањето за ЈЦ Третер и Зитлер, плус Џо Томас, имаат сигурно топ 5 офанзивна линија, а добра офанзивна значи дека доста квотери ќе сакаат да играат тамо, и кој и да биде ќе има доста време у покет.

Лајонси ми се свиѓа исто пазарот, пошто знаеа од старт што им треба, и одма си пазарија. ОЛ им беше хаос лани, а најдобрите двајца играчи им беа слободни агенти, не ги продужија нивните договори ( Ворфорд и Рајли Риф), а на нивно место ги донеса можеби ( освен Зитлер) најдобрите двајца слободни агенти на лев и десен текл у Ричи Вагнер и ТЏ Ленг, уште подобро ако се знае дека Ленг го зедоа од директен конкурент од дивизија
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
@ElNinho или некој друг ако игра маден мобајл, од вчера апдејтот не ми се подига играта, пробај ја преинсталирав пак истото, не ми се ни подига да проба да се лоадира.
Само се појавува знакот на ЕА и се гаси, да не сте имале проблем ваков порано ?
И мене не ми се лоадира на телефон со апдејтот и мислев дека е ради многу low меморија пошто на таблет си нема гајле.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас на таблет ја играм, си шиба без проблем и зошто pay to win бе?
Денар немам потрошено, 92 overall сум, за две-три недели Гронковски со 99 overall ќе го соберам конечно, Шерман од league achievments ќе го земеме за 4-5 дена...треба среќа да се има кога отвараш pro packs и кога ги купуваш играчите да имаш среќа да го начекаш некој ефтин.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Dont'a Hightower returns to Patriots, agrees to 4-year deal worth $43.5M
Не дека не беа и пред ова, ама сега се убедливо најголеми фаворити за шампиони во следни 3 години.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јас на таблет ја играм, си шиба без проблем и зошто pay to win бе?
Денар немам потрошено, 92 overall сум, за две-три недели Гронковски со 99 overall ќе го соберам конечно, Шерман од league achievments ќе го земеме за 4-5 дена...треба среќа да се има кога отвараш pro packs и кога ги купуваш играчите да имаш среќа да го начекаш некој ефтин.
Ја преку 3 месеца играм бог те јебо и сум 87 оверал само досеа.
Ваљда дека не членував во лиги и слабо играв h2h, само лајв ивентс.
И зашто не те покажува кај мене, поврзан ти е фејсбук акаунтот? :D

Dont'a Hightower returns to Patriots, agrees to 4-year deal worth $43.5M
Не дека не беа и пред ова, ама сега се убедливо најголеми фаворити за шампиони во следни 3 години.
Со оглед на тоа што Пакерс слабо се засилија, Фалконс се лузери, Питсбург сумливи, Сиетл се преценети... тешко да им парира некој освен ако не се деси Лестер верзија :D
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ја преку 3 месеца играм бог те јебо и сум 87 оверал само досеа.
Ваљда дека не членував во лиги и слабо играв h2h, само лајв ивентс.
И зашто не те покажува кај мене, поврзан ти е фејсбук акаунтот? :D



Со оглед на тоа што Пакерс слабо се засилија, Фалконс се лузери, Питсбург сумливи, Сиетл се преценети... тешко да им парира некој освен ако не се деси Лестер верзија :D
Само да земеме у предвид дека е најконтактен спорт, многу лесно може да се деси повреда на некој од клучните играчи.Мада видовме годинава без Гронк скоро цела сезона беа и пак само 2 утакмици изгубија :D
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Само да земеме у предвид дека е најконтактен спорт, многу лесно може да се деси повреда,на некој од клучните мада видовме годинава без Гронк скоро цела сезона беа и пак само 2 утакмици изгубија :D
Секако дека би влијаела повреда, ама збориме за нфл верзијата на Спарс, its a system, една повреда (освен на Брејди) нема никако да им влијае, тоа го видовме сезонава со Гронк. Повеќе повреди на стартери, да, ама па сеа тоа да се деси треба да се баксузи од типот на GBPackers :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Од претходнава сезона НЕ се префрлија на некој друг систем на лечење од друга болница, каде повеќе се гледа оптовареноста на играчите и начимот на нивно вежбање на мускулите, па затоа имаа најмалку повредени играчи во лигата и мораа здрави играчи да остануваат надвор од 53ката за мечдејс. Потегов со промена на лечењето е зашто претходната година беше катастрофална каде многу играчи крш беа и повредени играа.
Така да би требало да се ок, ако оваа сезона не беше случајна :D
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Шерман побарл трејд, Сихокс му ја исполнуваат желбата, интересно :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044

Ништо од ова. Као прво Шерман најверојатно побарал сам трејд, и овие го пуштиле муабетот ради реда.
За Шерман бараат одличен играч ( читај про болер) на не многу скап договор, и висок пик (читај прва рунда)
НЕ го немаат ни едното ни другото !!

А не дека и некој и да го има ќе го даде за Шерман. Иако е моментално можда најдобриот корнер у лига, се ближи до 30-ка, а тоа е доста старичок за позицијата. Видите само на Ревис што му се деси сезонава, кој беше најдобриот корнер у последната декада у лига.

Тоа што го бара Сиетл, може да им го понуди Кливленд, Тенеси, Сан Франциско, а Шерман не би го напуштил Сиетл за ни еден од овие тимови.

Според мене 98 % Шерман ќе остане у Сиетл, тие 2% им ги давам по 1 % на Оукленд и на Денвер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom