Драга Кајгана (виртуелен дневник)

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Интересно е како сите сме еднакви само што некој е поеднаков од сите останати. Само кај нас може некој со 10 пратеници наспроти 50 да диктира кој ќе биде спикер и да ги дели министерстата 50/50.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.540
Драа

Дали само на мене ми се дешаа(а и на Шуштеќу,знам) увек кд ја упклаќам лишче у кладионицу, ама увек,пред мене некој стар чика ке уплаќа некои утакмице у живо, па ке ги тражи шифре,а па не тај, мал коефициент, стави гу овуј, избриши гу онуј, па ке врти билтен туј на шалтер, па ке мисли коју како, абе човек,седни си и напиши си лишче а не да ги траиш туј и сфи ми тебе да те чекамо...

Или па кд ке ваду карту за Куманоо на станицу, увек некој пред мене како документи за визу да поднаса,како пасош или извод од матично да праи,сфе некои повратни карте се вадиф, па тамо нешто тај тетка штрака,мислиш мирца и одговара прашања на онј кфиз на #Прилеп канал што га имаше, сеќате ли се? : D Е увек ке мора да чекам по 3-4 минута и да се нервирам дали бус ке ми избега, а они тамо немаф појма што праиф еј. Ја дојду на ред и изваду карту за 7 секунде..

Или па кд ке ваду кеш од банкомат,пред мене некоја тетка што прф пут га користи, па вади, ставља картичку, губи се у простор како пред копчиња од спејс шатл да е, па не уме да провери дали има кеш,па ги вади иљадарке по иљадарке, без да знае дека може сфи од едн пут...

А наише се нервирам кд варено јајце ке га љупу и оно ми се напраи како рељеф на планету,сс планине и долине,џабе му стављам и сол у варење.
А кд ке га изљупу перфект,мазно како бебешко гзе,радују се како дете на играчку, како да сам гу превртеја кадилак сс едн жетон,како да сам напраија сто сто у кантер,како фаталити у мортол комбат
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Драга Кајгана,
Веќе година дена како работам како регрутер во Коузон.Фотографијата подоле е од идни продавачи во гифт шоп на МСЦ крузис кои денес беа на еднодневна обука во Белград.

Nemanja Bucevac with Alek Sandra and 4 others.
1 hr · Belgrade, Serbia ·
Toni Arsovski so nas site si i ako nesi :-D

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Лежиш на смртна постела и имаш уште една минута живот, готово е крај доби шанса и ја искористи нема време за ништо освен да размислиш што е важно. Ништо не е важно сите твои мали ситнио невољи нервози пропуштени и добиени шанси не се важни, затоа што си мртов готово е.








А сега си поново роден, што би сменил ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.252
Три пати ја свртев картичката во ЈСП чудејќи се зошто не ми ја чита....за да сфатам дека сум ја користел Спортлајф картичката....што ретардирано направи ти во твојот живот денеска?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Три пати ја свртев картичката во ЈСП чудејќи се зошто не ми ја чита....за да сфатам дека сум ја користел Спортлајф картичката....што ретардирано направи ти во твојот живот денеска?
Го прочитав овој пост.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.100
Некни влагам у Веро, доаѓам на каса и ја вадам автобуската картичка.

Не онаа на Dragonsky.

Ти ебам времево и поспаноста ко жена у пмс.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
428
Поени од реакции
582
^Си купив слушалки, ги поврзав и не работеа. Се вратив во продавница за да ми кажат дека гласот ми е ставен на 0.
Сето ова траеше 2 часа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.526
Поени од реакции
34.677
драга кајгана , денес слушнав еден бисер , велам што се антипиретици ? паааа , антипиретици се лекови кои пијат луѓе кои имаат алергија на пире ! :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
ДК, читам и слушам доста муабети, дојдоа од ваму-од таму ни ги земаа местата. Епа еве татини мазини, погледнете што преживуваат голем дел од провинцијалците. И потоа пак жалете се, што некој ви ги зел работните места. И треба да ви ги земе, неспособни едни.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Драга,

Гледам дека за сè се возбудува овој народ. Нема да коментирам ништо конкретно, освен тоа - ве молам, ве преколнувам - не влегувајте со расчеречена четвртина бурек со месо во автобус!

Друго, од први мај се селиме заедно. Страв ми е. И убаво ми е. Ми се оди во диско. Ми се игра до разнебитување, на комерцијала. Така беше финта на времето да кажеш кога одиш во диско. Кога имавме диско. Имавме избор. Кабрио еј! Колосеум. Па и Елемент го фатив.
Звучам старо, ама ми е пријатно така. Многу ми е убаво кога ќе видиш. Вчера сонував како гушкам високи разгранети дрвја и многу убаво се разбудив. Некако, надежно. Не е ни до хормоните.
По предавањето на ФИНКИ за новите планети, некако ми е гајле за глупостите. Ние сме една дланка ѕвездена прашина и љубов! Кој колку успеал, нормално. Има и такви што се чист прдеж, но за нив не би трошела букви и димензии.
На работа делиме пица и се дрогираме со кафиња. Петок е. Што може да е поубаво? 10те векни леб за ретвитни оброк после. Бакнежите со него, несмасни додека го одмотуваме новиот јорган.

Чикаго во вторник. И новиот шешир. За подобри времиња.

М.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom