Фан Клуб: Барселона

Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Тиаго Силва им се враќа? Тука ни е шансата.. Овај малиот Кимбембе ѕид е
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Не требаше да се крева врева за некаква си ремунтада, да си правиме реално муабет нема шанси да се случи такво нешто. Против било која екипа не може да се надохнади ваков резултат, камо ли против ПСЖ. Дури и со Чави и Иниеста во најдобри години не би се десило тоа. Јас се надевам на било каква минимална победа, само да не се добие уште еден дебакл, зошто ако се тргне напред од прва минута има голема опасност од контри, а овие не се Осасуна, па да промашуваат.
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
Не требаше да се крева врева за некаква си ремунтада, да си правиме реално муабет нема шанси да се случи такво нешто. Против било која екипа не може да се надохнади ваков резултат, камо ли против ПСЖ. Дури и со Чави и Иниеста во најдобри години не би се десило тоа. Јас се надевам на било каква минимална победа, само да не се добие уште еден дебакл, зошто ако се тргне напред од прва минута има голема опасност од контри, а овие не се Осасуна, па да промашуваат.
Другар грешка си, не вели два пати. Сите знаеме дека ако постој таква екипа што можи да направи такво „чудо“ и лесно да го преврти исходот на резултатот, тоа е Барселона..
Сигурен сум дека Меси а и останатите ќе дадат све од себе вечерва. Шансите за влез во четврт финале и пресврт на резултатот се минимални, но сепак постојат. Само среќа и да се надеваме (y)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Другар грешка си, не вели два пати. Сите знаеме дека ако постој таква екипа што можи да направи такво „чудо“ и лесно да го преврти исходот на резултатот, тоа е Барселона..
Сигурен сум дека Меси а и останатите ќе дадат све од себе вечерва. Шансите за влез во четврт финале и пресврт на резултатот се минимални, но сепак постојат. Само среќа и да се надеваме (y)
Нормално е дека ќе се надеваме на чудо, впрочем затоа и навиваме, реалноста е дека ова ќе биде невозможна мисија, дали ќе се најде некој Том Круз само :D
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Да ја допишеме историјата вечерва!
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.045
Другар грешка си, не вели два пати. Сите знаеме дека ако постој таква екипа што можи да направи такво „чудо“ и лесно да го преврти исходот на резултатот, тоа е Барселона..
Сигурен сум дека Меси а и останатите ќе дадат све од себе вечерва. Шансите за влез во четврт финале и пресврт на резултатот се минимални, но сепак постојат. Само среќа и да се надеваме (y)
Како знаеме? еве јас искрено незнам и како би ме убедил дека тоа е барселона ?
Не го сваќај како провокација ова, сериозен сум.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Оптимистично расположени денес...јас со било каква победа сум задоволен, за четвртфинале не ни сонувам не па да се надевам. Достојно да испаднеме и понатаму да се надеваме на лигата (исто така тешко) и Купот (многу поверојатно). Катастрофалнава година ипол сепак донесе последици и Лучо каков таков самиот си се откажа, не е како Венгер на пример. Одлуката за наредниот тренер и трансфер политиката што следува се од огромно значење за иднината на клубот - за жал ќе ги носи оваа неспособна управа.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
3-4-3, или ќ се случи Баерн од пред некоја година или ПСЖ нема да знаат што ги снашло.
All in влегуваат, барем муда нека покажат, секако веќе ја прежаливме ЛШ.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.614
Поени од реакции
18.058
Оптимистично расположени денес...јас со било каква победа сум задоволен, за четвртфинале не ни сонувам не па да се надевам. Достојно да испаднеме и понатаму да се надеваме на лигата (исто така тешко) и Купот (многу поверојатно). Катастрофалнава година ипол сепак донесе последици и Лучо каков таков самиот си се откажа, не е како Венгер на пример. Одлуката за наредниот тренер и трансфер политиката што следува се од огромно значење за иднината на клубот - за жал ќе ги носи оваа неспособна управа.
Сите знаеме дека тоа е одлука на Меси

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
55 коефициент за освојување ЛШ. :icon_lol:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Сега треба да го фалиме енрике што од позиција на очајник вади ваква формација. Па вакви решенија ни беа потребни во Париз за да не се дозволи потоп од 4-0.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom