Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
masai-mara-national-park-scavengers-large-msg-115779180761.jpg

Не, не е ова обична фотографија ,,некои'' птици. Ова е фотографија на една политичка партија во Македонија.
ДУИ, ДУИ се вика.
 
Последно уредено:

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
^ ДУИ не е ништо поразлична од сматокот од СКМ и вагиналниот исцедок од изпоганетата ВМРО.
Тие дебело си се нафатираа. Ги заболе за обичниот партиски џган кој за работно место за минимална плата од 11к би го убил својот брат ако е за друга партија.

За двојазичноста.
Во мојата улица има 5 албанки. Купени за мин. 500 евра. Од патриоти, хард кор вмровци, за кои единствено доживување е да фатат гулаб од Беровци, и за тоа да се курчат пред продавница во која се пишуваат. Тој албански кои вие толку не го сакате, го браните на некои црвено-жолти посрани револуции јас секој ден го слушам на улица. Во Прилеп. Fuckin' град херој кои и едните и другите го величаат кога идат на митинзи. Кој ебен град херој кога секој ден во центарот има се повеќе питачи бре?
Општо зборувам, не да навредувам некој лично по форумов. Сите станаа патриоти ставајќи знамиња од FYR Macedonia на фејсбук. Нека ги соберат и нека ги пратат во Дебар, Струга, Гостивар, Тетово... Нели и тоа беше Македонија?

За тоа што сакав да пишам, ама бев ничим изазван :LOL:
Кајгич, трета смена бев, и на пауза ми пишува една женска. Ниту си имаме пишувано, ниту лајк.
И си пишуваме знајш, јас помислив еве да потепам време, и знајш на крај што ми вели?
Абе ти пишав за да ми пратиш чипови да играм покер.
јбг.
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Некад жените како претпоставени знаат да бидат страшно неспособни у проценување на други жени, како нивни вработени. Конкуренција, љубомора, што е работата, не знам.
Пример, би избркале златно девојче, а супер би се држеле со колешка која им го мерка мужот.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Тврдокорниве и у Велес излегоа..

16 пензионери, 10 невработени и 14 што работат за 12-13 000 денари у Дрексел Маер,Динамо Хит, Леов ..
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
218
Поени од реакции
368
ДК, прв пост у темава и незнам зашо уопште пишувам, ама едноставно ништо не иде, нит факултет, нит љубов, ни кладилница, буквално ништо.. Деновиве мислам дека ми се руши светот врз глава, ама јебига ќе трпиш коа си глуп. Едноставно се, ама баш се заебав, уствари не сум ја крив до негде...
ДК, пак не сум пишал одамна, фала богу тргна со љубовта, ама со животов и со факсов пак никако, јебем ти финки јебем ти искинав нерви...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Србославија, Србославија, Србославија!!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.642
Поени од реакции
13.092
Рандом паторска статија на фб:
„Научници“ од Душегупчани пронашле лек за ракот, светската здравствена организација потпомогната од Сорос им го блогирала патентот.
Црнец да ви го блокира патентнот ебаве простите.
 
M

Moon Child

Гостин
И Србиве во последно време се запнати дека Сорос им ја руши државата.
Истиот шаблон.
Мене ми се најјаки овие од острејлија загрижените шо се јавуваат, едни ги знам исселени се пред 12 години, споделуваат на ФБ дека хорхе се запишал во историјата на Македонија како најголем патриот председател досега.
Вчера па гледам на еден велешки портал вмровци што протестираат, се поклонуваат на споменикот на Кочо Рацин, луд јебе збуњеног, се превртува Рацин во гробот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom