Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

G

grande-juve

Гостин
Мислев ќе ја има:
Али добро, затоа имаше од Родригез една..

Добар. Како загревање за Транспотинг, и потсетување дека треба да ги репризирам Requiem for a dream и Leaving Las Vegas, посебно последниов е многу сличен, кој го бендисал Кенди обавезно и тој да го ѕирне.
Убаво претставено шо ти праи зависноста, Леџер и колешката негова супер доловуваат, мрачна атмосфера, си имаше и некои смешни и кул моменти, и еден морничав шо тешко ќе се забораи и таман пред спиење ми дое.
Првата половина има па нема моменти, али во втората ми подигна ниво.. добро (анти)наркоманско филмче, 7,5

Знае шо глеа :D
20170218_005359.jpg
 
Последно уредено од модератор:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ај да ми кажете како да ве најдам на летербокс, конечно се сторив со него...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Miles Ahead (2016), утре вечер на Телма во 22:00. #БезКоментар[DOUBLEPOST=1487461100][/DOUBLEPOST]Друго: заврши Берлиналето 2017. Златна мечка за унгарскиот On Body and Soul, сребрена за францускиот Felicite. Во Панорама селекцијата беше прикажан нашиот Кога денот немаше име на Теона Стругар Митевска, но остана без главната награда од публиката која ја освои белгискиот Insyriated, а не ги освои ни наградите на двете специјални жирија. Важно - имавме филм на голем фестивал, што сепак е нешто повеќе од ништото од минатите години, иако на Теона не и е прв пат.
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Mnogu dobro animiran Moana.

Imam son deka nekad vaka ke bidat kosite I vo igrite.

Kubo
Moana
Zootopia
Storks
Red Turtle

za godinava
 

Kajgana Shop

На врв Bottom