Како стануваат познати луѓе како овој од линкот?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
блокирана сум кај ликов, што има?
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
блокирана сум кај ликов, што има?
Албанија е единствениот сосед кој никогаш во историјата и под ниедна точка и за ништо не го оспорил и не го негирал македонскиот идентитет.
Тоа што по повеќето анонимни анкети поголем број од Македонците кога би можеле да бираат 20 ќебапи со кромид или комшијата Албанец да добие милион евра на лото, би избрале 20-ка со кромид зборува повеќе за нас, не за нив, зборува за нашата дипломатска неспособност и хендикепираност, да не знаеме да препознаеме пријател, близок, сојузник.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Првиот дел не би го коментирал но за вториот убеден сум дека е во право но без конотација дали комшијата е албанец или некој од тунгузија. Општо познат е менталитетот да му умри козата на комшијата така да не е до што е комшијата по националност, вера или раса. До тоа што затуцани македонци сме ние...
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
141
Поени од реакции
147
Ориѓански многу го почитував али и тој нешто по ваков пат тргнал. Дали ги купуваат или сами забегуваат не знам, али луѓето веруваат во "интелектуалци" повеќе од во политичари затоа не смееме да оставиме вакви "интелектуалци" да се пример за младите.

Првиот дел не би го коментирал но за вториот убеден сум дека е во право но без конотација дали комшијата е албанец или некој од тунгузија. Општо познат е менталитетот да му умри козата на комшијата така да не е до што е комшијата по националност, вера или раса. До тоа што затуцани македонци сме ние...
Брат не викам дека сме најпаметни или најкултурни и слично али јас и секој друг на планетава, би го одбрал ќебапот на место на милионите за комшијата. Друго е му помогнеш на некој што не може, друго да го направиш милионер. Не вреди да се дискутира за вакви глупи аналогии .

Кажав, луѓе кои се сметаат за интелектуалци и се следени од голем дел на народот особено помладите не смеат да јадат гомна, доста е комплицирана ситуацијава уште овие требаат.
Да им ебам тој лажен нивни карма западнички менталитет.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
Ориѓански многу го почитував али и тој нешто по ваков пат тргнал. Дали ги купуваат или сами забегуваат не знам, али луѓето веруваат во "интелектуалци" повеќе од во политичари затоа не смееме да оставиме вакви "интелектуалци" да се пример за младите.
Овој пациентов за интелектуалец го сметаш, па макар и во наводници? :pos:

Само во држава како нашата може ваков опинок покондурен да се прослави како "интелектуалец" и духовен пастир на млади празноглавци, и тоа со поезија за изгубена јакна и слични првоодделенски љубовни патетики без никаква уметничка вредност.

Интернет-кловнови и очајни курви за внимание има пун курац во државава - секој втор е твитерџија и social media star. Прво тешко нив, па после тешко на држава со вакви "интелектуалци". :LOL:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Con Artist си кажа се. Баталете ги кловновиве, и Лешо и Ориѓански и Љиљакот си одработуваат. Јас си седам блокирана кај ѕвездата од Вевчани кога беше лакрдијата со јакната, зошто му кажав дека слама плетена никој не краде, дома да не си ја оставил :con_mrgr:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Баш поради тоа што му давате значење стануваат славни!!!

Морам да напишам и јас некој реферат, па и мене вака да ме испофалете:P
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Јас си седам блокирана кај ѕвездата од Вевчани кога беше лакрдијата со јакната, зошто му кажав дека слама плетена никој не краде, дома да не си ја оставил :con_mrgr:
:icon_lol::icon_lol::pos::pos::pos:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Другар му од Бетменон:pos::pos:
Љиоти:pos:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.945
Колку вакви мазохистички куропушачи испаднаа последниве денови, тоа е чудо едно. :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom