89ти американски филмски награди (Оскари 2016)

Кој е вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    21
  • Гласањето е завршено на .

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Од тоа шо видов на стримот, La La Land развали со номинации, Arrival имаше доста многу, Hell or High Water е номиниран за најдобар филм :facepalm:, а Мерил Стрип може и дрво да глуми и пак да фати номинација за Оскар.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Д ЛОБСТЕР!!

Браос! Мило ми е за номинацијата за сценарио, реални да бидеме и треба да освои, штета што нема..а од пред 2 години го гледав филмот али ете дури сега е номиниран :D

Бравос, баш уникатно филмче (у)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
кои се номинирани за најдобар филм? Не го следам стримот од почеток. :D
Nevermind, сега видов:
Competing against “La La Land” and “Moonlight” for best picture will be “Manchester by the Sea”; “Arrival”; “Lion”; “Fences”; “Hell or High Water”; “Hidden Figures”; and “Hacksaw Ridge.

Досега најслаби оскари. Од сиве овие едино за 8мица или 9 очекувам да се Манчестер и Hacksaw Ridge. Другиве слабо и не занимливо изгледаат. :(
 
Последно уредено:
B

Blade Torch

Гостин
-ејми адамс ја заебаа бабата досадна Мерил Стрип да ја викаат таму чисто да ракоплеска. :tapp: Ок е , знаеме дека си најдобра на сите времиња.
- Moonlight и La La land ќе ги поделат наградите за филм и режисер, само не знам кој што ќе зеде
- БАРЕМ Шенон е номиниран за споредна машка да земе за Nocturnal Animals
- странски филм од старт ми е глупа категорија кога The Handmaiden беше убедливо најдобар странски а го нема
- ако му дадат на Тимберлејк оскар во ваква конкуренција не знам што можам да направам. Најглупата и најодбивна песна за лани, крв ми течеше од уши при секое пуштање на радио. Од помислата ме стегаат градите само.
-најлузери : Allied
- Ќе има сосема заслужени оскарчиња (барем по 2) за Arrival и Hacksaw Ridge
- нема скринери за Passengers,Lion,Allied и 20th century women , кој им бизнис?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Сакаш да те номинираат за оскар? Напрај романтична драма или некој филм за црнци, робови, памукоберачи и слично, и чекај си да те викнат. После зошто ги мразам оскарите, еве затоа, романтични драмички земаат оскари. Уште ќе се лигавиме? Уствари што прашувам, најголемите режисери веќе не се живи или па веќе ги потрошиле идеите. Останува ова :place::place:.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
2 пати ги листам номинацииве и 2 пати тага ме облева.

Овој Лалана филмов што ќе собере 10 оскари за 2 години ќе нема да знаеме дека постои, ко ремек делото Birdman. :D
Toj и црнците ќе ги поделат оскарите и тоа е тоа, дно од филмска година.

За Кејси Афлек и Натали Портман ќе си навивам ја.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
пак поинтересни филмови има него лани, лани беше очај и беда, hacksaw ridge го гледав филмиште, за него ќе навивам.
 
B

Blade Torch

Гостин
ајмо идеме со првите квоти од бет365. Накратко:
Best Picture: La la Land 1.15 , Moonlight 5.00 , Manchester By the Sea 13.00
Best Actor: Casey Affleck 1.20 , Denzel Washington 5.50 , Ryan Gosling 10.00
Best Actress: emma stone 1.72 , natalie portman 2.75 , isabelle huppert 6.50
Best Director: Damien Chazelle 1.10 , Kenneth Lonergan 10.00 , Berry Jenkins 10.00

+ supporting огромни фаворити Виола Дејвис 1.06 , и Али 1.12.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom