Фан Клуб: Јувентус

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
#SKY are reporting that #Chelsea have refused #Juve's loan offer for #Cuadrado.. #CFC
Наводно, Челзи се сложувале да го пуштат Квадрадо во Јувентус, но работата запнала околу клаузулите. Јуве сакале или без откупна клаузула или фиксна сума за клаузула која не би била задолжителна на крајот од сезоната, додека Челзи го барал обратното. 4 милиони сега + облигаторна сума на крај на сезона (значи независно како ќе се покажи Квадрадо, на крај мора Јуве да го откупи).

Утре агентот на Квадрадо повторно ќе преговара со Челзи.

Ла Стампа пишува дека денеска агентот на Лихт бил во просториите на Јувентус и барал продолжување на договорот. И бил одбиен. A стигнала официјална понуда од Дортмунд за него. Наводно, Лихт сакал повеќе време да игра, а со евентуално враќање на Квадрадо и Дани Алвес, тоа не може да му се гарантира.


Вест Хем понудиле 5 милиони за позајмица на Симоне Заза, и 22 милиони за задолжително право на откуп на крајот на сезонава. Значи, независно од неговата игра, на крајот на сезонава Вест Хем му исплаќа на Јуве 22 мил + 5 мил
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Кој беше селанецо да се јаве у врска со Кавани да ми даде еден извештај тука зашо он, како играч, заслужува да игра у Јувентус?

https://streamable.com/zkny

Ој бе фрли се у некој бунар. :pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Кој беше селанецо да се јаве у врска со Кавани да ми даде еден извештај тука зашо он, како играч, заслужува да игра у Јувентус?

https://streamable.com/zkny

Ој бе фрли се у некој бунар. :pos:
И овај најдов да го ценам како фудбалер пред Игуаин и нормално мора да се избрука за да испаднам будала во случајов со прасето дебело... Оф....

Него овај сељакот денес изјави дека никогаш не би го напрајл то шо го напрај Игуаин (трансферот во Јуве). Море марш гојдо едно цело лето татко ти се тегнеше со Јуве за трансфер пред ад си оди Ибра теле едно[DOUBLEPOST=1471923238][/DOUBLEPOST]btw ја гледам утакмицата пак згора преку, па не е можно колку е клучен елемнт од тимов Кедира, уфрлањата во шестнаесетникот му се маестрални плус е неверојатно интелегентен играч.[DOUBLEPOST=1471928370][/DOUBLEPOST]види го ти бате Ругани шо плеска :bravobe:

 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Јака девојка има Ругани, баш вчера ја видов сликава... 10 од 10 за цурава (y)

ЏДМ пишува дека Марота е во постојан контакт со ПСЖ и агентот на Матуиди, и се труди да ја смали цената на играчот... алтернатива е Густаво од Волфсбург

Сликава... на големи маки е човекот :icon_lol:

 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Јака девојка има Ругани, баш вчера ја видов сликава... 10 од 10 за цурава (y)

ЏДМ пишува дека Марота е во постојан контакт со ПСЖ и агентот на Матуиди, и се труди да ја смали цената на играчот... алтернатива е Густаво од Волфсбург

Сликава... на големи маки е човекот :icon_lol:

Мн големи се мисли дали шницла или ребро :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
И овај најдов да го ценам како фудбалер пред Игуаин и нормално мора да се избрука за да испаднам будала во случајов со прасето дебело... Оф....

Него овај сељакот денес изјави дека никогаш не би го напрајл то шо го напрај Игуаин (трансферот во Јуве). Море марш гојдо едно цело лето татко ти се тегнеше со Јуве за трансфер пред ад си оди Ибра теле едно
Сите се воини и генерали, ама после војната. Татко му на Кавани, уште пред почетокот на трансфер рокот, се шпекулираше дека имал вечера со Павел Недвед во Монако. А на Кавани може му е криво што Јуве го одбра Игуаин наместо него, па сега дели морални совети.[DOUBLEPOST=1471935879][/DOUBLEPOST]Според Скај Спортс, Вест Хем биле блиску до потпишување со Вилфред Бони, со што автоматски значи дека се откажуваат од Заза.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Излегоа гласини за Рубен Невеш faap fap fap fap fap fap fap fap fap

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Кој беше селанецо да се јаве у врска со Кавани да ми даде еден извештај тука зашо он, како играч, заслужува да игра у Јувентус?

https://streamable.com/zkny

Ој бе фрли се у некој бунар. :pos:
лингур , прво не пишувај на селски јазик , и цитирај ако имаш нешто да кажеш , јас беф за Кавани да се донесе

е не ова маторово заслужува па уште и 94кг ова миљон свиња

https://www.youtube.com/watch?v=EYlRUS4KHwQ

https://www.youtube.com/watch?v=GKPlBL4oiYg
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.298
Поени од реакции
65.228
Сите се воини и генерали, ама после војната. Татко му на Кавани, уште пред почетокот на трансфер рокот, се шпекулираше дека имал вечера со Павел Недвед во Монако. А на Кавани може му е криво што Јуве го одбра Игуаин наместо него, па сега дели морални совети.[DOUBLEPOST=1471935879][/DOUBLEPOST]Според Скај Спортс, Вест Хем биле блиску до потпишување со Вилфред Бони, со што автоматски значи дека се откажуваат од Заза.
Taтко му на Кавани е во затвор, колку што ме држи сеќавањето.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Гром тело има Валентина, али вака кога ќе ја опулиш поубаво во лице, плукната е на татко и, да му ебам фацата ја негова морбидна...


Еве ја со Доктор Глобил...
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Гром тело има Валентина, али вака кога ќе ја опулиш поубаво во лице, плукната е на татко и, да му ебам фацата ја негова морбидна...


Еве ја со Доктор Глобил...
Ваљда и Алегри ја клецка ќерка му...мало инцест не е на одмет :ROFLMAO:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Излегоа гласини за Рубен Невеш faap fap fap fap fap fap fap fap fap

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
овој го имав на менаџер и газеше, баш таков играч ни треба на таква позиција..
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.859
Поени од реакции
2.723
Бастијан Швајнштајгер е на добар пат да го раскине договорот со Манчестер Јунајтед, а кариерата најверојатно ќе ја продолжи во Серија А.

Италијанските медиуми ексклузивно пренесуваат дека Швајни веќе постогнал договор со италијанскиот шампион Јувентус.

Поранешниот капитен на репрезентацијата на Германија, оваа сезона нема да добие шанса во првиот тим на Манчестер Јунајтед, откако менаџерот Жозе Мурињо му соопшти дека нема да му требаат неговите услуги и го испрати да тренира со втората екипа.

Јунајтед поради ова е подготвен дури и без обесштетување да го ослободи Швајнштајгер, бидејќи доколку Германецот реши да остане на „Олд Трафорд“ и во наредните две години, тогаш ќе мора да му исплати околу 17 милиони евра.

Според италијанските медиуми, Јувентус ја користи опцијата да го добие бесплатно Швајнштајгер, нудејќи му во истовреме годишна плата од четири милиони евра.

Истите извори наведоа дека двете страни се договориле и дека само се чека Манчестер Јунајтед да го одобри трансферот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom