MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Услугава најмногу мислам дека ќе биде од корист на оние кој сакаат да гледаат спорт а додека има некој натпревар се на работа (нормално ако газдата им дозволи да гледаат тв на работа) но им фалат најбитните спорт канали спорт клуб и еуроспорт.

Иначе дома мислам дека скоро сите имаат по два телевизори и ресивери така да нема што да го користат ова.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
a nie korisnicite na neotv besplatna ni e ovaa usluga sto sega ja nudat maxtv

Sent from my ZTE Blade L2 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
a nie korisnicite na neotv besplatna ni e ovaa usluga sto sega ja nudat maxtv

Sent from my ZTE Blade L2 using Tapatalk
Ручки од тупани бесплатно. Ќе идеш у Телеком салон ќе земеш Магента 1 и тогаш гледај си.

Пред да гледаш мора да активираш услугата. Треба да направиш налог регистрација и ти дава да внесеш број мобилен, е тука мислам дека само може да се внесе број од Телеком Магента .

Ама ако имаш Neotel истите се канали само плус тука ги има M1 Film, M1 Film Gold, Tring Max M, Tring Fantasy M, Arena sport 1,2,3,4 и МРТ 1 во HD.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Ручки од тупани бесплатно. Ќе идеш у Телеком салон ќе земеш Магента 1 и тогаш гледај си.

Пред да гледаш мора да активираш услугата. Треба да направиш налог регистрација и ти дава да внесеш број мобилен, е тука мислам дека само може да се внесе број од Телеком Магента .

Ама ако имаш Neotel истите се канали само плус тука ги има M1 Film, M1 Film Gold, Arena sport 1,2,3,4 и МРТ 1 во HD.
jas sum na neotel i zborot mi bese sto neotel ima besplatno cela televizija i na mobilen a telekom taa opcija sega e nudat i toa plus da doplatis stramota

Sent from my ZTE Blade L2 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Кој им го работи дизајнот на сајтот и кој тоа одредува кој слики ќе се на сајтот? Нели треба сликата да биде реална и да е соодветна со она што го добиваме Овие во делот за MaxTV GO ставиле слики од хрватската верзија на апликацијата што си немаат везе едно со друго. :tapp: Секако иста функција имаат гледање телевизија преку компјутер и уреди со андроид но содржински и во дизајн се тотално различни.
https://www.telekom.mk/maxtv-go.nspx

На сликите се гледаат каналите HRT 1, HRT 2, RTL кој на апликацијата ги нема. Гуглам MaxTV GO Hrvatska и гледам дека таков изглед имаат они.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/d6/17/02/d6170212e7fc8428c63c1171620fc695.jpg
 
Последно уредено:
Член од
8 декември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
5
Прво не ми се допаѓа што направиле само за Магента 1 корисници каде инернетот е до 12 mbps. Значи ако си на оптика нема. Не фала.
Второ не ми се допаѓа што ќе се плаќа по тој промотивен период.

А за тие канали што не ги има во апликацијата најверојатно немаат дозвола да ги пуштаат преку апликација и интернет.

Се на се, јас не би се одлучил за оваа услуга.
.
Ne e tocno deka na magenta1 brzinata e samo do 12mbps ednostavno ako ima moznost ke bides magenta1 so optika i samo internetot ke ti bide magenta L drugoto po tvoja zelba.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
.
Ne e tocno deka na magenta1 brzinata e samo do 12mbps ednostavno ako ima moznost ke bides magenta1 so optika i samo internetot ke ti bide magenta L drugoto po tvoja zelba.
Нема врска тоа дека во Магенда со оптика ке бидеш во Магенда L јас сум со оптика во Магенда М со 50/50 ,тоа го велат само за бакар дека брзината ке биде 12 mbps .
 
Член од
8 декември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
5
Нема врска тоа дека во Магенда со оптика ке бидеш во Магенда L јас сум со оптика во Магенда М со 50/50 ,тоа го велат само за бакар дека брзината ке биде 12 mbps .
E vaka sega...mobilnite broevi i televizijata ti se magenta m megjutoa za razlika od magenta l na koja e 50/50 maksimalnata brzina na magenta m e 12mbps...zatoa koga odis so optika sve ti e na magenta m megjutoa brzinata i internetot go koristis od magenta l bidejki si na optika i koristis maksimalni brzini.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
E vaka sega...mobilnite broevi i televizijata ti se magenta m megjutoa za razlika od magenta l na koja e 50/50 maksimalnata brzina na magenta m e 12mbps...zatoa koga odis so optika sve ti e na magenta m megjutoa brzinata i internetot go koristis od magenta l bidejki si na optika i koristis maksimalni brzini.
Dali e magenta l s ili m zavisi samo od izborot na pretplatata za mobilni. Ako imas optika do stanot zemas otika za internet 50/50 ili bakar 12 . Site kombinacii se vo igra. Na primer moze da zemes magenta L i pri toa ce imas mobilen internet 6gb, a za televizija moze najevtinata opcija da ja zemes .znaci samo mobilnite ti odreduvaat koja magenta imas, a so toa i familijarniot budzet. Familijaren budzet 20000 den ce ima sekoj koj ima izbrano mobilni pretplati za 6g, bez obzir kakov internet za doma i kakva televizija si odbral. Cenata se sobira za sekoja opcija posebno.
 
Последно уредено:
Член од
8 декември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
5
Dali e magenta l s ili m zavisi samo od izborot na pretplatata za mobilni. Ako imas optika do stanot zemas otika za internet 50/50 ili bakar 12 . Site kombinacii se vo igra. Na primer moze da zemes magenta L i pri toa ce imas mobilen internet 6gb, a za televizija moze najevtinata opcija da ja zemes .znaci samo mobilnite ti odreduvaat koja magenta imas, a so toa i familijarniot budzet. Familijaren budzet 20000 den ce ima sekoj koj ima izbrano mobilni pretplati za 6g, bez obzir kakov internet za doma i kakva televizija si odbral. Cenata se sobira za sekoja opcija posebno.
Toa i go kazuvam i da koristis magenta m ili s ako koristis optika go plakjas najskapiot paket na internet.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Toa i go kazuvam i da koristis magenta m ili s ako koristis optika go plakjas najskapiot paket na internet.
Не е точно тоа дека го плакам најскапиот пакет за интернет јас сум на Магенда М во сите три опции и плаќам 2557 денари а имам интернет 50/50
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Не е точно тоа дека го плакам најскапиот пакет за интернет јас сум на Магенда М во сите три опции и плаќам 2557 денари а имам интернет 50/50
МАГЕНТА Е МИШКО, МАГЕНТА, СО Т, ПОБОГУ
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
680
Озбилно шо им е на многумина што ја изговараат со Д?!
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Не е точно тоа дека го плакам најскапиот пакет за интернет јас сум на Магенда М во сите три опции и плаќам 2557 денари а имам интернет 50/50
Pa imash fixen internet so optika,zatoa e 50/50, a magenta m znaci mobilnite linii imaat paket od m
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Не е точно тоа дека го плакам најскапиот пакет за интернет јас сум на Магенда М во сите три опции и плаќам 2557 денари а имам интернет 50/50
Pa imash fixen internet so optika,zatoa e 50/50, a magenta m znaci mobilnite linii imaat paket od m
 

Kajgana Shop

На врв Bottom