UEFA Champions League 2015/2016

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Бургос Чкембарот со своите 145,7 кила ± холестеролот и шеќерот во крвта подобро ќе се фрлеше по топките, отколку Облаков ненајаден... Значи какви се шутеви не одбрани, и вака на крај се да испосере, па ни аматерите што играат по нивине не прават вакви потези.

Честитки за Реал, иако не навивав за нив во финалево...
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.786
И мислам некој од нас тука можеше да ги брани пеналите подобро од Облак.Толку јак голман, а пенали да не брани, не ми е јасно.Па ич да не се работеле на случај пенали.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ako slucajno pobedea Atletico,Zidane ke bese 1001% kriv.Kakov amaterski poteg napravi so izmenite a-u.Vo finale do 75-ta minuta site tri izmeni gi napravi(edna prinudna).:facepalm:

Ronaldo odvaj odese,cudo kako doigra.

A Simeone morase Partey da go pusti porano,bez razlika na povredata na Luis.

Toa ke bese ala Koman na Pep protiv Juve.Brz igrac protiv iscedeni igraci.Ja ukaka realno.

Carvajal i Danilo razlika magare i kozmetika.Kakva beda od igrac e Danilo hahaha.:pos:

A Griezmann e najgolemiot tragicar.Penalot + kontrata pri kraj. 3na3 bea,ama sebicese maksimalno.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.559
Поени од реакции
48.105
Облак изгледа чекаше со паненка да се излаже некој, ама откако го прочитаа што чека го испобушија по страни. Не дека Кејлор нешто фати, од авион се гледаше по одот на Хуанфран дека гол нема да даде кога тргна накај точката ко за на стрелање одма знаев дека е готово.
Како и да е, трагедија е за човештвото што гнаса како Рамос може да се пофали со толку трофеи, ама тоа е , пичка му матерна.
 
T

Torchyrus

Гостин
Колку Џон Сноу ќе се направат вечер во Милано....
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.454
Поени од реакции
22.046
Честитки Реал, иако малце ми е жал и за Атлетико ама тоа е, на крај нијанси се во прашање.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Juanfran znaci plemeto da ti go ebam ja tvoe !!! Kaj na majka ti brzase so sutiranjeto na penalot??? Topkata li nekoj ke ti ja zemeshe ili avionot ke ti izbegashe ??? Sve da ti ebam!!! Ronoldo da go ebe toj crnecot Parti od Atletiko sve da mu ebam ja negovo zalizano.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Зашо никој не спомнува дека голот на Рамос беше од офсајд?
Вака да победеше Барса, ќе јадевте гомна цела година.
Затоа што противник беше Атлетико, којшто нема баш многу фанови на форумот за да се бунат и пишуваат за тоа.

А освен тоа, Барса им е антипатична на многумина, многу повеќе од Реал :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom