Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Во 5-10 филмови за кои жалам што сум потрошил 3 часа :D
Абе точно има досадни сцени, малце е развлечен но сепак е класика, за некоја година ќе го учат и студенти по филмска уметност како се прави едно ремек дело :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Абе точно има досадни сцени, малце е развлечен но сепак е класика, за некоја година ќе го учат и студенти по филмска уметност како се прави едно ремек дело :D
:lolzz:[DOUBLEPOST=1457396072][/DOUBLEPOST]http://www.imdb.com/title/tt0353969/

Одамна го меркав меркав и конечно го изгледав. Маестрален. Зодијак гомна да јади.
 
Последно уредено:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ако Волкот е досаден тогаш Спотлајт и Биг Шорт се последниот стадиум на депресија она пред самоубиство. :misticen:
Абе интересно е да гледаш пари, моќ, секс и дрога, не дека е не...ама кога тоа и само тоа го гледаш цели 3 саати, епа некаде околу вториот саат станува смртно досадно и со душа чекаш да заврши.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
^
Реков некаде околу вториот саат. Ова сценава со Маргот се случуваше многу порано во филмот. :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе интересно е да гледаш пари, моќ, секс и дрога, не дека е не...ама кога тоа и само тоа го гледаш цели 3 саати, епа некаде околу вториот саат станува смртно досадно и со душа чекаш да заврши.
Што знам, мене ми беше топ, не ни ги осетив 3те саати. На пример Ревенант трае прилично исто па 235 пати проверував која минута е и идев у вц без да стиснам стоп. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Џимеј стварно си ги испуштил децава. :D
Revenant да ти е досаден, a Волкот да ти летни ко 5 минути. :pos::pos::pos::pos:
Некој има изгледа погрешна дефиниција за забава. :LOL:[DOUBLEPOST=1457443269][/DOUBLEPOST]Туку пред некој ден барав комедија и ајде Sisters со Тина Феј ќе го гледам. Има оцена 6ка на имдб, факинг 6ка :tapp:
А филмот е од лошо полошо, не знам Тинка што се ебава со вакви лајнарии. Се хајпнав за WTF да гго гледам у кино, али ваљда и тој ќе биде лош. :(
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Туку пред некој ден барав комедија и ајде Sisters со Тина Феј ќе го гледам. Има оцена 6ка на имдб, факинг 6ка :tapp:
А филмот е од лошо полошо, не знам Тинка што се ебава со вакви лајнарии. Се хајпнав за WTF да гго гледам у кино, али ваљда и тој ќе биде лош. :(
Гледај го Daddy's Home ако не ти е гледан, излезен е на убава снимка и е доста интересен. Не е премногу смешен али има јаки моменти.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Џимеј стварно си ги испуштил децава. :D
Revenant да ти е досаден, a Волкот да ти летни ко 5 минути. :pos::pos::pos::pos:
Некој има изгледа погрешна дефиниција за забава. :LOL:
Па ти си тој што има погрешна дефиниција за забава ваљда, што има забавно да го глеаш Лео 2:45 како се влече по снег, како се лигави и напиња од петни жили, преживувајќи 16 апокалипси и 2 цунамија.
Од друга страна го имаш Лео мултимилионер, фраер, пички, секс, дрога, рокенрол. :roker:

:D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Па ти си тој што има погрешна дефиниција за забава ваљда, што има забавно да го глеаш Лео 2:45 како се влече по снег, како се лигави и напиња од петни жили, преживувајќи 16 апокалипси и 2 цунамија.
Од друга страна го имаш Лео мултимилионер, фраер, пички, секс, дрога, рокенрол. :roker:

:D
Ој глеј си го Сашо у Драмски, да ти каже о пичке, дрога, рокенрол. :kuracc:
Гледај го Daddy's Home ако не ти е гледан, излезен е на убава снимка и е доста интересен. Не е премногу смешен али има јаки моменти.
Вил Ферел ми е најантипатичен комичар ако може така да го кажам. Се што сум изгледал со него ми било крш. Така што филм со Ферел? Tnx, I'll pass :icon_mrgr:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ој глеј си го Сашо у Драмски, да ти каже о пичке, дрога, рокенрол. :kuracc:

Вил Ферел ми е најантипатичен комичар ако може така да го кажам. Се што сум изгледал со него ми било крш. Така што филм со Ферел? Tnx, I'll pass :icon_mrgr:
Иди глеј Бер Грилс :kuracc:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
музиката кине у филмот, исто и кинематографијата, и самиот филмски сет во галантеријата на Мини...

ме бендиса ептен, Тарантино да утне треба нешто да се десе у светот после тоа... ама сепак послаб од Џанго и Копилињата. У глобала многу ме бендиса, ама имаше нешто за шо не можев да му давам 9-че како на претходните два.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom