Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Не е до нас тоа, вие баталивте. Требаше минимум 25 гласачи да има во претходниот круг, а едвај 15 има до сега. Уште може да се гласа. Ко ќе гласаат 25-мина, продолжуваме.
Брат замарање беа тие круговите, па кога се сетиш па кога не, па си го промашил постот, па те мрзи некад итн. Најубаво ќе беше секој да си номинира 50-100 филма и направете НЗС и тие што се најзастапени внесете ги во една листа без редослед.

My 2 cents.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Брат замарање беа тие круговите, па кога се сетиш па кога не, па си го промашил постот, па те мрзи некад итн. Најубаво ќе беше секој да си номинира 50-100 филма и направете НЗС и тие што се најзастапени внесете ги во една листа без редослед.

My 2 cents.
Во право се двата цента на членот погоре. Беше малку троа покомплицирано.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Room, многу јака драма!
Првиот дел од филмот, прекрасната динамика и хемија измегу мајката и синот. Напорот на мајката кај синот да покрај фактот што нема искочено од собата никогаш да биде ведар и позитивен. Додека во вториот дел емоционалниот импакт опаѓа, сепак си одржува континуитет. Борба со психата за чуство на слобода, адаптирањето психички на мајката назад во стариот живот беше одлично изработено. Додека дететето абсорбира све со голем ентузијазам бидејки сепак мајката успеала со нејзиниот напор тоа да го оствари кај него и буквално и го спасува животот.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
nikad ne sum zalel gigovi ama epten maka mi padna 40 potroseni na Hotel Transylvania 2.
nogo los, nisto od magijata zadrzano od kecot. Samo muzika napunile..

inace si pocnavne praznicno Harry Potter. Epten sum hajpnat posle prvite 2. Ko dete. :D
Е заради ова си го поштувам wot, a не anon. :ROFLMAO:
HT2 нема ни делче од магијата на единицата што ми е еден од најдобрите анимирани филмови и кој и по второ гледање се смеев ко прв пат да го гледам. Сега уште Крудс 2ка да го усерат. :(
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Е заради ова си го поштувам wot, a не anon. :ROFLMAO:
HT2 нема ни делче од магијата на единицата што ми е еден од најдобрите анимирани филмови и кој и по второ гледање се смеев ко прв пат да го гледам. Сега уште Крудс 2ка да го усерат. :(
На анимација мислам дека немам ставено помалку од осмица.
Сепак, не знам како вечерва ќе заспијам знаејќи дека не ме почитуваш. Тоа ми е поголем проблем.
Диазепамче од двојка или петка, прашање е сега.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
На анимација мислам дека немам ставено помалку од осмица.
Сепак, не знам како вечерва ќе заспијам знаејќи дека не ме почитуваш. Тоа ми е поголем проблем.
Диазепамче од двојка или петка, прашање е сега.
од 100че земи. Да те отрезни да не тресеш зелени. Спотлајт лош филм :facepalm: А HT2ka му става осмица. :pos::pos::pos::pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
од 100че земи. Да те отрезни да не тресеш зелени. Спотлајт лош филм :facepalm: А HT2ka му става осмица. :pos::pos::pos::pos:
Спотлајт не е лош филм туку е апла просек и во никој случај не ја заслужува фамата околу оскарите.
Како и ти, и ти си тежок просек. :D
Веќе објаснив за анимираните така што непотребно правиш споредба.
Можеш на пример да направиш со Одисеја 2001 кој што го имам оценето со 4.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Спотлајт не е лош филм туку е апла просек и во никој случај не ја заслужува фамата околу оскарите.
Како и ти, и ти си тежок просек. :D
Боље просек ко Спотлајт него ли overrated ко тебе и осмицата на Хотелот. :kuracc:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А и добра споредба удри, нема што, пошто двата филма се многу слични па едниот бил лош а другиот 8ца. :pos::pos::pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
него ли overrated ко тебе
Па не знам. Сметам дека сум потценет одвреме-навреме.
@џимеј на пример ми нема лајкнато пост со месеци откако разбра дека јас најверојатно ќе донирам за една болна личност само затоа што поседува физичка убавина.
А сигурно многу пати сакал да ми лајкне...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom