Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Sicario, првиот дел многу добар, исполнет со тензија на многу добар начин. Понатаму филмов не ја одржува таа констатност до крај но сепак успева да одржи некоја мистерија околу мотивите. Фотографија многу добра, посебно кадрите од жабја перспектива.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
гледан и ми се свиѓаше, а двојката ми советуваа да не сум се осмелил да ја пуштам. Туку си најдов комедија за вечер - Zoolander. Ќе ја давале 2ката од фебруар, па тамам да сум во тек со настаните. :D
 
B

Blade Torch

Гостин
за Спотлајт превод уште ли нема ?? Леее ќе ги у-у-у-убијам. Крид ли да го гледам бе сега... Вака лошо е кога си имаш испланирано :confused:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Добар Јоу, класика О Расел. Можда не е на нивото на претходните 3 ама сосема океј филм, у негов стил. Добар ми е овој режисер мене, ми одговара, вака за лабавење е скроз океј. И Де Ниро како да доживува втора младост. Џенифер сама си го вози филмов цело време, можеле боље улога на Бредли Купер да му доделат, да си ги сменеле местата со Toни би било боље.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Добар Јоу, класика О Расел. Можда не е на нивото на претходните 3 ама сосема океј филм, у негов стил. Добар ми е овој режисер мене, ми одговара, вака за лабавење е скроз океј. И Де Ниро како да доживува втора младост. Џенифер сама си го вози филмов цело време, можеле боље улога на Бредли Купер да му доделат, да си ги сменеле местата со Toни би било боље.
Од него омилен филм ми е овој http://www.imdb.com/title/tt0356721/?ref_=nv_sr_1 ако не си го гледал пушти го, мислам дека и ќе му остане еден од подобрите филмови колку и да прави понатаму.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Од него омилен филм ми е овој http://www.imdb.com/title/tt0356721/?ref_=nv_sr_1 ако не си го гледал пушти го, мислам дека и ќе му остане еден од подобрите филмови колку и да прави понатаму.
Отиде у букмаркс, таман за у Мувиспотинг 2016 :D
Мене од него Фајтер ми е врв, Бејл кине таму му ебам фацата џаначка. :D
 
B

Blade Torch

Гостин
за Спотлајт превод уште ли нема ?? Леее ќе ги у-у-у-убијам. Крид ли да го гледам бе сега... Вака лошо е кога си имаш испланирано :confused:
Лошо да не ми дојде Creed ;). Многу добар, којзнае од кога немам гледано подобар спортски филм. Сталоне на оскарите за споредна номинација :cool: . Гледам од 70тите не бил на гости кај академијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom