Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
The Wedding Ringer го гледавме вчера со друштво, ај демек комедија да биди, а не од тие напнувачките филмој. Шо знам, арен, на моменти досаден. Можи и тро клишест пошто комедии со свадби има мал милион. Имаше по некоја ок реплика онака интересна. Арно, од 6 до 6.5 од мене некоја оценка.

The Blood of Satan's Claw, го загледав ноќта, до пола стасав и ми се приигра кантер и го исклучив :D Арен беше, вечер да го догледам во хорор че пишам подетална импресија. Онака добар хорор со замрсена атмосфера која на моменти наликува на Wicker Man.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
И од мене Me and Earl and the Dying Girl ќе добие висока оцена. Знам дека има многу филмови на оваа тема, па приказната е веќе видена, но овој е многу добро скоцкан од сите аспекти и мене ми беше интересен. Задоволен сум од расплетот (обично тука фејлнуваат или здосадуваат ваквите филмови) па затоа му давам 8/10.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.599
Поени од реакции
38.752
martian top 10/10, za razlika od intestellar ni malce dosaden i bez tupenje za nedokazani naucni gluposti, crvotocini i taka natamu. Pointeresen sci-fi nemam gledano odamna.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Не си единствен и јас го гледав така, неколку пати до пола пред да го изгледам целиот. Искрено ништо посебно не е филмот.
Не знам дали добро сфатив, ама овој пост се однесуваше на Oldboy така?
Потполно се слагам со ова, филмот освен што сака да игра на карта бруталност, нема ништо особено. Дупки и нелогичности колку сакаш.
Една добра 7ца е и ништо друго.
@џимеј знам дека според кецот Авенџерс, нема и двојката сигурно да го гледаш... али знаејќи зашо го хејташ кецот, не ни размислувај за двојката.
Истиот шаблон еј, да се засрамат!

Ај лајкт Ултрон и Вижн иначе, али можеле тро сериозност место билион уан лајнерс.

Ипак... шо знам, 4/5. :LOL:
Замисли, кај нас во кино го даваа и не отидов. А во кино за прв пат прикажаа блокбастер филм после Спајдермен 3, да не одам на имдб да гледам која година излезе Спајдермен 3 :D
Me and Earl and the Dying Girl

добро филмче, ама се залетавте со големи оцени..
Истово ќе го пишев.
Добар е филмот, техниката на снимање ме потсети на филмовите на Вес Андерсон, со таа разлика што Me and Earl and the Dying Girl кажа повеќе отколку сите филмови на Вес Андерсон.

Ќе му намалам од оцената и затоа што не ме допре емотивно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
^некој му го собрал акаунтот

@Ron Burgundy те видов кај Синеплекс ама не ми изглеаше на кајгана друштво и не пријдов.
Филмот беше супер ама не може да се носи со Interstellar... не, не, не.
Martian е некако по меинстрим (со сите тие шеги на Мет кои беа одлични) и нема deep фактор се до последната сцена.
Најмногу ми се допадна што го немаше класичното клише каде што Дејмон е оженет, со деца, па овие патат по него, плачат (мада ова некако ми се контрадиктира со претходниот ред)...
Значи и без тоа може да се направи одличен филм.
А и за другите crew members дадоа ептен мало значење на ова. (y)
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
4k филмови има ли некаде за симинање?
Нема. На кратко што прочитав, од јануари ќе поќнат блу реј-от да биде во 4к така што спремај 10 терабајти хард дискови.[DOUBLEPOST=1444252281][/DOUBLEPOST]леле поќнат сум пишал, едит мод горе постот овој бриши го пл0кс
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom