Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Oldboy (2003) до кај 40-та стигнав и поима немав што се дешава. Изгасив и ми пропадна филм гледањето за вечерва. У КУРАЦ! :mad::mad::mad:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Го гледав вчера Еверест во кино и лично мене не ме имресионираше, ок е, но ништо посебно.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Oldboy (2003) до кај 40-та стигнав и поима немав што се дешава. Изгасив и ми пропадна филм гледањето за вечерва. У КУРАЦ! :mad::mad::mad:
Многу си се заебал што си го исклучил...премногу.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Дами и господа

Денеска е 60 годишнината од смрта на James Dean за жал многу рано заврши животот на ова легенда само на 24 годишна возраст замина во историјата со кратка филмска биографија но доволна да се памти и да остави БЕЛЕГ

Само мене по потцеќа Giant na Citizen Kane или?

Многу фаци поминале низ историјава само разликата во тоа е што некој од нив се памтат


и за крај дадов збор дека ако еден ден ми се случи финасиска пресвртница нема ни да размислувам ни секунда и одма во мојата гаража ќе се нацрта Porsche 550 Spyder и нормално посета на неговиот гроб.

и да да ќе забораев Two Friendly Ghosts ако имате време ѕирнете интересно се потрудил

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Oldboy (2003) до кај 40-та стигнав и поима немав што се дешава. Изгасив и ми пропадна филм гледањето за вечерва. У КУРАЦ! :mad::mad::mad:
Oh it will unravel itself. Ќе дознаеш и тоа што треба, тоа што не треба, и тоа што сакаш, и тоа не што не сакаш. Олдбој е филмот кој ме има сјебано во психата најмногу (и еден од десетината 10/10). А сум ги гледам centipede, salo, martyrs...
Не го избришав, знам дека е добар, јас ноншалантно му влегов, а и ненаспан. Ќе му седнам за некоја недела пак :icon_mrgr:
Знам дека „имаш tight schedule“ ама догледај го порано и онака ти е изглеан дел, брзо ќе го завршиш.
>влагање нон шалантно на азиски филм
one does not simply just do that.
 
Последно уредено:
S

sim4e

Гостин
Препорака за Dope. Уште еден indie coming-of-age филм од рангот на Me and Earl. Само наместо Вернер Херцог референци и терминална болест имате рап од девеести, flat tops и синтетичка дрога. Глумата на главниот актер е одлична и покрај тоа што првпат се појавува на филм, а тука е и лифт-бојот од Grand Budapest. А да, и Форест Витакер ко наратор.

Од другите инди филмови кои критичарите добро ги прифатија, се чека снимка од The end of the tour и 99 Homes.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Дечки незнам дали е соодветна темата али ќе прашам тука. Кој филмови (торенти) би ми ги препорачале да ги симнувам за да добијам што поквалитетна снимка (full hd) ? Јас до сеа сум симнувал само од YIFY ама има од нив 100% подобри... Некоја препорака ???
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Дечки незнам дали е соодветна темата али ќе прашам тука. Кој филмови (торенти) би ми ги препорачале да ги симнувам за да добијам што поквалитетна снимка (full hd) ? Јас до сеа сум симнувал само од YIFY ама има од нив 100% подобри... Некоја препорака ???
по-квалитетна слика е повише MB/GB, blue ray rip 1080р ти е најдобар квалитет на снимка. 120 минутен филм на блу реј 1080p е некаде 10-15 гб
 

Kajgana Shop

На врв Bottom