ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Мијалков поднесе оставка - Канал 5
Screenshot_6.png

Само јас мислам дека оставка е малку???



И каков договор потпишал Заев со Иванов за необјавување информации? edit>My bad, за седницата вчера било.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Чавков е професионалец и добро ќе го води министерството. Сега исклучително битно е некој да го пополни местото на Мијалков уште утре.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мијалков останува на сите партиски функции. И мислам дека во наредниов период ќе покаже дека моќ се акумулира околу личност, а не околу фотеља. :)
Ќе се оствари твоето предвидување изгледа, мини реконструкција, судскиот процес, пресудата, нови избори.

Само овој терористичкиов напад ја здрма работата повеќе од шо требаше
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Живо ме интересира кој ќе биде поставен за директор на ДБК.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Ќе се оствари твоето предвидување изгледа, мини реконструкција, судскиот процес, пресудата, нови избори.

Само овој терористичкиов напад ја здрма работата повеќе од шо требаше
Јас мислев дека реконструкцијава ќе биде во јуни-јули. Америте малце го убрзаа процесот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
нека го приберат Никица во МВР, со инспекциите негови само за таму е.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.008
Јас мислев дека реконструкцијава ќе биде во јуни-јули. Америте малце го убрзаа процесот.
Изнудени оставки. Кумановскава акција беше предупредување на оние кои вчера и денеска ги викаа нашите политичари на пеење. Толку од сувереност. 8те полицајци сега на чива душа одат?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.120
Поени од реакции
4.799
Ова пред 8 часа ми падна на око, знаев дека не спремаат за нешто :) Ете и од пропагандите на Курир има корист.

Ако ја прочитате веста, таму се вели дека Борисов поднел оставка, а потоа победил на следните избори :) И демек сега тоа било добар рецепт.

Многу гревови имаат направено овие луѓе, ако не завршат во затвор, сигурно ќе завршат негде далеку од Македонија, немаат лице да излезат на улица.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ме интерессира на заев дали ќе му стегнаат уште една кривична за оддавање државни тајни?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ауу пичкиве се испоткажааа, барем машки да издржеа а не вака да бегаат како кукавици. Само се надевам овие другиве нема да сокријат последните две бомби.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Изнудени оставки. Кумановскава акција беше предупредување на оние кои вчера и денеска ги викаа нашите политичари на пеење. Толку од сувереност. 8те полицајци сега на чива душа одат?
Изнуден тајминг, на планирани оставки. Не баш изнудени оставки.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
„Секогаш ќе бидам тука за Македонија и за нашиот народ. Најголема чест во животот е да служиш на својата татковина Македонија на одговорна позиција. Позицијата што ми беше доверена ја извршував патриотски и одговорно, пред се во интерес на земјата и граѓаните, и секогаш смело и одлучно пристапував кон секоја задача." - Сашо Мијалков, 12.05.2015

Го читам и му се чудам. Па и Љубе е тука. И Пауновски е тука. И Љубчо е тука. Сите се тие тука во нашите сеќавања, да не потсеќаат, кои на предавството, кои на крајната неспособност, непрофесионалност и корумпираност кога се кршел 'рбетот на државата. Историјата му посакува "топло" добредојде во редот на гробарите на независна Македонија.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Не треба да терам политика на ваква тема, но ај веќе кога почнавте... Според мене, овие оставки дополнително ќе ја зацврстат партијава што е на власт. Луѓето бараа оставки, ете им дадоа оставки... ова е еден вид на стратегија власта да ја затне опозицијата со бомбите што ги пушта. Нормално Заев ќе ги пушта бомбите и понатаму барем додека не го уапсат (големи се шансите тоа да го сторат овие од власта). Со оставкиве им даваат само слободни раце на другиве министри што ќе дојдат на нивните места да почнат да го спроведуваат апсењето на Заев.

Ова е еден вид повратен одговор на власта на оние што протестираа пред влада и што бараа оставки од функциите на дотичните министри. Ова никако не иде во полза на опозицијата... а што се однесува до Груевски, тешко дека ќе го напушти премиерското столче

Немам партиска книшка ниту од едните ниту од другите, ова е мое лично мислење/видување на настаните што ќе следат
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.008
Изнуден тајминг, на планирани оставки. Не баш изнудени оставки.
Без разлика, фактот дека сме уценети од западот со Кумановската група е многу загрижувачки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom