Фан клуб - РК Вардар

23 август 2010
38.035
106.829
Вечер мора да ГОРИ Јане и уште на претставувањето на тимовите да се усерат Пољациве. Мора да извршиме од првата минута притисок, да створиме 2-3 гола предност, и на полувреме секако да водиме. Мора, АЛИ МОРА да ги искористиме еуфоричните моменти кои секако ќе ги има во текот на мечот и тука да ја билдаме разликата. Очекувам од Штербик да скине по некој зицер со што уште повеќе ќе се подгрее атмоферата, а и тоа нивниот мршник нека олабави малце со одбраните, не искина на првата средба.

15.885
Колку е Раул у Македонија, година и пол?
Се потрудил човекот за тоа време додека е овде да научи и македонски, браос еј.

kano

Farang
27 ноември 2014
12.070
22.106
освен на он нет има некаде асален стрим од алфа?

Шота Буби

нотар
4 март 2009
3.087
1.780
А не ко тој Карачич,збор да не проговорел после 4-5 години(n)[DOUBLEPOST=1426963744][/DOUBLEPOST]
mkpredavatel.com

5 април 2013
3.311
6.533
Ајде со среќа :)

Мислам дека ќе успеете да ги добиете со доволно разлика. Оптимистички е ова знам, ама мислам дека ќе гледаме многу различен натпревар од оној во Плоцк.

G

Goldie

Дибиров лошо го почна натпреваров, на 2 пати лесно излетува и прават Висла вишок.. пенал промашен и на една контра во раце им даде топка наместо чист гол да биде.

kano

Farang
12.070
22.106
Како фали Марковиќ. Дибиров камен сега за сега...

21 март 2012
3.277
3.055
Добро може ли малку Прибак да го стави барем да проба ,Карачиќ не му иде ништо.

27 ноември 2008
402
88
Decki sega otidoa nakaj salata 4 pajaci, ne vidov da sobiraat koli ali sepak proverete si gi kolite na poluvreme.