Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Два пати го имам гледано Ла вита е бела, еднаш мала кога бев, втор пат на италијански у средно, не можам такви филмови повеќе пати да гледам, преемотивна сум.. :) а инаку се согласувам со џимеј за поделбата погоре.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Два пати го имам гледано Ла вита е бела, еднаш мала кога бев, втор пат на италијански у средно, не можам такви филмови повеќе пати да гледам, преемотивна сум.. :) .
Тогаш не ни помислувај да го гледаш The Green Mile :D (мада 100% си)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тогаш не ни помислувај да го гледаш The Green Mile :D (мада 100% си)
ааа гледани ми се сите тие ама не можам да ги репризирам често ко другите :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Pffffff! Да не бев ја, никој од вас немаше да го гледа I Origins :D. Не сакавте да го чепнете ни со 10 foot pole ни под разно. Кога реков ај јас ќе го ѕирнам филмот чим толку ризичен e па ќе пишам, тогаш као демек зачешавте глави, а па кога изнесов позитивни импресии само @Iceboy нека е жив и здрав прочита и лајкна. Другиве почекавте некоја страна и после сите одеднаш земавте да пишувате дека сте го гледате ради препораки или не знам што. Ма мрш таму! Педери :D.

Шала на страна, супер филмче според мене, и веќе имам почнато (и скоро завршено) рецензија за истиот, деновиве ќе ја комплетирам и постирам во соодветна тема. И уште од старт да пишам дека ја хејтам на њотот рецензијата за истиот филм :D.
Да ме известиш кога ќе ја постираш рецензијата, сакам да ја прочитам...

А за она погоре, кога Животот е убав не може пред Godfather, тогаш дефинитивно не може ни пред The Last Don(1,2,3,4...)
Знам дека нема никој да се согласи ама да си кажам јас...
Фала... :)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.416
^ Доказ дека ништо не знајте :love:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Crazy Niggas...

Татко ми го гледа Џо на Мтв
dad i'm proud of you :cuc:

Иако не е многу но е добар чекор
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Го гледав The Disappearance of Eleanor Rigby и шо знам некако не ми се свиѓаше, многу споро идеше приказната, разбирам дека е драма ама некако досаден и плиток беше, го паузирав цело време за да праам нешто друго и од 2 саати филм ја го изглеав за едно 4 саати :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Ок, ептен едногласно беше мислењето. Сигурен сум дека филмот е многу добар така што утре ќе споделам впечатоци.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
F O R C E M A J E U R E

:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

у секоа смисла. иде во топ 10 за 2014

а да и сакам коа некој филм вака влијае на расположение, ептен се осеќав грдо у текот на филмот, а инаку ради тоа што не знаев ништо за него ептен ме изненади некоја heart breaking драма со доста смешни моменти чат пат. нешто невероЈАТНО!

каквов поглед, какви планини!

Force Majeure 2014 720p WEB-DL DD5 1 H 264-PLAYNOW[ethd]
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.371
http://matadornetwork.com/bnt/the-red-pill-10-films-guaranteed-to-blow-your-mind/
Dobra e listava, fanovi na Matrix, Fajkla so zborevme prethodno, must watch vi se filmovive.
Go nemam gledano Brazil, The Network, Walkin Life, The Mindscape of Alan Moore i Eternal Sunshine of the Spotless Mind, drugovo mi e gledano, kaj i da i ovie ke gi izgeldam nekad valjda :D
Tree of Life и American Beauty се супер филмови, но не беа баш mindblowing (од тие што ги имам гледано во листава). Инаку, Eternal Sunshine of the Spotless Mind ти е a must watch! Симнувај го што побрзо!
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.248
Поени од реакции
27.612
Дечки дајте предлог добар трилер/мистерија од типот на Gone Girl, Prisoners, Zodiac...Немора 2014, ама нека биде барем задњиве 10-15 години :D
Колекција Хичкок.
Confessions(Kokuhaku)
The Silence of the lambs[DOUBLEPOST=1420452057][/DOUBLEPOST]
Tree of Life и American Beauty се супер филмови, но не беа баш mindblowing (од тие што ги имам гледано во листава). Инаку, Eternal Sunshine of the Spotless Mind ти е a must watch! Симнувај го што побрзо!
Tree of Life е глупост само хипстерите го прават 2deep4u. Почна интересно, втората половина забега усвет.
Го гледав кога излезе, на квалитетна снимка, и денес кога ќе се сетам на него ми идат само некои сцени со семејно насилство и убави пејсажи што горе доле ги има на реклама за самсунг галакси.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.371
Tree of Life е глупост само хипстерите го прават 2deep4u. Почна интересно, втората половина забега усвет.
Го гледав кога излезе, на квалитетна снимка, и денес кога ќе се сетам на него ми идат само некои сцени со семејно насилство и убави пејсажи што горе доле ги има на реклама за самсунг галакси.
Јас сум далеку од хипстер, верувај, а сепак сметам дека Tree of Life беше и повеќе од ОК филм. Може нема некоја mindblowing приказна, но приказната не е најважниот сегмент од еден филм (see: Baraka). Она што мене ме импресионираше од него е начинот на кој е пренесена (и тоа малку од) приказната: импресионистички, како нафрлани сеќавања од подсвеста на еден човек. Таков пристап во кинематографијата ретко се гледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom