Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Little Children е нешто како играна верзија на Очајни Домакинки. Незнам зошто ама ми се бендиса филмот. Од мене 8ка
 
H

HoT IcE

Гостин
Vcera go gledav Kill Your Darlings i se razocarav mnogu. Mi dadoa preporaka za nego i bez da vidam trailer go simnav. Se zaebav gadno. Dosaden film so loso razrabotena prikazna i gej sceni. Gadno.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Го глеав American Hustle синоќа. Waste of my time, исто како Џанго. Едино го догледав до крај со надеж дека ќе ја довршат the ice-fishing story. И не ја довршија .!.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Го глеав American Hustle синоќа. Waste of my time, исто како Џанго. Едино го догледав до крај со надеж дека ќе ја довршат the ice-fishing story. И не ја довршија .!.
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
90
Поени од реакции
135
blagodaram mr.deniijas go pronajdov tokmu toj e imam i link slikata e odlicna ima i prevod

neznam dali smeam da postavuvam linkovi posto sum nov ako e taka nema da se povtori

Oпростено чедо, али ум за другпат. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бев на The Grand Budapest Hotel во Синеплекс. :pos: :pos: :pos: црн хумор на ниво, колку само е обрнувано внимание на деталите во филмов :cuc: Ќе пишам и рецензија деновиве.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Добар филм е Fargo. Каква коинциденција вчера го гледав и отварам Imdb и гледам дека ќе се снима серија со исто име инспирирана од филмот
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Добар филм е Fargo. Каква коинциденција вчера го гледав и отварам Imdb и гледам дека ќе се снима серија со исто име инспирирана од филмот
Коен ти се пејсе пејсе, кај направат ремек дело, кај направат најлош филм во историјата на филмовите.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Коен ти се пејсе пејсе, кај направат ремек дело, кај направат најлош филм во историјата на филмовите.
Од она што сум го гледал ни таму ни таму можам да сместам некој филм. Онака просек ми се филмовите со некој уникатен нивен стил
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Од она што сум го гледал ни таму ни таму можам да сместам некој филм. Онака просек ми се филмовите со некој уникатен нивен стил
Barton Fink, No Country for Old Man, The Big Lebowski НАСПРОТИ Burn After Reading, A Serious Man.. два филмови во моите топ 10 најлоши, додека првите се за клањање..
Шознам.. може тука измеѓу 2-3 просеци, и тоа е тоа. Мене ми се преценети искрено. Непопулрано мислење. А уникатен стил.. немам приметено, ми немаат печат свој.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
http://www.uproxx.com/gammasquad/2014/04/captain-america-the-winter-soldier-to-do-lists/

Не знам колку знаете ама во новиот Captain America Стив Роџерс има една листа на работи што треба да ги изгледа/ислуша што се случиле додека тој бил замрзнат. Арно ама и покрај тоа што е Американец, Марвел решиле да направат една симпатична работа и да направат различни листи за различни земји. Така во Британија фановите изгласаа во тефтерот на Кеп да се најде Шерлок како серија што треба да ја изгледа а исто така на листата е и Шонко Нери и Финалето на СП кога Англија ја освои титулата.Во латино Америка на листата може да се види Шакира и некој нивен писател меѓу другото. Во Ј.Кореа го има Парк Ји Сунг и СП 2002 а погоре на линкот пишува дека и Франција добила своја верзија.

Се надевам дека и за балканов Марвел се погрижил за листата на Капетан Америка:


Отишани
Погребот на Тито
Концерт на Тоше
Југославија-САД кошарка
Снимката на Севе

Ова е нешто што јас би го составил, а дали ние ќе добиеме Американска,Англиска,Кениска или специјална Балканска останува да видиме.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
На балканот листата би била вака:
Изгледај ги : Ферхунде,Изгубената невиност на Џеварира,Лисјата,
Прочитај : Свет и магистерската на грујо
Види го Скопје2014,Дубровник и сава центар со концерт на Дрљача
Пробај Ајвар..
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Нема семпл вака на наслов се чини супер снимка

300.Rise.of.an.Empire.2014.720p.WEB-DL.x264.AC3-SmY
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Леле јак Gangs of New York зошто не сум го гледал порано.
Иако иам други остварувања на Скорсезе шо ми се далеку поомилени, овој некако ми беше ептен јак. Приказната, целата костимографија и огромната сценографија многу ми се допаднаа. Препорака дефинитивно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom