Челзи - Ливерпул | 29.12.2013 | 17:00 | Стемфорд Бриџ

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    115
  • Гласањето е завршено на .

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Заслужена победа.
Али како се скасаа Оскар и Леива смеа ме фати...:cool:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Срамота ‘‘ дерби ‘‘ утакмица а едвај 15страни напишани.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.324
Поени од реакции
11.160
очекував нерешено и мртва игра али Мурињо храбро влезе у натпреваров, конечно реши да не се брани :D
а еден па пишал веројатно фан на Пул (надежта последна умира) дека многу рано се повлекле Челзи и сеа ке го примат :sneaky: демек којзнае колку притиснаа другиве, пробуваа од контри и полуконтри, више видено и прочитано така да тоа не помина кај Мурињо.
на крај смешно ми беше кога рогаа топки овие од Челзи демек расчистуваа опасност а баш никој немаше околу нив и можеа фино лепо да си ја смират топката и поише време да задржат :D
иначе мислам дека Сако одглуми повреда, ваљда за да ја префрли вината за ложата игра, особено кога Торес го помина онака јебачки :)

и знам ке ме направите луд ако речам дека Пул ке губи и од Хал, али ке речам Пул ке изгуби од Хал!

пс. Суарез поише плаче и од Роналдо :pipi:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Добар натпревар, Мурињо одлично ги има спремено играчите на тактички план, Ливерпул беше затворен поголем дел од натпреварот, така што освен голот и пречката на Сако (мислам он беше, може да сум грешка), друго не прикажаа.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.354
Сако одглуми повреда, да прва македонска лига е ова ебате муабетот :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сако одглуми повреда, да прва македонска лига е ова ебате муабетот :)

Не само што одглуми повреда, него зошто не може да се помири, сега и месец дена нема да игра.....непријатно му е Торес така да го помине.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Добар натпревар, Мурињо одлично ги има спремено играчите на тактички план, Ливерпул беше затворен поголем дел од натпреварот, така што освен голот и пречката на Сако (мислам он беше, може да сум грешка), друго не прикажаа.
Зарем постоеше друго такво нигерско говедо у црвен дрес вчера? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom