Кладилница (Генерална дискусија)

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Некоја дојава или? Да знам дали да лупам пари.
Cel na timot na Phila e da vleze vo playoff , vo poslednite utakmici na domasen teren igrat impresivno, winipeg ne se kojznae kakva ekipa , na gosti igrat ocajno , na domasen teren gi zemat bodovite . Za igracite site se OK za Phila osven M.Read ne znam dali se oporavil do povreda , bi trebalo da vleze 1.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
131
Поени од реакции
22
Glenavon GG3+
Marseille 1
Horn 3+
Altach GG
--- надополнето: 29 ноември 2013 во 17:33 ---
aman be covek...kade ja iskopa ovaa pa bas i airbus koj e moj favorit i sega me stavi u dilema dali da igram 1 +T1 2+
Airbus - Bala moze da izleze 2+ prvo poluvreme ili GG prvo poluvreme ili cela kako sakas igraj ja posto wels 80 % od natprevarite izlagaat GG prvo poluvreme :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Пишав тука у среда у гледам дека сум паднат бидејќи ја изиграв Сити 1-1 и 3+. Денес ги облакам панталоните од среда, бркам в џеб, стои листето. Таман пред да го фрлам го гледам и гледам дека сум ја одигра 1 и 3+ :icon_lol: На 200, 1300 добитен.
--- надополнето: 29 ноември 2013 во 18:05 ---
Okapi - Spirou - 2 @ 2.15 - 1.7. Пред пола саат беше 2.15 на Спортлајф, сега е 1.7. Еве и инфо најдов низ нет:

Okapi in problems. experienced center Yonng(5ppg) is doubtfull. best player Raivio(SG 17,3ppg) is unavailable , without him Okapi lost vs worst team in league Kangeroes Boom (who has 0w-8l before that match ....)
coach also said without Raivio will be very hard... he was their main power,all attack goes through him.

Spirou one of best teams in Belgium basketball.

http://www.betexplorer.com/basketball/belgium/ethias-league/okapi-aalstar-spirou-charleroi/rww1E9j8/


Инаку што мислите за Хјустон - Бруклин или Индиана - Вашингтон, некој што прати НБА?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
14
Поени од реакции
5
aman be covek...kade ja iskopa ovaa pa bas i airbus koj e moj favorit i sega me stavi u dilema dali da igram 1 +T1 2+
Го потенцирав како можно изненадување, не мора да значи дека ќе биде, немам инсајдерски информации од Велс :) Јас знам дека нема да ја играм, и ќе ја пробам X2 или T2 1+ на тикет :)
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
дечки, шо има?
паузата помина, за утре ќе има ливче, со уплата за 1000-че, па да видиме како ќе оди.
е сега, пошто имав една пп дискусија со еден член, тој не ми верува дека ставав толкави суми, па од утре натаму, за секоја уплата ќе има и доказ тука!
сега наредно ќе речи дека користам фотошоп :D
планирам да ги играм
блекбурн-лидс 1х
колдинг 2
барса-вардар 1
за 1000 ден
ако има промени, ќе пишам утре.
позз
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Пишав тука у среда у гледам дека сум паднат бидејќи ја изиграв Сити 1-1 и 3+. Денес ги облакам панталоните од среда, бркам в џеб, стои листето. Таман пред да го фрлам го гледам и гледам дека сум ја одигра 1 и 3+ :icon_lol: На 200, 1300 добитен.
--- надополнето: 29 ноември 2013 во 18:05 ---
Okapi - Spirou - 2 @ 2.15 - 1.7. Пред пола саат беше 2.15 на Спортлајф, сега е 1.7. Еве и инфо најдов низ нет:

Okapi in problems. experienced center Yonng(5ppg) is doubtfull. best player Raivio(SG 17,3ppg) is unavailable , without him Okapi lost vs worst team in league Kangeroes Boom (who has 0w-8l before that match ....)
coach also said without Raivio will be very hard... he was their main power,all attack goes through him.

Spirou one of best teams in Belgium basketball.

http://www.betexplorer.com/basketball/belgium/ethias-league/okapi-aalstar-spirou-charleroi/rww1E9j8/


Инаку што мислите за Хјустон - Бруклин или Индиана - Вашингтон, некој што прати НБА?
Индиана тепа со сигурност а за другите несакам да те лажам како ќе испаднат ...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Емполи игра многу добро на домашен терен, а Бреша е тим што се убива од нерешени. Сепак многу се поквалитетни Емполи, додека овие неспособните три натпревари по ред немат гол дадено. 1.9 е коеф. на кец што има доста bet value. Добро е да се проба.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Altach 5+ стално овака си ги играат
Paris Fc 2
и имам некое претчуство за Roeselare дека ке излезе 2ка :)
 
L

Löwe

Гостин
Оооо ЦСКА крвта ваша да ви ја ебам смрдена, да ве озрачи Чернобил да ве озрачи. 80 поени еднаш на 100 години постигнувате, денеска најдовте све да ви ебам ваше племе скапано.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
508
Поени од реакции
130
Atlanta - poeni
Philadelfia - poeni

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom