Бела позадина за импровизирано фото студио

Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
Ме интересира каде можам да купам голема ролна бела хартија или винилно платно што ќе се употреби како бела позадина за импровизирано фото студио.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.339
Поени од реакции
7.452
Ме интересира каде можам да купам голема ролна бела хартија или винилно платно што ќе се употреби како бела позадина за импровизирано фото студио.
Pix+, сигурно.

Може да прашаш и по фирмиве што продаваат материјали за печатници, ама не сум сигурен за нив.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Ме интересира каде можам да купам голема ролна бела хартија или винилно платно што ќе се употреби како бела позадина за импровизирано фото студио.
Ај ако најдеш,пиши каде,големина и цена,и мене ми треба!
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
Стварно зашо е волку скапо? Мене ми треба бело платно и ко што видов кошта 5 илјадарки :О
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.339
Поени од реакции
7.452
Стварно зашо е волку скапо? Мене ми треба бело платно и ко што видов кошта 5 илјадарки :О
Затоа што е 11 метри долго и скоро 3 метри широко. На брод користиме ваква позадина за белото студио, само мислам дека материјалот е различен.
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
Затоа што е 11 метри долго и скоро 3 метри широко. На брод користиме ваква позадина за белото студио, само мислам дека материјалот е различен.
хахаа па добро мене не ми требаат 11 метри, како и да е, фала :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Пројди си у продавницине материјал за завеси кај шо продаваат. Ќе најдеш платно од секаков тип, ќе си одбереш и многу поефтино ќе пројдеш.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Види у про графика, имиџ....околу Ленинова (Аминта де), кружен тек - тука ги има 2,3....ако е за импровизирано - импровизирај со таква....
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Ми недостасуваше некоја импровизирана позадина за сликање портрети во домашни услови и налетав на ова во Сити Мол (Јиск поточно). Башка не е скапо а и двонаменско де нели.За платно голем избор и ефтин женскиот пазар во склоп на Битпазар.Купив црна позадина од 2 метри за 300ден.Не е рефлективна (нема синтетика и сл)и се покажа ок.
zakacalka.jpg
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ми недостасуваше некоја импровизирана позадина за сликање портрети во домашни услови и налетав на ова во Сити Мол (Јиск поточно). Башка не е скапо а и двонаменско де нели.За платно голем избор и ефтин женскиот пазар во склоп на Битпазар.Купив црна позадина од 2 метри за 300ден.Не е рефлективна (нема синтетика и сл)и се покажа ок.
Прегледај го приврзокот 75023
Ова дали е расклопиво, пример да го ставам в кола и однесам негде да сликам?

ПС и која димензија е (ширина и висина)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.871
Ова дали е расклопиво, пример да го ставам в кола и однесам негде да сликам?
Расклопливо е на 2 дела, а зависи некои можеш и на 3 дела. Башка што висината се подесува и е на тркалца.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.871
ПС и која димензија е (ширина и висина)
Е тоа нека ти одговори Зоран зависи од моделите. Јас вакво користам али мене ми е купено за друга намена и е доста големо од турција беше некаде 19 евра. Првично за бутик сега за фотографија и се дига докај 1 и 90 а ширина е 1/20-30.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom