Цигари-Родео(исчуручени)

Статус
Затворена за нови мислења.

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Дрвото на животот се наоѓа во Родеото...:icon_lol:
--- надополнето: 23 мај 2013 во 09:36 ---
На една другарка и се скина цигарата и ја залепи со селотејп, и после од коа ја испуши, верувај не сакаш да знаеш шо и се дешаваше.

A инаку родеово стварно за никаде се сеа, и баш прееска се изгорев од тоа гранките во мекото.
Ако не купувам родео, кој да ги купам? Предлог?
West Silver, само не ги купувај од трафика оти може да ти дадат од тие фушот, ми се има 2-3 пати случено купувам West а добивам цигари слични на оние Филтер 57. :icon_mrgr: Зимај од тобако само.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Дрвото на животот се наоѓа во Родеото...:icon_lol:
--- надополнето: 23 мај 2013 во 09:36 ---


West Silver, само не ги купувај од трафика оти може да ти дадат од тие фушот, ми се има 2-3 пати случено купувам West а добивам цигари слични на оние Филтер 57. :icon_mrgr: Зимај од тобако само.
Давале и на малолетници?
 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
сите цигари се исчуручени, бос меко, па у пичку матер, се само цигара не е, најдобра цигарa родео филтерс, плава пакла меко пакување, и сет цигарите, е тоа беа цигари, а сеа се крш сите
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На една другарка и се скина цигарата и ја залепи со селотејп, и после од коа ја испуши, верувај не сакаш да знаеш шо и се дешаваше.

A инаку родеово стварно за никаде се сеа, и баш прееска се изгорев од тоа гранките во мекото.
Ако не купувам родео, кој да ги купам? Предлог?
Кажи и следен пат кога ќе и се скине цигара дека треба да се швајцува. Нека истресе од тутунот од едната страна и другата страна нека се стави во хартијата. Додека ја пуши ако не е добро швајцувана ќе и чури, нека ја стисне со прстите и нема гајле.
Важно е цигара да не се фрли, Господ ќе ја казни :icon_lol:
Најубаво е да не пуши човек, од тоа нема подобро, али ај ова желбава никако да се пројави да ги фрлам.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
најубави цигари се тие што беа мастиките 2 ден парче ,барем за мене
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Денеска најдов цигари во една јакна, цигарите се стари 6-7 месеци јакната последно ја имав облечено Ноември(работничка јакна) и реков денеска да ја приберам ко гледам цигари родео 10 цигари внатре имаше, палам една абе убајна, после тоа палам од сегашните родео, исто ко лепешка од крава да сум завиткал во книга и да сум ја запалил.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Мене уште ми се исти.
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Се префрлив на Монте Карло 45 ден мераци... сите што пушеа родео сеа тие ги пушат
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Се префрлив на Монте Карло 45 ден мераци... сите што пушеа родео сеа тие ги пушат
Сега пратив да ми земат Монте Карло да ги пробам какви се, белки ке бидат супер.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -G-

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.130
Поени од реакции
4.957
Сега пратив да ми земат Монте Карло да ги пробам какви се, белки ке бидат супер.
Треба и ја да би пробам овие Монте Карло, Родеово тапа ми се у последно време, штета само сеа гледам преку прозор живо пиле нема, немам кој да пратам по цигари сите копиљаци дремат на faggotbook :coffee:
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Има едно дете овде 15-16 години, заради една цигара Скопје да го пратам ке појди!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Кажи и следен пат кога ќе и се скине цигара дека треба да се швајцува. Нека истресе од тутунот од едната страна и другата страна нека се стави во хартијата. Додека ја пуши ако не е добро швајцувана ќе и чури, нека ја стисне со прстите и нема гајле.
Важно е цигара да не се фрли, Господ ќе ја казни :icon_lol:
Најубаво е да не пуши човек, од тоа нема подобро, али ај ова желбава никако да се пројави да ги фрлам.
швајцувањето е наука и уметност, не може секој да го обави тоа, си бара деликатни, златарски раце и нежни зафати. Имам една фиока цела прецвикани цигари за недај боже што ги чувам, кога ќе извашјцувам цигара во 3 сабајле мислам дека квалитетот и го дигам .

Иначе, за Родео, имам друари што работат во тутнски долго време и според нив Родеото е најчиста цигара, т.е во нејзе се ставаат најмалку од гнасните адитиви што нејќеа да ми ги набројат кои се и колку се штетни за да не паднам во несвест.

Општо цигарите од тутнски се паднати страшно на квалитет, знам по босот последнава година каков стана, празен, смрди на бензин, внатре со дрвца и гранки, а и не гребе убаво ко порано.
Чекам да дојдам при пари и се префрлам на Винстон, брзо гори ама кога ќе ја залижеш убаво може и по пола ден да се тегне : D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom