Лига на шампиони 2011/12

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Низ цела Македонија шиткаат карти? :pos:
Е ова не сум знаел :facepalm:
--- надополнето: 7 март 2012 во 19:41 ---
Абе важно металург ги раздаде картите и ќе го наполни пак б.т.

:D
Ете те поправив :D
Сигурно за еден ден ќе ги продадеа на правите љубители, ама сепак реклама си е реклама :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Н
Ете те поправив :D
Сигурно за еден ден ќе ги продадеа на правите љубители, ама сепак реклама си е реклама :)
Абе како и да направил полни трибини и поддршка ќе има,нешто од што вардар е далеку во моментов. :D

п.с. Сигурно не ги раздал,туку си ги продал,итоа по убава цена.
хахах 1/8 финале л.ш. ќе раздавале карти ова само љубоморен навивач на вардар може да го каже. ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Абе како и да направил полни трибини и поддршка ќе има,нешто од што вардар е далеку во моментов. :D
Хах, не ми ни треба некој на Вардар да ми пее Излези момче, заедно со спикерот...

Незнам што се палиш одма...
Реков и да не ги раздавал, пак ќе се продале за максимум 4-5 саати.
Али Минчо си изиграл педерски, си ги раздал по спонзори, они после ќе ги препродаваат.
Сите карти се продадени, а јас уште незнам никој што купил :icon_mrgr:

Ете од вакви ко тебе, ќе навивам за Загреб во двомечот :icon_mrgr:
На лето ќе те видам на чива трибина ќе доаѓаш :giggle:
Ако и ФК Вардар ги искомерцијализира утакмиците на ваков начин, да не рекламираат по бекстејџи, да дојден цела "елита" да се слика, спикерот да ми пее други песни, јас ветувам нема да стапнам на стадион дур играме во Европа, па макар сме влегле и во ЛШ.
Ќе да е до мене, кај сум се нашол да живеам во вакво шминкерско време без вредности :facepalm:
 
М

Мартин`

Гостин
^ Од кога е шмеќерско ако купиш карти за било кој Македонски тим и да сакаш да си гледаш утакмица ? немора да навивам ако сум купил карти за Металург - Загреб едноставно ќе си седнам и ќе си гледам добар спортски натпревар.. нека си навиваат нивните навивачи (Пиратите).

И Вардар кога ќе игра квалификации за ЛШ пак ќе одам и нема да навивам.. проблем ? :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
^ Од кога е шмеќерско ако купиш карти за било кој Македонски тим и да сакаш да си гледаш утакмица ? немора да навивам ако сум купил карти за Металург - Загреб едноставно ќе си седнам и ќе си гледам добар спортски натпревар.. нека си навиваат нивните навивачи (Пиратите).
Па не се цела сала во исти кош, али кога ќе видиш на телевизија какви се фаци се отидени, ти иде да си пукаш во чело.
Божем незнаеме како се полнат саливе/стадиониве кај нас. Да сакале сите да одат ќе доаѓале и на обичен меч. Во фудбал а има успех некој тим одма полни трибини и сите се стручњаци, а на домашно првенство зјаат празни трибините. Земи пример и од настапите на репрезентацијата. Следен меч кога ќе има сите ќе се потепаат за карти, а до пред 5 месеци не знаеле ни кај се наоѓа БТ (и за кошаркарите исто).
Неможе бе на спортски меч пола трибина женски да бидат да го ебам :icon_lol:
Ме интересира Пирати што мислат за однесувањето на спикерот?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
И што се замарате со тоа што праел Минчо со картите? Негов проблем, тој го финансира клубот, дава по 1.500.000 евра годишно, ако сака може сите карти во Вардар (реката) да ги фрли :D
 
P

PewDiePie

Гостин
Ете од вакви ко тебе, ќе навивам за Загреб во двомечот :icon_mrgr:
На лето ќе те видам на чива трибина ќе доаѓаш :giggle:
Па ти и онака ќе навиваше за загреб бе златен,само глупи ти се овие потценувачки коментари демек само вардар е успешен спортски бренд во мк.Р.К. Вардар е нивоа подолу од Металург во моментов.

А на ова второво ќе доаѓам,нормално за било кој македонски тим,ќе доаѓам и ќе им дадам поддршка. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
И што се замарате со тоа што праел Минчо со картите? Негов проблем, тој го финансира клубот, дава по 1.500.000 евра годишно, ако сака може сите карти во Вардар (реката) да ги фрли :D
Абе нека даде наваму јас да препродадам нешто, затоа се лутам :icon_mrgr:
--- надополнето: 7 март 2012 во 20:10 ---
Па ти и онака ќе навиваше за загреб бе златен,само глупи ти се овие потценувачки коментари демек само вардар е успешен спортски бренд во мк.Р.К. Вардар е нивоа подолу од Металург во моментов.

А на ова второво ќе доаѓам,нормално за било кој македонски тим,ќе доаѓам и ќе им дадам поддршка. :)
А кој рекол дека само Вардар е успешен спортски бренд? :eek:
Македонија препознава квалитет, секој успешен клуб има полни трибини во Европа, тоа е факт (кој дошол да види квалитет, кој дошол да биде виден). Домашните првенства се друга работа.
Нема да навивам за Загреб, ипак ни се ривали во СЕХА :icon_mrgr:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Абе важно металург ги продаде картите и ќе го наполни пак б.т.

:D
хм, па ако купувале онака по 50 карти ко на сликана за шиткање, може и да не се наполни пак БТ...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
хм, па ако купувале онака по 50 карти ко на сликана за шиткање, може и да не се наполни пак БТ...
Ќе се наполни сто посто и не само што ќе се наполни туку сигурно дупло повеќе ќе има од капацитетот.
Ненаситен народ сме ние, ќе одат и тие што немаат карти со надеж дека ќе влезат гага :icon_mrgr:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ќе се наполни сто посто и не само што ќе се наполни туку сигурно дупло повеќе ќе има од капацитетот.
Ненаситен народ сме ние, ќе одат и тие што немаат карти со надеж дека ќе влезат гага :icon_mrgr:
Абе самите комплицираат... со Хамбург беше одлично организирано, без големи гужви на влез, сите имаа обезбедено карти немаше многу за гага влез...

Сеа ќе биде лудница пред сала. Малку луѓе ќе имаат однапред купено карти, сите ќе идат пред сала на саат време пред утакмицата со намера да купат ако има шиткачи. А шиткачи ќе има сигурно... се ствара непотребен хаос.

Сега и Пазар3 и сличниве страни за продажба ќе бидат бобмардирани од понуди за карти...

Можеби и не очекувале овие од Металург вакво нешто, но сепак требаше да стават ограничување на карти по човек, не ко оној на сликине со 60 карти...

Али таков народ сме, хаотичен...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Значи која ШМИНЕРСКА ПУБЛИКА СМЕ СТАНАЛЕ чудо нешто:facepalm:
Од овие тн"ФАНАТИЦИ"шо се грабаат за карти,и земаат по 100 карти....дали 5% имаат гледано повеќе од дузина ракометни мечеви во живо.....гарантирам....
И сега сите се експерти....и ракометни навивачи......
Но емисиите како Бекстејџ,медиуми како Спорт си го направија своето.....
Сега сите станаа навивачи...ултраси..добрата реклама продава се...
Класичен пример е ова,зошто Вардар на времето без реклама не можеше да ја наполни Б.Т.,а сега за Металург се тепаат како луди....
Си сработија добар маркетинг децата на Минчо и ете ти ја рајата...Вардар немаше реклама и немаше публика....
На Металург му се потрефија и резултатите и заслужено си уживаат....
Но да се вратам на публиката....
Најголема замерка(според мене,имам право да си кажам шо мислам,немам намера да провоцирам,иако сум од Битола,сепак ми е искрено многу мило и се чувствувам многу гордо шо една наша екипа ја пројде таа прва фаза во ЛШ....ова е историски успех за нашиот машки ракомет и секоја чест за сите во Металург,направија огромна работа)(y)
Ќе се осврнам на навивањето....
Реалноста околу атмосферата е сосема друга,90% од "УЛТРАСИТЕ":D се шминкери кои освен излези момче не знаат ни да почнат а камоли да завршат некоја друга навивачка песна....:D
Клубот Металург на своите утакмици наместо да добива скандирање од трибините МЕТАЛУРГ,МЕТАЛУРГ шо е нормално, добива подршка со песни од типот излези момче право на тераса...:facepalm:(освен тие 50-100 пирати,за нив секоја чест,дечките си навиваат во рамките на своите можности и бројка)....
Ова е немање основна навивачка култура...:tapp:
Идат со дресови Македонија,со шлемови:нинџ: ,со шалови Македонија:eek: ....а игра Металург?:facepalm: веќе deja vу шминкерско сценарио од Ниш и Белград....кога имаше некои залутани фаци кои идеа со клубски обележја,дресови од Металург,Пелистер,Вардар,Комити Стара Гарда,Чкембари итн...
Можеби за некои ќе ви изгледа смешно ова шо го пишувам,ама за навивачите не е....
Нема мешање репрезентација-клуб,обележја,песни и сл...
Не играме со некоја грчка,албанска екипа па да се пеат патриотски песни и да се носат дресови со државниот грб...
Навивачкиот кодекс не можат да го сфатат обичните луѓе....кои од вчера почнале да одат на утакмици...
Е сега не можи да се бара од цела сала да имаат навивачка култура,но да не се лета во облаци и да се прави некоја фикција за некаква пеколна атмосфера,кога факт е дека таа атмосфера ја нема...
Абер немаат кога треба да се направи притисок,кога да се почни песна,како да се држи ритам....
Ако не можат да викнат Металур,Металург барем нека не викаат на секои 15 секунди излези момче....:D
Спикерот урла како да е на тешки дроги,демек Бундес Лига сценарио:tapp:...смешно делува....:facepalm:
Можеби во очите на ракометна Европа предизвикува оваа атосфера почит,но да е оваа ситуација во фудбал,е тогаш ќе бидиме изложени на невиден мајтап од страна на другите навивачки поедуцирани држави...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
^^^

Tomaso
Ич не е битно кој колкав експерт е за ракомет и колку утакмици изгледал у живот.. кој си купи карта ќе си гледа..просто... да е Македонија ајде..ама приватен клуб..нема љутиш.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Во право си за се што напиша, катастрофално изгледа атмосеферата со една песна цело време што се пее,(Излези момче), проблемот е што Пирати се мал број и неможе да го анимираат остатокот од салата. Па шминкериве Металург немаат викнато бре ниту еднаш, само Излези момче :tapp: За спикерот во сала не ми се прај муабет, уште коа ке го видам ми се бљува. Вардар кога играше имаше атмосфера, а немаше публика, овде има публика, а нема атмосфера. Треба Пирати да ја зголемат својата бројка за да изгледа барем солидна атмосферата, без брукање од страна на спикерот.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Ај ова што зборите ок само не претерувајте не може и 6000 да бидат и "навивачи" на вакви мечеви, ако ништо друго се знае дека Македонија ја има најбучната и најемотивна публика можеби во светот такада тоа не држи многу во успесиве :icon_mrgr:
И нормално е кога има успех да има огромна побарувачка и да доаѓаат луѓе буквално од секаде и што ретко се на мечеви, затоа постојат навивачки групи и за домашни првенства.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom