Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ваљда Бате-Плзен е најевтин, па затоа го даваат, но друго ми беше муабетот.

Од оваа подебилна емисија за ЛШ немам видено. Каде во светот се води емисија за најелитното спортско натпреварување со 5-6 евтини курви. Друго, никој во емисијата појма нема од фудбал и ми зборат која му била жена на Пато, кој бил најголем фраер на натпреварот, па тоа ли е ЛШ бе да му ебам матер...

Искрено немам ништо против Жаре, но Филе е класа за него па и за сите кои досега ја воделе емисијата...
Е сега претера и со Филе, фан на Барса си, да не беше и тебе ќе ти пречеа тие неговите анализи и форсирања без врска :)

Иначе за ова погоре се согласувам, наместо да ми дрднаат коментатори за статистики додека следи мечот, можат да обрнат внимание на играта и да зборат за тоа. Нека ги остават статистиките и минатите дуели за емисијата што иде пред натпреварот. А не додека се игра да ми зборат во 1946та како завршил мечот и по што се паметел. :)

Затоа Барса - Милан гледам на Анал 5 ама гледам на mute. Очај се.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Сакате да кажете дека Златко го нема !? :eek:

не ја глеав јас емисијата...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Сакате да кажете дека Златко го нема !? :eek:

не ја глеав јас емисијата...
Златко е во Литванија, нели го глеаш некад се избацуе у кадар, дреме таму позади играчите, т.е. ја го забележав со Грција, на терен се радуваше го гушкаше Бо ...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.886
Поени од реакции
16.126
Златко е во Литванија, нели го глеаш некад се избацуе у кадар, дреме таму позади играчите, т.е. ја го забележав со Грција, на терен се радуваше го гушкаше Бо ...
Не бе, си дојде послем првата фаза. :D
Тој водеше спортски вести, кога ги отера Дејан Лекич кај што не треба за веста која ја дудлаа цел ден. И како посран ги заврши вестите.
Од Иван Смирчевски имаше најава дека двајца ќе ги коментираат мечевите, ама ни со еден не оди како што треба, а не пак со двајца. Ваков голем настан треба сериозно да си го сфатат.
Ама ајде, веќе трета година трпиме. Добро што не плаќаме и за ЛШ претплата по некој денар.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Златко е во Литванија, нели го глеаш некад се избацуе у кадар, дреме таму позади играчите, т.е. ја го забележав со Грција, на терен се радуваше го гушкаше Бо ...
Знам дека беше, али рекоа дека тој ги водел вестите кога беше скандалот. Еве Види Фотос пишал.

Ватевер, бар со него емисијате личеше на емисија за фудбал. Нека има по две три цуци али не вака ко ова што го видов на полувреме... ебате погодуваат резултати, Жаре глеа на mobile livescore... :unsure:
 
G

_Ghost_

Гостин
Што направија бе, кога ги дадоа головите, чоек да не можи до вц да појди.:mad:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
И тоа со уклучувањата на секој натпревар каде што има гол е срање. Нека се уклучуваат, ама да не се задржуваат по 10 минути.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И тоа со уклучувањата на секој натпревар каде што има гол е срање. Нека се уклучуваат, ама да не се задржуваат по 10 минути.
Ептен сум против ова уклучувањава. Еднаш се уклучија дека падна гол а Меси се спрема да изведува слободен удар. Ако паднеше и таму гол стварно ме интересира што попрво ќе коментираше ботот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.559
Поени од реакции
48.105
топ си е новава емисија
Прифаќам 5 пичиња и лабав муабет во студио, наспроти досадни анализи од Илчо, Пилчо, слични квази стручњаци и досадни типови ко Филе во секој момент.

Вие што ви смета, не знам како можете да сакате да ги слушате оние куртонине од лани што само повторуваа работи и податоци што и мало дете ги знае, или па Филе што замараше со досадни статистики и ги дуеше мадињава со Барса секоја емисија.

Ја тие времиња нејќам да се вратат. Ако чујам уште еднаш во животов сувопарни реченици како “ Мурињо е добар тренер и знае што прави ’’ и “Барса го игра најубавиот фудбал ’’ ќе отидам да ги потепам.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
топ си е новава емисија
Прифаќам 5 пичиња и лабав муабет во студио, наспроти досадни анализи од Илчо, Пилчо, слични квази стручњаци и досадни типови ко Филе во секој момент.

Вие што ви смета, не знам како можете да сакате да ги слушате оние куртонине од лани што само повторуваа работи и податоци што и мало дете ги знае, или па Филе што замараше со досадни статистики и ги дуеше мадињава со Барса секоја емисија.

Ја тие времиња нејќам да се вратат. Ако чујам уште еднаш во животов сувопарни реченици како “ Мурињо е добар тренер и знае што прави ’’ и “Барса го игра најубавиот фудбал ’’ ќе отидам да ги потепам.
Емисија со стручњаци во студио е најдобра работа... ама пошто ние ги немаме, а немаме ни новинари-експерти, никој буквално кој би кажал нешто што не е прочитано на goal.com... подобро магионичар нека викнат и нека вади зајаци од шешир на полувреме :)
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ова што се уклучуват на секој гол е чисто срање, и без тоа на крај ги дават сите голови што мора да се ремети мечот кој се дава, па згора на тоа и се задржуваат.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.476
Поени од реакции
4.040
Е сега претера и со Филе, фан на Барса си, да не беше и тебе ќе ти пречеа тие неговите анализи и форсирања без врска :)

Иначе за ова погоре се согласувам, наместо да ми дрднаат коментатори за статистики додека следи мечот, можат да обрнат внимание на играта и да зборат за тоа. Нека ги остават статистиките и минатите дуели за емисијата што иде пред натпреварот. А не додека се игра да ми зборат во 1946та како завршил мечот и по што се паметел. :)

Затоа Барса - Милан гледам на Анал 5 ама гледам на mute. Очај се.
Во целост се согласувам со тебе како овие на бугарките телевизии (ДИЕМА и НОВА СПОРТ) прават анализи после натпреварот за играта на тимовите за поставеноста на играчите и за головите како паднале и слично.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.893
Поени од реакции
14.351
Очајни се нашиве телевизии кога се работи за програма пред и по натпреварот. Па лани во грција додека траеше светското какви само феноменални анализи правеа на секој натпревар. Да ти е мерак да ги гледаш иако не ги разбираш. Немам гледано програма на емисија лш од 2010 финалето. Не дека и тогаш не беа очајни ама бев у дојран и немав pc :) .
Иначе мислам дека претерувате и вие малце дека се форсирал Наполи. Сепак Сити-Наполи беше меч на вечерта.
За 5+ нема ни што да се каже. Нервираат ептен. Ако ништо друго понуди им на спонзорите за мала доплата истите реклами да им идат и на 5+ и готово. Ја баш сакав да гледам Дортмунд-Арсенал ама...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom