Хип хоп културата во Македонија

Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Хехее сеуште нема свој албум се вика за некој што почнал пред 2 месеца не за некој што е на сцената 20 години.Вака му доаѓа ко да не ја ни видел сценатаsd
Ме интересира колку студиа има во Макеоднија и чии се??Гарант таму лежат несогласувањата меѓу раперите овде(ПикиСипи и Аго) и сигурно многу други.

Epa ima svoj album. "Presudniot Den" - The Most Wanted (Ago i Tec) 1994/1995 godina izdaden i za neceli dva meseci prodadeni site kopii koi se izbaceni vo toa vreme.
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Запознаен сум, малку.

Слушам САФ, Пука козметика, Видо...

Имам доста рапчиња на компјутеров што никогаш не биде по радијава и телевизииве, значи ништо комерцијално.

САФ и пука не се сметаат за рапери или рап изведувачи мислам дека треба да се потрудиш да слушнеш што е андерграунд рап во македонија па да постираш на темава!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
george1 zborime za SOLO album.

KrToT a neso da te prasam? Saf, Puka i Vido ne se dovolno underground spored tebe?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.558
Поени од реакции
48.096
Epa ima svoj album. "Presudniot Den" - The Most Wanted (Ago i Tec) 1994/1995 godina izdaden i za neceli dva meseci prodadeni site kopii koi se izbaceni vo toa vreme.
Соло албум брат тоа ме интересираше мене.Most Wanted е групаsd.АА и тоа е 94-5 сега сме 2007 а од него нема ништо.Нејќам да ве рчкам гледам дека ви е идол и пример ама ако го бивало толи колку што викате дека го бива ке извадел уште нешто за овие 12 години.:toe:Или помага на млади генерации? па со еден албум во 20 години од него помлада генерација немаsd
 
Член од
3 август 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
E sea me iznasmea.Ko prvo ova se samo nekolku stiha
(ti vikas cela pesna bila za nego).Pa sekoj vtor raper
kaj nas ima vakvi stihoi i moze i da ne se i kon nikogo speciljalno upateni. Baska i da se za nego stihoive, shampiti ovo ono ne mu drzat,sirenje lagi, tresenje gluposti.Ako covekot za kogo zbori e mek ko sampita togas sto e Piki Sipi, paca mozda???
zaesh shto..ako Pikisipi ima neshto problem so Ago, i ako go seri vo pesna...zoshto nema m**inja da go iseri po ime i prezime??tuku spomnuva shampiti i slicni raboti..ILI MU E STrAAVV????
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
zaesh shto..ako Pikisipi ima neshto problem so Ago, i ako go seri vo pesna...zoshto nema m**inja da go iseri po ime i prezime??tuku spomnuva shampiti i slicni raboti..ILI MU E STAAVV????
Pojse go postuem Ago ali sepak..
Koj ti rece deka nema? Bese na Hip Hop Festot? Vide deka Ago i Pikisipi komuniciraat? Ako ne si bil ne seri bez potreba..
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Pojse go postuem Ago ali sepak..
Koj ti rece deka nema? Bese na Hip Hop Festot? Vide deka Ago i Pikisipi komuniciraat? Ako ne si bil ne seri bez potreba..
Ja ne gi vidov, vidov samo so Goce deka praat muabet. Ama toa nema nikakva vrska da ne se rasplinuvame. Razgovarale ili ne imal muda ili ne Piki Sipi neznam, znam samo deka Ago mu ja ispea penickata posvetena za nego i mi bese mnogu kejf da ti kazam pravo.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
I Goce ja pusti Vishi Mental.. Ti teknue?
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
I Goce ja pusti Vishi Mental.. Ti teknue?
Lele so pesnava vise udavi.Od tebe prv pat slusam ova.Ziti se kazi koj ti rekol deka e posvetena za nekogo pesnava, ja pak ke ti kazam ne mozam da prepoznaam ama bas nikoj vo nea.Daj napisi nekoj stih poise da vidam. A ako Piki Sipi se fura samiot i misli deka ja posvetil na nekoj mnogu se laze poso apla nisto ne kazuva,istite stari stihovi kako i u ostanatite pesni.Cisto sumljam deka nekoj ke se pronajde vo pesnava.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ako slusas podlaboko ke vidis sam. I Ago znae deka e za nego pesnata ne se sekiraj ;D
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Ako slusas podlaboko ke vidis sam. I Ago znae deka e za nego pesnata ne se sekiraj ;D
Se kladam deka mu kazale na Ago demek e za nego posvetena. Sansa nema sam da se pronasol vo tekstot.Mozes da mi kazes deka se pronasol vo "Psihologika" vo "Klovn so tazno lice" vo "Neznaenjeto e blagoslov".Za mene toa vsusnost e i umetnost ali za Vishi Mental stvarno neznam so da kazam.

I Girll aj kazi mi iskreno ti koa ja slusna pesnava dali znaese deka e posvetena za nekoj ili ne.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
САФ и пука не се сметаат за рапери или рап изведувачи мислам дека треба да се потрудиш да слушнеш што е андерграунд рап во македонија па да постираш на темава!
:tapp: Па САФ го донесоа рапот во Македонија
 
Член од
26 август 2007
Мислења
65
Поени од реакции
0
КАТАСТРОФА е нашиот рап. Да дојде некој од надвор и да го слушне нашиот рап ќе се смее цел живот. Не ми се јасни само тие што се мислат дека се рапери нека се преиспитаат уште еднаш пред да излезат на телевизија
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
:tapp: Па САФ го донесоа рапот во Македонија
Не знам колку си запознаен ама Тхе мост Вантед се првата рап група у македонија кој ги праеја првите журки на чело со Аго(тогаш познат како Нести)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom