UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не биди искрен кажи ми што досуди судијата? Офсајд пошто ја немам гледано утакмицата...биди објективен.
Ни јас ја немам гледано, од видеото проценив.

Ама ова добро се виде...
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
I ke zaboravev! Sepak po nesto ke vlezite vo istorijata,po skapa klupa nemalo do sega,Kaka Benzema Adebajor i Iguain,alal vera i na uprava,pretsedatel i na trener!
Врати ни асолна реплика на видеата, а не некој безвезни муабети ко децана од фејсбук да ги читам.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ја мислим дека коментаторот на Канал 5 е крив :tv: Шала на страна, мислим дека најобјективно е да се каже дека Барселона глумат, играчите на Реал играат како некои волови за орање, Барселона имаше повеќе шанси, повеќе шутеви кон гол и што е најважно градеа игра додека од друга страна шансите на Реал само излегуваат од прекини. Ја не знам дали воопште Реал создаде шанса преку игра. Само пробуваа да изнудат фаул блиску до шеснаесетникот и после да нафрлат кон голот. Без Рамос и Пепе (едни од главните играчи во Реал) мислам дека нема што да бараат Реал на Ноу Камп. Одбраната ќе им биде швајцарско сирење.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302

Еве овде се гледа дека нема никаков контакт од Пепе врз ногата на Алвеш. Според мене ова не беше за црвен, а жолт да. Обавезно. Тоа е опасен старт. Црвениот беше поради глумата на Алвеш како да го колат... се заврте 5-6 пати, го однесоа на носилки до аут линијата, и стана за 20 секунди и како ништо да не било ( па и ништо не беше )
Легенда е Алвез знаев дека ќе им врати на Реал за пеналот во Ла Лига
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Е тоа ме нервира во ваквите ситуации и со ваквите играчи. Па добро бе мајка му стара шо не си бидиш поштен ако не те удрил, не те боли , немаш ништо стани одма биди маж, а не ко некоја пичка тука ми се врти, прпелка знаејќи дека на другата страна е Пепе, и дека со таков театар има големи шанси да изнудиш црвен картон. Ај ова да го очекуваш од Милан, Јувентус ама и Барса изгледа попримиле :nenene:
ех друже тоа им е тактика на Барса да гледаат да извлечат црвен картон со глума не ли виде у финалето купот Пепе имаше жолт сите пагаа околу него се дереа ко Алвес демек Пепе ги утепал за да го напраи поубедлив фаулот ко што го направи Алвес вчера на прв поглед мислиш Пепе му скршил нога на Алвес така рикаше а уствари овој не го ни допрел. Топ тим али тоа со глумата едноставно не им треба
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Зарем почнавте и браво да викате за овие педерски испади на пола од вашиот тим ? Жалосно.
Епа не се прави мадридсти да викаат браво на секој обид да му се скрши ногата на Меси.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Јас ги симпатизирам и Барса малку, ама после онакво глумење вчера многу сум разочаран, Педро, Бускет, Маскерано, Алвес беа очајни во глумите за некој од играчите на Реал да добие црвен картон, во што им успеа!

Нека ги погледне ситуациите Акси, кој беше најгласен кога Чичарито се обиде да изглуми пенал против Њукасл, требало часови да зема!

Сега знам каде да го пратам, во ФЦ Барселона, кај вистински професионалци!
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Епа не се прави мадридсти да викаат браво на секој обид да му се скрши ногата на Меси.
Ама чекај малце, ние сме пичките од задрид и милионски тим кој сеуште нема врска и секогаш на педерски начин ги добиваме натпреварите. А вие сте тимот од друга планета, нешто невидено, имате сосема мирна и фер-плеј игра...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom