UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.207
Поени од реакции
14.530
Има и за 8 и за 9 итн :)
Значи без разлика што и како ќе биде ова е потценување... Нека ми извинат сите ама Арсенал има баеги поединци кои многу лесно можат самите да го решат натпреварот од ништо...
А калдилнициве го ставаат Арсенал у ранк на Мајорка, Сосиедад итн
 
P

PewDiePie

Гостин
Што претераа кладилнициве со коефициентите претераа,али сепак мислам дека Арсенал ќе испадне........иако добро би било да изненади.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Гледам вечер многу разочарани ке има

5 - 0 за Барса

Book it .
 
G

Gray Foxx

Гостин
Има и за 8 и за 9 итн :)
Значи без разлика што и како ќе биде ова е потценување... Нека ми извинат сите ама Арсенал има баеги поединци кои многу лесно можат самите да го решат натпреварот од ништо...
А калдилнициве го ставаат Арсенал у ранк на Мајорка, Сосиедад итн
За едно стотче пљук во џеб 800. :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Па играјте, кој ви брани.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Има и за 8 и за 9 итн :)
Значи без разлика што и како ќе биде ова е потценување... Нека ми извинат сите ама Арсенал има баеги поединци кои многу лесно можат самите да го решат натпреварот од ништо...
А калдилнициве го ставаат Арсенал у ранк на Мајорка, Сосиедад итн
Со Мајорка и Сосиедад дома поголем коефициент од 1.20 тешко да најдиш , ама сепак те разбирам шо сакаш да кажиш, Арсенал од секогаш биле потценети но и од секогаш потфрлале во најважните натпревари .
А овај натпревар е најважен за Барса досега, и е поголем притисок и затоа толку мал коефициент.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Па ке играм бре човек. Преценувањето на оваа Барселона ми е ептен патетично.
Божем они не можат да имаат лош ден or something like that...
Тие преценувања нон стоп ги слушам. И кога играме со Реал во лига и кога играме ЛШ.
Сигурно нема да има 2.5 коефициент Барселона, кога игра дома. Се знае дека можностите да не победи се сведени под нула :)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Па ке играм бре човек. Преценувањето на оваа Барселона ми е ептен патетично.
Божем они не можат да имаат лош ден or something like that...
Така се велеше и минатиот пат, па видовме шо се случи ...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Од една страна се буните кладилниците го потцениле Арсенал, од друга Барселона била голем фаворит или Арсенал нема шанси. Ако Барселона според вас сигурно победува, која е разликата дали коефициентот ќе биде 1.3 или 3? Ќе земете повеќе пари во кладилница... :icon_lol:

Сигурно ќе има добар фудбал вечер, мислам дека ќе го гледаме најдобриот натпревар во оваа фаза. Јас ќе навивам за Арсенал, само за да сфатат некои дека Барселона не е тоа што мислат дека е. :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.653
Поени од реакции
43.491
1,30 бе алооооо??? 1,30 Арсенал не добива кога игра дома во ПЛ со Виган и ВБА....
 
G

Gray Foxx

Гостин
Така се велеше и минатиот пат, па видовме шо се случи ...
Добро сеа спореди ги околностите годинава и минатата па доколку не си некој што сам се лаже ке видиш дека се сосема различни.
Екипа која игра сличен фудбал како Барселона, а има водство и комотно може на контри да ги пердаши и те како треба да ве загрижува.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.207
Поени од реакции
14.530
Уште повеќе ако се знае дека во одбрана ќе бидат со Абидал и Бускетс а Арсенал доаѓа во подобар состав од минатиот пут...
Тогаш ние имавме 10 играчи на терен, Силвестре играше за Барса
 
G

Gray Foxx

Гостин
Уште повеќе ако се знае дека во одбрана ќе бидат со Абидал и Бускетс а Арсенал доаѓа во подобар состав од минатиот пут...
Тогаш ние имавме 10 играчи на терен, Силвестре играше за Барса
Остај тоа па и Ван Перси ке биде на клупа чекајки шанса во последните 25 минути да го даде победоносниот гол за јас да си фанам 800 динари. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom