Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
^Овој до капитенот Мети дан се вика ??? Живее блуску цетинска или не е тој ?
Мети е тој да...и живее во Цетинска.

Абе не местеле нас за шампиони...да бее хахах

Иначе не треба преголема еуфорија,треба максимално сериозно да се влегува во сите натпревари,се надевам играчите нема да се опуштат.
 
Член од
4 декември 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Секоја чест, како ви работи управата, како во Шпанија :)... бонус премија на Силекс да ги мотивирате со Металург, пред тоа премиичка на фудбалерите на Пелистер кога победивте 0-1... до крај така и ќе немате гајле :)
abe drugar ne seri pa ti sega, demek nas mestena titulata a:tapp: ako si gledas makedonski fudbal sigurno ke svatis deka potpolno zazluzeno sme u prvo mesto
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Другар, не ме сфаќај погрешно, и јас да сум главен на некој ФК и јас би правел така, тоа е добра политика, секој би правел така... :)
 
Член од
2 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Другар, не ме сфаќај погрешно, и јас да сум главен на некој ФК и јас би правел така, тоа е добра политика, секој би правел така... :)
vcera gubel tvoj partizan i sega ovde mestimo mie a a A aa?...idi tamo ti mesti ne kazuj na nas dali smo mestile na nasi utakmici sve smo pobedile so fer i jako igranje OOOOOO FORZAA SHKEDII OOOO ALE ALEEE
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
vo nedela ideme za nova pobeda... so sileks !!

Site mozat da laat i srbomanite i koj da bide deka kupime utakmici davame premija ama toa ne e vistina... IMA SAMO EDNA VISTINA : SHKENDIJA GAZI !
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Мети е тој да...и живее во Цетинска.

Абе не местеле нас за шампиони...да бее хахах

Иначе не треба преголема еуфорија,треба максимално сериозно да се влегува во сите натпревари,се надевам играчите нема да се опуштат.
А како се презива Мети ??? стандарден првотимец е или влага од клупа ??
 

Zumbulla

ДЕДО
Член од
8 април 2011
Мислења
27
Поени од реакции
1
Гледам дека се провоцира многу тука во овој форум АМА МОРА СПОРТСКИ ДА И ЧЕСТИТАМЕ НА ШКЕНДИЈА нема вркса дали сме македонци албанци срби турци роми итн... АБЕ ЛУЃЕ СМЕ :salut:
п.с. форза Вардар :smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
А како се презива Мети ??? стандарден првотимец е или влага од клупа ??
Стандарден првотимец,Мухамед Усеини.На почетокот на сезоната беше капитен,но потоа му ја предаде должноста на Неби Мустафи.

--- надополнето ---

Гледам дека се провоцира многу тука во овој форум АМА МОРА СПОРТСКИ ДА И ЧЕСТИТАМЕ НА ШКЕНДИЈА нема вркса дали сме македонци албанци срби турци роми итн... АБЕ ЛУЃЕ СМЕ :salut:
п.с. форза Вардар :smir:
Фала на честитките.Еден од ретките што се реални :)
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324

koreo 1
rollnat:

BallisTI me vojvotken...
koreo 2


Ako nekoj vi rekol deka ne sme jaki VE LAZEL:pos2::pos2:
 
Член од
6 април 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
^Точно вас ви одговара од секој поглед што не не пуштија...Само чекам каква казна ќе има за Шкендија кога од 3-те трибини се фрлаја најразлични предмети кон голманот на Тетекс и останатите играчи а и кон судијата...Само за таква казна не се слуша ни глас...Све си мислим дека ве места да бидете шампиони...На пр. Ст. Паули- Шалке- во петокот беше прекината заради што еден навивач на домашните фрли со шише и го погоди судијата а овој ни едно ни две покажуе накај соблекувалната (ПРЕКИН)...
treba da bidesh mnogu glub da go kazes toa ... eve ti dokas !

1.JPG
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Officialno : Betim Aliu vo Shkendija :) 2 godini!! ovoj trebase da dojde od pocetok na prventsvoto ama vo posleden moment se transferirase vo Besa :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom