Лига на Шампиони 2009-2010

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Зарем има некој фан што би бил песимистички настроен и би размислувал дека неговиот клуб ќе изгуби ? ( Мислам дека си попаметен од ова ако не си ондак ми е жал за тебе ).

Тоа дека некој планирал со кој ќе игра Милан во 1/4 финале сигурно си читал некој 12-3 годишни деца и си се фатил за тоа како циганче за цреша ( патетично ). Што е и апсурдно али изгледа толку ти фаќа тоа црпката па да знаеш кого читаш.

Милан кога беше силен добро знаеш што го снајде твојот сакан Манчестер.

А тоа да идам да се скријам негде само кај сестра ти под чаршав ќе се скријам да ја почешам малце. :smir:
Си слушнал за реалистично размислување?Прогуглај можда ќе најдеш нешто.12 годишни деца или не, во ваш фан клуб беше, исто како кога некој ќе се регистрира и одма ќе пише некој безвезе пост па е исмејуван од оние постарите.

Ех, сега секогаш кога сте во тесно ќе се вадите со ова, со користење на минато определно свршено време и спомнување на 7те титули во ЛШ.Тешко е кога навиваш за тој pathetic excuse for a football team, кој сезонава беше изебан од секој посериозен конкурент за титула, па и од оние кои не се.

Ве жалам, иако ни тоа не заслужувате.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Џабе се карате, оваа година Јувентус ќе биде шампион.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Со своите 14 години неможеш да ми кажуваш која била Германија и која е сега. Најубаво прочешлај по нет па ќе видиш бодовна ситуација помеѓу Италија и Германија:smir:
И само бодивите Германија ја прават подобра од Италија?

Абе ја викам уште во текот на оваа да им одземат едно место.
Во тој случај Јуве тешко да игра Лига на Шампиони
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Во тој случај Јуве тешко да игра Лига на Шампиони
Си слушнал за иронија?

И да, мислам дека е многу подобро во ЛШ да игра Мајнц отколку Јуве, така би се зголемил квалитетот на ова натпреварување.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Си слушнал за реалистично размислување?Прогуглај можда ќе најдеш нешто.12 годишни деца или не, во ваш фан клуб беше, исто како кога некој ќе се регистрира и одма ќе пише некој безвезе пост па е исмејуван од оние постарите.

Ех, сега секогаш кога сте во тесно ќе се вадите со ова, со користење на минато определно свршено време и спомнување на 7те титули во ЛШ.Тешко е кога навиваш за тој pathetic excuse for a football team, кој сезонава беше изебан од секој посериозен конкурент за титула, па и од оние кои не се.

Ве жалам, иако ни тоа не заслужувате.
Тоа што ти сам се факаш за сламка никој не ти е крив. Немора на секој пост да обрнеш внимание али изгледа премногу суетна личност си.

Никогаш бар јас не се вадам на минатото само ја зборам вистината. Иако ми паѓа тешко во каква ситуација е доведен Милан.

А тоа ти дали го жалиш Милан. :pos2: Мене уво не ме боли исто како и за твојот Манчестер.

Секој тим си има свој моменти, а Милан е паднат премногу но се надевам кога ќе си отидат добар дел од играчкиот кадар што го поседува Милан моментално и кога ќе се ангажираат правите играчи пак ќе се врати на врвот.

Позз немам намера да пишувам понатака со среќа понатаму во ЛШ.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method4/crank2010.html
Иако е малку старо,види па ќе видиш како стојат работите.Башкаи Фиорентина и Милан испаднаа и Лига Европа само Јуве осатана.Црно им се пишува.:jaj:
Абе остај ги нихт генервирен мих бите!

Се е кажано во врска со ова времето ќе покаже кој бил во право и сите ќе видиме во следните 3-4 сезони што ќе се случува.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Си слушнал за иронија?

И да, мислам дека е многу подобро во ЛШ да игра Мајнц отколку Јуве, така би се зголемил квалитетот на ова натпреварување.
Сум слушнал ама то шо го пишав не е иронија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Си слушнал за иронија?

И да, мислам дека е многу подобро во ЛШ да игра Мајнц отколку Јуве, така би се зголемил квалитетот на ова натпреварување.
Како стојат работите и да знаеш дека е подобро. :wink:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Си слушнал за иронија?

И да, мислам дека е многу подобро во ЛШ да игра Мајнц отколку Јуве, така би се зголемил квалитетот на ова натпреварување.
Ај не мудрувај.Кој го спомна Мајнц,ќе игра Хамбург или Дортмунд(тој што ве намачка во финале 1997) треба да ви е јасно дека умира времето кога во ЛШ играат екипи со славно минато,во моментов има 5-6 екипи од Бундес поквалитетни од Јуве:toe:

Убаво рече Баварец времето ќе покаже вака неможам да ве убедувам јас:smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ај не мудрувај.Кој го спомна Мајнц,ќе игра Хамбург или Дортмунд(тој што ве намачка во финале 1997) треба да ви е јасно дека умира времето кога во ЛШ играат екипи со славно минато,во моментов има 5-6 екипи од Бундес поквалитетни од Јуве:toe:

Убаво рече Баварец времето ќе покаже вака неможам да ве убедувам јас:smir:
Не го бранам Јуве него кој се тие 5-6 екипи шо се подобри од него?
Иначе се согласувам дека времето ке покажит се.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Ај не мудрувај.Кој го спомна Мајнц,ќе игра Хамбург или Дортмунд(тој што ве намачка во финале 1997) треба да ви е јасно дека умира времето кога во ЛШ играат екипи со славно минато,во моментов има 5-6 екипи од Бундес поквалитетни од Јуве:toe:

Убаво рече Баварец времето ќе покаже вака неможам да ве убедувам јас:smir:
Нема ни една али ај, голем си, ти си знаеш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom