Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
Ајде де згрешил некоја буква простете му:)...

За супер засилување доколку си замине Тевез (иако несакам)би сакала да го земеме Агуеро или Бензема...иако Ферги не троши многу пари би можел да купи еден од тие играчи...
Гледам дека младите ги спомнувате како Велбек,Македа или Кембел(штом се врати од позајмицата)тие и уште не се доволзно созреани за настапи во лш...а што се случува со Манучо?дали ке се врати од позајмицата од Хул или веке Ферги пак планира да го прати на друго место?

Слушнав дека Лузерите сакаат него да го земат.
Лузерите и Тевез го сакат и Герет Бери го сакат а после плаче дебелиот дека немат пари доволно
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Лузерите и Тевез го сакат и Герет Бери го сакат а после плаче дебелиот дека немат пари доволно
Едно е да сакаш, а друго е да оствариш. И јас сакам авион, ама возам кола. :pos2:
 
N

navivacka

Гостин
Едно е да сакаш, а друго е да оствариш. И јас сакам авион, ама возам кола. :pos2:

:pos2::pos2:Тоа и ми беше зборот:)многу посакува а на крај не добива ништо...кутриот дебелко:cry::cry:мора да се задоволи со ситници.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
:pos2::pos2:Тоа и ми беше зборот:)многу посакува а на крај не добива ништо...кутриот дебелко:cry::cry:мора да се задоволи со ситници.
А бе сега да бидеме реални, си купува тој ама до полусезона и ги враќа после, не му се погодиле:pos2:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
се знае кој ќе биде новиот спонзор?знам дека кандидати се Air Asia,Saudi Telecom,можно враќање на Vodafone,SAMSUNG мислам дека беше....????
 
N

navivacka

Гостин
А бе сега да бидеме реални, си купува тој ама до полусезона и ги враќа после, не му се погодиле:pos2:
Очигледно има проблеми со главчето:tapp:нека купува колку сака,ако сака и Кака и Меси нека ги земи пак нема да направи ништо.

се знае кој ќе биде новиот спонзор?знам дека кандидати се Air Asia,Saudi Telecom,можно враќање на Vodafone,SAMSUNG мислам дека беше....????
абе ако сака и Sweed Milk нека е:pos2:само да освојуваме титули без разика какви ке се дресовите
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701


Ako e vistina ova sto Дејли мирор го пишува...јас сум оптимист околу останувањето на тевез! 20 милиони не се малце! :)

Тој сака да остане!
навивачите сакаат..
САФ САКА !
Уште дејвид Гил и тој агентот на Тевез да се договорат !

ќе биде ,.ќе биде..
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
САФ сака?-оти прочитав дека според ного подобра инвестиција била купување на Бензема,отколку задржување на Карлито.....ја сум за Карлито!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
САФ сака?-оти прочитав дека според ного подобра инвестиција била купување на Бензема,отколку задржување на Карлито.....ја сум за Карлито!
Тоа се новинарски шпекулации, и веста за ремонт на тимот е новинарска патка. како може само по еден слаб натпревар, макар бил и ЛШ да се пише такво нешто кога момците имаа многу тешка и брилијантна сезона, одигрувајќи повеќе натпревари од било која европска екипа.
Сепак и јас сакам да остане Тевез, многу е пожртвуван и игра со срце за клубот:helou:
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
5
abe ako ide tevez moja golema zelba e da se zeme benzema deckoto me potseka na anri uste da ima takva kariera u sredina ke bide najtesko bidejki nikoj nema da moze da gi zameni legendite giggs i skols :uvo: ja mislam toa mu e najgolem proglem na fergie
dodeka vo odbrana ne bi pracel nekoj zamena osven na desnata bekovska pozicija nekoj so ke moze da igra poofanzivno kako evra

slikava e istorija hahaha
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.731
Поени од реакции
11.185
Малце се 20 милиони фунти за Тевез како и да е...многу глупава политика игра Јунајтед, демек не одстапуваме од принципите...епа ништо нема да постигнат со таква циганска политика...ама ај ќе видам кого се ќе донесат летово....

Long Live United и Ферги нека почне да размислува за негов заменик...може да си планира секретарско место или почесен прецедник и слично...реално, доста му е бафтарање кога почнува да станува сенилен и несериозен, подобро нека чува внуци...
 
N

navivacka

Гостин
Сите сакаме Карлито да остане:)фановите го сакаат него и тој нив...се надевам на позитивен исход во врска со случајот со Тевез односно негово останување во клубот:)ни треба таков играч...има се што е потребно...брзина,борбеност а тоа се бара од еден играч.А Тевез е токму таков...ајде Ферги чекаме зелено светло за останување на Карлито,потребен ни е во тимот.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.267
секако дека сакаме да остане но дали и тој го сака истото?и mans 20 милиони не се воопшто малку за тевез.таман си се :toe:
 
N

navivacka

Гостин
секако дека сакаме да остане но дали и тој го сака истото?и mans 20 милиони не се воопшто малку за тевез.таман си се :toe:

Зашто да не сака,веке кажа дека би сакал да остане доколку клубот сака...
Гледам дека обидот на плачкото Бенитез да го обезбеди Герет Бери му пропадна зашто се преселил во градскиот ривал сега сигурно ке се обиде да го ангажира Тевез доколку не го задржиме

Нани е срекен во Манчестер
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=40a07cea-6618-4f93-a327-2c8f03ac204a&ln=3&typeBack=Последни Вести
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom