Како се прави машко дете:)

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Јас мислам дека нема методи за правење машко дете
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Не е потребно да се истакнува дека и денес машките деца во многу краишта на светот, па и во Македонија ’се на цена’. Но, без разлика дали се работи за машко или девојче, родителите би сакале да влијаат на одредувањето на родот на бебето.

Повеќето родители - според некои истражувања дури и 90%, би сакале да влијаат на одредувањето на полот на детето.

Во народот уште одамна се познати најразни совети како да се добие син, кои воглавно се сведуваат на препорака на сексуални пози, зачестеност на половите односи и слично, а изгледа дека тоа не се само бабини деветини.

Доктор Ландрум Шетлс за да им помогне на родителите во изборот на полот на детето им нуди здравствено проверени методи.

Според неговата теорија сперматозоидите кои носат Y хромозом се движат побрзо, но и побрзо умираат. Тоа значи дека во моментот на испуштање на јајце клетките во близина не би требало да има сперматозоиди, но затоа треба да се има брз полов однос за да се постигне најголема можна концентрација на сперматозоиди Y хромозоми.

За овој план да успее потребна е темелна припрема и пожртвуваност на родителите.

Жената мора добро да го запознае својот циклус, за да го одреди моментот по овулацијата. Мажите би требало да апстинираат 4 или 5 дена пред клучниот момент, а сексот би требало да се случи 12 часа по овулацијата.

Се препорачува и поза која ќе овозможи спермата што побрзо да дојде до цервиксот и секако жената побрзо да доживее оргазам.


хеве ви :smir: читајте-работете
Постов го зачував како текст документ, по 10тина години че го отворам и че ми текни зошто сум го чувал.
 
A

Auditore

Гостин
Ти начукај и го до крај(се извинувам за изразов) па после што ти даде бог.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Кога ќе свршуваш треба силно на уво да и викнеш МАШКОООО !!!!!

А башка и не е важно дали е машко или женско, само станато да мочат... :)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Со повеќе љубов...?

Иначе, имам слушнато дека најбољи начин или да речам период за правење машко дете е у зима. При това мажот (во понатамошниот текст МАЈСОРОТ) во поладните денови (битно да е минус темперетура и тоа што поголем, шансите поголеми) треба малце да се разлади, неколку минути надвор, највише до полсаат. Ако преживее тогаш дефинитивно прави машко дете.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Прво ќе направиш 1-2 женски и после 3-то веќе мора да биде машко :) кај ќе бега?
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Треба на татко ми да му го даам рецептов .. мајка ми се запнала машко па машко, сиротата само женски носи у себе.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Прво ќе направиш 1-2 женски и после 3-то веќе мора да биде машко :) кај ќе бега?
така и еден мој пријател мислеше,па стигна до 5 женски а машкото уште е во бегство и не верувам дека некогаш ќе го фати:jaj:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
така и еден мој пријател мислеше,па стигна до 5 женски а машкото уште е во бегство и не верувам дека некогаш ќе го фати:jaj:
па дај му да го читне ова де. ех, татко ми да го имаше ова далечната ‘89...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Еден човек вика-машко се прави на земја..:nerv:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
така и еден мој пријател мислеше,па стигна до 5 женски а машкото уште е во бегство и не верувам дека некогаш ќе го фати:jaj:
Озбилно? 5 женски? Па то е супер човече. Не бериш гајле толку за свадби ги мажиш сите 5 и мирна глава. :pos:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
ima na www.femina.mk kalendar na plodni denovi, Dali sakas da ostanes brmena, koga se pogolemi sansite za masko, koga se zensko-ti pisuva tocno data so ogled na toa sto ke gi vnesite datumite na vasata menstruacija. Jas probav ke vidam kolku e uspesno za edno 10 dena:salut:
 

Freedom2say

only the sky is the limit
Член од
23 август 2010
Мислења
196
Поени од реакции
229
Имаме двајца пријатели. Едниот има 3 ќерки, другиот 3 сина. (Млади луѓе- немаат ни по 40 уште!) Овој со ќерките му вели на овој со синовите, „Дај бе рецепт за машкиве, кажи некоја финта!“
И овој му одговара, „Слушај како треба. Ќе го извадиш сиот мебел од соба. Ќе го оставиш само креветот ама на среде соба. Ќе ја соблечеш жена ти гола и ќе и речеш да легне на кревет. А ти ќе истрчаш неколку круга околу креветот.“ И овој слуша вака подзинат и прашува, „И???“
Одговор: „И ЌЕ МЕ ВИКНЕШ МЕНЕ!!!!“ :pos2:
Жива вистина! Друг рецепт за машко „по нарачка“ НЕМА! :pos:
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.031
Абе факт е дека машко дете сам неможеш да направиш.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Тајната од Далечниот Исток за правење машко дете е да мажот јаде повеќе риба и морски плодови. За тоа има доста факти и аргументи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom