Градоначалник на Општина Карпош

Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Господинот Сашо Димиќ ке ги одмерат силите со веќе добро познатиот Стефче Јакимовски (кандидат на СДСМ). Карпошани нека ги кажат своето мслење на оваа тема. Темата е отворена за да се слушне гласот на КАРПОШ !!!! :D
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Господинот Сашо Димиќ ке ги одмерат силите со веќе добро познатиот Стефче Јакимовски (кандидат на СДСМ). Карпошани нека ги кажат своето мслење на оваа тема. Темата е отворена за да се слушне гласот на КАРПОШ !!!! :D
Се знае кој е добар за Карпош, тоа е Стевче Јакимовски.

Во Карпош се градеше се создаваше за време на Андреј Петров, но откога дојде оваа багра наречена Сашо Димиќ како независен од независна листа ја запусти општината.
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Се знае кој е добар за Карпош, тоа е Стевче Јакимовски.

Во Карпош се градеше се создаваше за време на Андреј Петров, но откога дојде оваа багра наречена Сашо Димиќ како независен од независна листа ја запусти општината.

Јас како граѓанин во општината Карпош и како политички неопределена личност, можам да кажам само пофални зборови за В.Д. градоначалникот Сашо Димиќ кој за релативно кратко време од 5 месеци има остварено над 150 проекти.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Јас како граѓанин во општината Карпош и како политички неопределена личност, можам да кажам само пофални зборови за В.Д. градоначалникот Сашо Димиќ кој за релативно кратко време од 5 месеци има остварено над 150 проекти.
WTF?!!!!!!!!

Kakvi se tie projekti kaj vas be? Pecatenje na flaeri?
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
ја сум од Карпош и не сум партиски определена, ама навистина не знам за кого да гласам. мислам дека ќе гласам за таткото на еден школски другар:toe:

btw која е Мила?
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
WTF?!!!!!!!!

Kakvi se tie projekti kaj vas be? Pecatenje na flaeri?

Ти ме зезаш или што? Ја живеам во Влае поточно во Порта Влае и досега никој ништо не чепна да поправи на комплексот. Сите скршени плочки моментално се поправаат, ставија ограда на краевите и има корпи на секои 15-20 метри. Не збори дека не напраил ништо ако ти не си видел. Стефче беше градоначалник и иако е од Влае, ништо не чепна во Порта Влае.

ја сум од Карпош и не сум партиски определена, ама навистина не знам за кого да гласам. мислам дека ќе гласам за таткото на еден школски другар:toe:

btw која е Мила?

Тоа е Мила Искреновиќ, независен кандидат. Али.....
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Тоа е Мила Искреновиќ, независен кандидат. Али.....
Дозволи ми, те молам:

...али со самото тоа шо е независен кандидат не ме интересира и нема да победи. Фала.




:аплауз:
:поклон:
:коњец:
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Зарем немаше да се кандидира на Карпош тој матурантот.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ти ме зезаш или што? Ја живеам во Влае поточно во Порта Влае и досега никој ништо не чепна да поправи на комплексот. Сите скршени плочки моментално се поправаат, ставија ограда на краевите и има корпи на секои 15-20 метри. Не збори дека не напраил ништо ако ти не си видел. Стефче беше градоначалник и иако е од Влае, ништо не чепна во Порта Влае.
Aaaaaaaaaa vazi togas, ako postavuvanje na edna plocka vie tamu go smetate kako eden projekt, togas mozno e. 750 plocki- 750 projekti za pet meseci.
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Ах, Стефче со она грдоно железно чудовиште, кич над кичот, во Влае од кое што лапна којзнае колку пари може да се носи во...
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
ја сум од Карпош и не сум партиски определена, ама навистина не знам за кого да гласам. мислам дека ќе гласам за таткото на еден школски другар:toe:

btw која е Мила?


Позз го син му на Стефче лол :D

Aaaaaaaaaa vazi togas, ako postavuvanje na edna plocka vie tamu go smetate kako eden projekt, togas mozno e. 750 plocki- 750 projekti za pet meseci.

Не се прави на 3 ипол знаеш за што зборам ..... :)
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Јас како граѓанин во општината Карпош и како политички неопределена личност, можам да кажам само пофални зборови за В.Д. градоначалникот Сашо Димиќ кој за релативно кратко време од 5 месеци има остварено над 150 проекти.
hahahaha pa ovoj napravil poveke proekti otkolku 100 te cekori :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom