Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Честитки до победата сеа Интер да кикснат шоо убаво ке ни дојде Јуве веке не го сметаме премногу кикснува и тоа со Реџина,Браво за Кака и Инзаги и целиот тим кога тепат цел тим игра на големо ниво,
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ај честото подеба, големо браво за добро изиграниот натпревар за кој е заслужен целиот тим!!!
Патем головите ако може да ги ставите да ги видиме уште еднаш :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Grazie Ragazzi



Браво за играта. Продолжуваме со одличната серија. Скоро цел тим одигра одлично.
Дида речиси не го видовме, ми се свиѓа тоа.:) Фавали беше добар, исто и Замбро.
Фламини е ѕверотиња како и секогаш, Малдини стандард. Пирло ја враќа старата форма на последните утамици. Амброзини можеби и најдобар беше, стандард:) Бекам немаше најдобра партија Кака одигра феноменално, полека ја враќа старата форма, нема врска што головите ги даде од пенал, и за тоа треба да ти фаќа црпката:) Сидорф не изигра многу добро. Инзаги гол-мен.:zver:
Кјаер прикажа добра партија, не увери дека е за у Милан.
Еве ги оцените на нашите фудбалери според goal.com:
Dida -6.0
Flamini -8.0
Maldini -7.5
Favalli -7.0
Zambrotta -6.5
Beckham -7.0

Pirlo -8.0
Ambrosini -8.0
Kaka -9.0
Seedorf -6.5
Inzaghi -7.5

Измени:
Ronaldinho 6.0
Shevchenko 5.0

Cardacio----

Да се надеваме дека Интер со Наполи ќе киксне и ќе има јака борба до крајот на сезоната.


Forza Milan


 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Честитки за победата... Патем Пипо рулз. Има уште игра во тој човек :vozbud:.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.488

Dida -6.0
Flamini -8.0
Maldini -7.5
Favalli -7.0
Zambrotta -6.5
Beckham -7.0

Pirlo -8.0
Ambrosini -8.0
Kaka -9.0
Seedorf -6.5
Inzaghi -7.5
Ете ги денешните зверови, Фламини, Амбро, Пирло и Кака...
Фламини супер се снаоѓа на новата позиција, Амбро одличен како минатата сезона (коа беше избран за најдобар играч на Милан таа сезона), Пирло почнува да заличува на себеси исто така и Кака...

Левата бековска позиција најслаба на Милан дефинитивно, ни Јанкулоски, Фавали и Замброта не играат убаво, мора туе нешто да се менува...

Сидорф тапа пак :)

Да се надеваме дека Интер со Наполи ќе киксне и ќе има јака борба до крајот на сезоната.
Хаха само надевајсе :icon_lol:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Со задоцнување, нека ни е честито победата, одлично изигравме, пред се во одбраната, средниот ред одлично функционираше, Кака уште два-три натпревара и ке биде оној стариот, многу тешко им беше на Палермо да ги стопираат неговите продори. Браво за Пипо! Чекаме кикс на Интер :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Не знам колку ќе ве интересира оваа вест, ама јас да ја постирам...
Тука



:):)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Не знам колку ќе ве интересира оваа вест, ама јас да ја постирам...
Тука



:):)

Одлична вест ги пратам Ливерпул последниве утакмици ич не влага во игра незнам зашто така кога стварно го бива се надеваме дека летово ќе реагираме да го земеме или него или Кјаер...овој Кјаер убаво ќе му биде да дојде кај нас да игра заедно со Кака зашто денеска два три пати го измрда незнаеше кај е:)

П.С Го гледам сега овој Сантакроче од Наполи солиден дефанзивец исто !

FORZA MILAN ! ! !
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Росоњери честито нови 3 бода на контото!
Влеговме во добра серија мислам дека и Катанија наредно коло нема што да бара во утакмицата...денеска играа сите скоро топ најдобри според мене беа Фламини,Амбро и Кака,последниов влага во форма тоа ми се свиѓа :)
Имаме најтежок распоред од сите али сигурен сум дека ќе бидеме пред Јувентус!

FORZA MILAN !
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Zalayetaaaaaaaaaaa 1-0 ,,Bravo NApoli prodolzete so isto tempo ke ni napravite usluga
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Zalayetaaaaaaaaaaa 1-0 ,,Bravo NApoli prodolzete so isto tempo ke ni napravite usluga

Брат убаво да тепаат али види ги утакмиците на Интер и на Милан до крај на сезона имаме гадно тежок распоред,и ја сакам да стигнеме на врвот али ќе биде тешко !

Сами сме криви на крај почнавме да играме да не ги спомнувам сеа Лече,Торино,Палермо во првиот дел од сезоната
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Одлична вест ги пратам Ливерпул последниве утакмици ич не влага во игра незнам зашто така кога стварно го бива се надеваме дека летово ќе реагираме да го земеме или него или Кјаер...овој Кјаер убаво ќе му биде да дојде кај нас да игра заедно со Кака зашто денеска два три пати го измрда незнаеше кај е:)

П.С Го гледам сега овој Сантакроче од Наполи солиден дефанзивец исто !

FORZA MILAN ! ! !
И јас мислам дека треба да бираме измеѓу Кјаер и Агер. И двајцата се ѕверови, физички се многу силни, често постигнуваат голови. Но не треба да се отпишуваат и Сако и Сантакроче , закон се. Кој и да дојде од овие, ќе имаме најдобра одбрана во Серија А.


ПС Грев е за Сантакроче да кажеш дека е солиден:):helou:


ПС2 Еве ги Наполи, 1-0, Залајета.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Интер изгуби добра е сеа има барем некакви шанси но сепак се мали
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom