Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Deno^ во право си ама мислам дека никој не рече дека Роналдо е оваа сезона подобар од Меси,еве и јас си признавам дека е подобар...сакавме да кажеме некои дека Роналдо кога ја имаше таа неверојатна сезона никој не отиде во Барса фан клуб и да зборува еве вака Роналдо еве вака Меси или што правил...а сега на сите им текнало да зборат како играл Роналдо...па знаеме си ние каков е,тој му е карактерот на Роналдо,тука не можеме ништо...таков играч е...
Де кажи ми ти што толку се попаливте оти пиша во нашиов фан клуб???
Сакате да ми кажете дека ако он напише во Барселона фан клуб дека Роналдо е шатор со претсобје, тогаш е во ред?
Роналдо да не има некој роднина од Македонија а ја да не знам??? Ако има кажете, сакам оригинал дрес од него. Ако треба 200 евра ке го платам.
Не ја гледате суштината во фудбалот, вие не го сакате фудбалот, вие го сакате Роналдо. Јас знам само дека уживам кога го гледам Меси сезонава исто како што уживав лани со Роналдо, прехлани со Кака, пред тоа со Роналдињо и тн......
Па ке ти се мочам и на Роналдо и на се, зар вреди толку да го отерате детето у пм само оти ја напишал вистината за него на наш терен??
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Абе Deno^дали па ти виде некој пост од фановите на Јунајтед да оди и да постира во Барса фан клуб како играл Роналдо како играл Меси во текот на изминатата сезона кога Роналдо растураше?јас не приметив никаде,а доколку пишал некој веднаш ке го отераа...никој не му забрани да не пишува овде ама Месио може да си го фали во Барса фан клуб и не мора да кажува каков бил и кој како играл и дека се загубил,го знаеме ние тоа.Ова е фан клуб Манчестер а не Барселона,ако е затоа сега ке одиме по другите фан клубови и ке пишуваме Џерард вака,Лампард онака.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Абе Deno^дали па ти виде некој пост од фановите на Јунајтед да оди и да постира во Барса фан клуб како играл Роналдо како играл Меси во текот на изминатата сезона кога Роналдо растураше?јас не приметив никаде,а доколку пишал некој веднаш ке го отераа...никој не му забрани да не пишува овде ама Месио може да си го фали во Барса фан клуб и не мора да кажува каков бил и кој како играл и дека се загубил,го знаеме ние тоа.
Ти си зачленета Ноември 2008 и сакаш да ми кажеш дека ти имаш видено дали некој пишал во Фан Клуб Барселона во 2007/2008 сезона кога газеше Роналдо???
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Ти си зачленет Ноември 2008 и сакаш да ми кажеш дека ти имаш видено дали некој пишал во Фан Клуб Барселона во 2007/2008 сезона кога газеше Роналдо???

Не значи дека ако сум била зачленета тогаш дека не сум читала и порано.Ама не е важно.Ај да престаниме со таа тема Меси-Роналдо,ова е фан клуб Манчестер Јунајтед...можат темата да затворат.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Не значи дека ако сум била зачленета од Ноември дека не сум читала на форумот и кога газеше Роналдо.
Не сфаќате, дајте пример дека во овој фан клуб има паметни деца подготвени да ислушаат, да респектираат туѓи мислења, а не одма да се наврлат како волци на овца. Па на крај тука сме само да се дружиме.
А ако наиде некој бот како Kukoc7, Pato 007 или Stevie-G остајте ми ги мене да се погрижам на начин каков што заслужуваат.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.268
вистината е дека меси оваа сезона е во подобра форма и е подобар но споредете го тој роналдо од лани со меси од оваа сезона и мислам дека ке сватите дека роналдо е подобар :toe:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Значи вака...Јас во неговиот пост не гледам ништо каде што пишува каков е Роналдо а каков е Моси.Таму има само пофалби за Меси,дека бил цар на фудбалот,дека бил брз,дека бил ваков,дека бил таков...А за Роналдо само кажа дека бил послаб од лани..Па и ние знаеме дека е послаб и стварно мислам дека постот не е за овој фан клуб бидејќи меси не е играч на Манчестер туку на Барса..:helou:
Неговиот пост е преземен од спорт денес така да тој тоа не го пишал туку некој друг.

на ниту еден вистински навивач на јунајтед не можеш да му докажеш дека меси е подобар од роналдо,исто како што не можеш да го докажеш обратното на навивач на барса :toe:
Може на тие што се реални пример Дено или тој не е вистински навивач на Јунајтед?

Абе Меси,пффф кај беше Меси пред да си замине Роналдињо од Барса?сите игри одеа преку Роналдињо и не за џабе го прогласуваа двапати за најдобар фудбалер...имаше еден извадок некаде:да не беше продаден Роналдињо Меси немаше да биде она што е денес,и тоа од Пеп Гвардиола...
Роналдо ги сруши сите рекорди за постигнување на погодоци,феноменална сезона со 42 гола а плус крило е што е навистина тешко да се достигне...
Е сега Меси можат да го фалат во Барса фан клуб,Џерард во Ливерпул фан клуб.Кој им збореше на фановите од Барса додека играше Роналдо феноменално?никој па и на крај уште не им се веруваше дека Роналдо заслужно ја зеде наградата.
Меси стварно оваа сезона игра во одлична форма тоа си го признавме.
Роналдо не ја почна сезоната само заради операцијата а да не беше таа операција можеби ке имаше уште една фантастична сезона слична како ланската...ама ако се повреди Меси и се случи да му прават операција?дали ке ја има истата форма како што ја има сега?
Само пратете ги последните освојувачи на златната топка:Ја земале наградата и ги фати малер наредната сезона...ете како што беше Роналдињо ја освојуваше а сега го нема речиси,исто и Кака малер до малер само повреди а ете и Роналдо ја освои наградата па го фати малер.
Па ај ти кажи ми кај беше Меси лани и кои сите акции оделе преку Роналдињо кога тој не играше на пола од натпреварите и нормално дека сите акции ќе одат преку Роналдињо а не Меси од единствена причина што Роналдињо беше подобар и Меси лани имаше 19 години,а роналдо има 24 голема разлика е тоа колку повеќе искуство има Роналдо од Меси.Инаку за болдираното Роналдињо зема 2 години по ред.:helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320
Се извинувам што ќе избегам од темата али мора да го постирам клипов
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.268
Може на тие што се реални пример Дено или тој не е вистински навивач на Јунајтед?
deno или не е вистински навивач или е исклучок доколку зборува кој е појак

доколку зборува според ова

вистината е дека меси оваа сезона е во подобра форма и е подобар но споредете го тој роналдо од лани со меси од оваа сезона и мислам дека ке сватите дека роналдо е подобар :toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе Deno^дали па ти виде некој пост од фановите на Јунајтед да оди и да постира во Барса фан клуб како играл Роналдо како играл Меси во текот на изминатата сезона кога Роналдо растураше?јас не приметив никаде,а доколку пишал некој веднаш ке го отераа...никој не му забрани да не пишува овде ама Месио може да си го фали во Барса фан клуб и не мора да кажува каков бил и кој како играл и дека се загубил,го знаеме ние тоа.Ова е фан клуб Манчестер а не Барселона,ако е затоа сега ке одиме по другите фан клубови и ке пишуваме Џерард вака,Лампард онака.
Ако не се лажам, минатата сезона Меси беше поврден добри 3-4 месеци. Рачунајте што би се случило ако не бил повреден толку време....а не Роналдо го вадите поради тоа што пред почетокот на сезоната бил повреден.
:smir:
 
N

navivacka

Гостин
Ако не се лажам, минатата сезона Меси беше поврден добри 3-4 месеци. Рачунајте што би се случило ако не бил повреден толку време....а не Роналдо го вадите поради тоа што пред почетокот на сезоната бил повреден.
:smir:
На Меси мислам дека не му беше извршено операција а на Роналдо да...за Роналдо се предвидуваше да се врати некаде Октомври ако не се лажам ама се врати побрзо од предвиденото,ама за жал не во посакуваната форма...сепак повредата си го прави своето:toe:

Helz клипот е супер:vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ако не се лажам, минатата сезона Меси беше поврден добри 3-4 месеци. Рачунајте што би се случило ако не бил повреден толку време....а не Роналдо го вадите поради тоа што пред почетокот на сезоната бил повреден.
:smir:
Затоа не беше најдобар, Роналдо воопшто не беше повреден и газеше:vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се карате за многу глупи работи, не ми е јасно за што се фаќате.
За да те прогласат за најдобар треба да ти е перфектна цела сезона.
Оваа година Роналдо ја нема таа можност, правеше операција и не е во посакуваната форма, плус цело внимание е сега вперено кон него, повеќе фластери има на него и тешко да го повтори успехот од лани:wink:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.661
Поени од реакции
11.347
Манчестер Јунајтед - Астон Вила во Сабота во 17.00ч пренос на А1!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom