Изнесени барањата за казна затвор за Јохан и Љубе.

  • Креатор на темата n/a
  • Време на започнување
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
hate to say this, but you're wrong.
Ако имаше докази, дека беа терористи зошто тогаш го држат?
Да не игра некоја е*ана улога он па да го држат таму? Он е едно бело пиунче, кој заради некој негов шеф на времето сега мирца на нет по цел ден од затворот. Да беше од СДСМ сигурно ке го викавте предавник, ама тое.
Ова дека Љубе е невин за Раштански лозја не 100%, тврдам 10000%. Само мораше некој курбан да оди, па го испратија него.
Никој не рече дека е Исус.
Ама во случајов он ја бранеше својата земја која беше нападната.
И сигурно не може да се стави на рамниште со луѓе кои вршеле МАСАКРИ!!
15 години!12 години!
Тоа е срамота и преседан!
Па и јас тоа викам. Може за други работи е крив, ама за тоа што го судат е намештаљка.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никој не рече дека е Исус.
Ама во случајов он ја бранеше својата земја која беше нападната.
И сигурно не може да се стави на рамниште со луѓе кои вршеле МАСАКРИ!!
15 години!12 години!
Тоа е срамота и преседан!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ова дека Љубе е невин за Раштански лозја не 100%, тврдам 10000%. Само мораше некој курбан да оди, па го испратија него.
Твојот збор сеа да го земиме и да ојме право таму, и којзнае може ке ти веруват :lol: ако не 10000%, 9875% сигурно да.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Никој не рече дека е Исус.
Ама во случајов он ја бранеше својата земја која беше нападната.
И сигурно не може да се стави на рамниште со луѓе кои вршеле МАСАКРИ!!
15 години!12 години!
Тоа е срамота и преседан!
Види вака, тој правеше војна со едни, а уби сосема други невини луѓе.
 

aussie

Shark
Член од
7 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
За Јохан не знам ништо...ама за Љубе и 12 години се малце...тој треба 120!
Како можете да дозволувате вакви фашистички , против македонски изјави да пишуваат на форумот????:tapp:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ај доста вие е, не пишувам на темата повеке. Задоволен thorn?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Da a?
Ti im gi perese uniformite? Ili preku satelit gi nabluduvase?
Eve jas tvrdam deka zrtvite ne bea teroristi, tuku obicni selani, i?
I moeto tvrdenje, ako ne poveke, edno 1000 pati e po vistinito od tvoeto, zosto dodeka ti si go slusala i citala latas, ja pola selo go znam, znam cii deca i braka se ubieni i znam sto bile tie.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Твојот збор сеа да го земиме и да ојме право таму, и којзнае може ке ти веруват :lol: ако не 10000%, 9875% сигурно да.
Абе добро сега мене ме боли кур за Љубе имам 19 години :icon_cool нит сум бил таму ни ништо. Ама од луѓе што учествувале, што живееле таму велат дека било намештаљка.
Ако правел други дубари и срања, нека си лежи.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
тууу ебате судот...
за 5мина напраи цел филм... а овде колку испозагинаа за нив ич кур не им чуе.. па после има обесправен... па им дур не им го стегнеш пендрекот​
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Абе добро сега мене ме боли кур за Љубе имам 19 години :icon_cool нит сум бил таму ни ништо. Ама од луѓе што учествувале, што живееле таму велат дека било намештаљка.
Ако правел други дубари и срања, нека си лежи.
Морав да пишам (извини thorn) сега смена мислење, еднаш ТВРДИШ сега одма стануваш мистер ’’ Ако правел други дубари и срања, нека си лежи’’. РЕбелче, ти барем немој вакви испади.:helou:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Da a?
Ti im gi perese uniformite? Ili preku satelit gi nabluduvase?
Eve jas tvrdam deka zrtvite ne bea teroristi, tuku obicni selani, i?
I moeto tvrdenje, ako ne poveke, edno 1000 pati e po vistinito od tvoeto, zosto dodeka ti si go slusala i citala latas, ja pola selo go znam, znam cii deca i braka se ubieni i znam sto bile tie.
Da de.. isto kako sto Germanskiot novinar prizna deka UCK go keshirale za da laze :toe:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Појол, или издржи како жртва, иликурчи се како терорист, што ќе одбереш?
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Морав да пишам (извини thorn) сега смена мислење, еднаш ТВРДИШ сега одма стануваш мистер ’’ Ако правел други дубари и срања, нека си лежи’’. РЕбелче, ти барем немој вакви испади.:helou:
Ако ме лажат "сигурните" извори, е тогаш го неабале :violent1: :icon_bigg
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Појол, или издржи како жртва, или курчи се како терорист, што ќе одбереш?
Не какај. Немој сеа цела тема кон Појол да ја вртиш. Ако толку го сакаш, да ти дам пари една кутија малборо да му однесеш взатвор? :pos:
Не се правам јас ни жртва ни терор, реален сум, ти си...ај :)

P.S. ако ти е за тоа (извини thorn) дека се правам жртва, батка знаеш шо е иронија? Или да го викнам Бада да ти нацрта?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Da de.. isto kako sto Germanskiot novinar prizna deka UCK go keshirale za da laze :toe:
Me zabole mene za nekoj novinar, ne se zboruva za zanzibar, pa da treba da nosam zaklucoci vrz osnova na novinarski tekstovi. Eve kaj e Luboten, od moj balkon se gleda. Kako sto i kazav, gi znam bliskite na tie sto bea ubieni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom