Комплекс Цареви Кули Струмица

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Новиот комплекс Цареви Кули во Струмица кој се наоѓа на познатото место за Струмичани и околината - Чам Чифлик. Се стигнува со кола по новиот изграден пат Струмица - Попчево и е некаде околу 3 - 3.5 километри оддалечено од градот. Такси превоз ќе ве однесе до таму за 150-200 денари. Како што знам јас има направено и соби за изнајмување. Свеченото отворање беше вчера. Можете да најдете и секаков вид на јадење, македонски специјалитети, скара, пица, кафенце итн. Цените сеуште не ми се детално познати па ако има некој повеќе информации нека сподели. Телефонски број за резервации и информации: 078/ 422 - 666
















 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Далеку од барокот во пријатна и чиста средина. Топ место како што гледам!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Далеку од барокот во пријатна и чиста средина. Топ место како што гледам!

Да, на страна е од градот, на чистина и зеленило насекаде. Рај е навечер, синоќа на отворањето имаше многу народ што отиде колку што можев да видам. Ми изгледа одлично, планирам во Недела да го посетам и да видам со свои очи.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Супер изгледа спрема сликите (y)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Брииј убавини :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Oва изгледа прекрасно и може да се искористи некој викенд да се посети. Башка шо у околина се Колешински и Смоларски водопади :pipi:
 
F

FARANG

Гостин
Незнам што видовте интересно во ова? Мене ми личи на комуњарска градба, детско одмаралиште мање више. Нит е луксузно за клиентите што имаат пари (грци странци) нит па ми изгледа добро осмислен проект за тоа што точно би било. Градба без јасна таргетна група.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Незнам што видовте интересно во ова? Мене ми личи на комуњарска градба, детско одмаралиште мање више. Нит е луксузно за клиентите што имаат пари (грци странци) нит па ми изгледа добро осмислен проект за тоа што точно би било. Градба без јасна таргетна група.
Ете, се најде првиот што исплука. Таргетна група? Обичниот граѓанин. И поарно ова отколку барокни споменици среде плоштад во Скопје.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta
 
F

FARANG

Гостин
Ете, се најде првиот што исплука. Таргетна група? Обичниот граѓанин. И поарно ова отколку барокни споменици среде плоштад во Скопје.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Секој со својот вкус... Мене ова на ништо не ми личи, летна бавча со неколку соби за сексање...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Секој со својот вкус... Мене ова на ништо не ми личи, летна бавча со неколку соби за сексање...
А што треба да има? Можда танчерки шо мешаат и некои шо пушат?:tapp:
 
F

FARANG

Гостин
А што треба да има? Можда танчерки шо мешаат и некои шо пушат?:tapp:

така бар би имало нешто интересно... може и у тоа базентите да се бањаат

Вака личи на некое комуњарско здание од 70тите без никаква функција и без никаква поента. Би престојвала во кабините? Ајде реално ќе идеш ќе јадеш и што има да се види? Ништо. 5 мин прошетка и толку. Не е финтата само гради без везе, него ако веќе правиш нешто направи го како треба за да биде посетувано. Помина времето на вакви објекти кој не нудат ништо. Џабе зборам очигледно колку пари толку музика нема да мрднеме од просек...
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Незнам што видовте интересно во ова? Мене ми личи на комуњарска градба, детско одмаралиште мање више. Нит е луксузно за клиентите што имаат пари (грци странци) нит па ми изгледа добро осмислен проект за тоа што точно би било. Градба без јасна таргетна група.
Не знам од каде си, али ти како да не си бил на баирот накај Чам Чифлик?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
така бар би имало нешто интересно... може и у тоа базентите да се бањаат

Вака личи на некое комуњарско здание од 70тите без никаква функција и без никаква поента. Би престојвала во кабините? Ајде реално ќе идеш ќе јадеш и што има да се види? Ништо. 5 мин прошетка и толку. Не е финтата само гради без везе, него ако веќе правиш нешто направи го како треба за да биде посетувано. Помина времето на вакви објекти кој не нудат ништо. Џабе зборам очигледно колку пари толку музика нема да мрднеме од просек...

Ај експерту за туризам, дај предлог што би требало да има.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
така бар би имало нешто интересно... може и у тоа базентите да се бањаат

Вака личи на некое комуњарско здание од 70тите без никаква функција и без никаква поента. Би престојвала во кабините? Ајде реално ќе идеш ќе јадеш и што има да се види? Ништо. 5 мин прошетка и толку. Не е финтата само гради без везе, него ако веќе правиш нешто направи го како треба за да биде посетувано. Помина времето на вакви објекти кој не нудат ништо. Џабе зборам очигледно колку пари толку музика нема да мрднеме од просек...
А шо е интересно на пример у:
- Визијана
- Парк Гиновци
- Етно село
?

Има што да се посети накај Струмица, само наместо да се мрчи може да се прочита.
На пример моеш да ги посетиш водопадите, манастирите в Вељуса и Водоча .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom