Како да ја скратам веѓата?

Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Сакам да ја цакнам веѓата со една линија и ме интересира како тоа се прави (за машко)? Ако има некој што знае или има некој туторијал, слики и слично нека пише.... фала однапред! (y)
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Со косилка за трева ;)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
со секира бе ... останатото јас ќе го завршам
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.248
Поени од реакции
27.613
залепи селотејп и после тегни!
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Некако приметувам дека на новиов форум се отвараат почудни теми :confused:

Изгледа XenForo повеќе им се допаѓа на троловите... (n)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Со ножица.
 
С

Спенсер

Гостин
Иди на фризер,со машинка за шишање ќе те средат.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
Сакам да ја цакнам веѓата со една линија и ме интересира како тоа се прави (за машко)? Ако има некој што знае или има некој туторијал, слики и слично нека пише.... фала однапред! (y)
Со брич. Биди ХЦ.
 
П

Пепси_

Гостин
Е зошто да ја кратиш бе што и фали така цела ? :eek:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.109
Поени од реакции
821
Човекот има нормално прашање поставено.
И не е трол што го поставил тоа туку тролови се сите што од здодевност му одговарале глупости.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сите што ги знам што прават така на веѓата со брич се средуваат, ама мене воопшто не ми е привлечно тоа. :)
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Ако имаш ептен гајтан веѓи или споени , сечи крати слободно кај ќе стигнеш , поубаво ќе изгледа сигурно!
Иначе ако си несигурен со мини-ладни оружја , земи акварел боја и употреби нијанса малку посветла од бојата на твојот тен и тргај црти на веѓите, никој нема да примети!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас си ги средвам со ленти , мој предлог да си земите со бел восок со кристали, супер е за обликување на веѓите :)
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Човекот има нормално прашање поставено.
И не е трол што го поставил тоа туку тролови се сите што од здодевност му одговарале глупости.
Со косилка за трева, со секира, со селотејп, добри ти се цели..... брате сВе фраери некој на форумов јас не знам што е работава! На форумиве не можеш едно прашање да поставиш да не те направат ненормален..... :cool:

Фала ви на тие што одговоривте, инаку поздрав до духовитите дечки и може малце да идете надвор да фатите женски па на нив да им ги ваѓате фрустрациите и вишокот енергија, олабавете малце..... (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom