Yngwie Malmsteen

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
Значи темава ја почнuвам само за Ингви Малмстин покрај тоа што има веќе отворено една слична на оваа нo сепак тамu се и овие другите фаци како Јoe Ѕatriani i Ѕteve Vai... Сакам да знам само што воопшто мислите за човеков... Зошто читам на нет и милењана меѓу јавноста за него се многу поделени ... Кои дела најмногу ви се допаѓаат ... итн..итн.итн.итн ...Мене лично најомилен ми е ..:wink::wink::wink:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
The fastest picker...

"Arpeggios from hell" RULZ
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Добар гитарист е... али мразам гитаристи што мислат дека гитарата е нинтендо па си играат супер марио на неа. Овај не е таков многу, Јое Сатриани е нинтендо од најновине :)
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
Добар гитарист е... али мразам гитаристи што мислат дека гитарата е нинтендо па си играат супер марио на неа. Овај не е таков многу, Јое Сатриани е нинтендо од најновине :)

и јас ги мразам тие "гејмери" ...али ипак ингви на гејмер не личи

бтв.. мислите ли дека нема чуства у неговата музика ?
 
Член од
1 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
хахаха...од кај ти текна ..."гејмери" ?:pos2::pos2: за ингви неам зборови ... и се слагам со тебе дека НЕ Е гејмер..иако некои мислат дека е .. дали има чуства или не... Ќе оставам да видам другите што ке кажат ..па дали ке ги подржавам у нивното милење или не ...Ingwie RULES !!!
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2

Лелеее на акустика што прави
Нормален е ????????????????
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Според мене Yngwie е само за брзина и техника. Нема душа во неговите песни, нема емоција. За брзо свирење го бива за мелодично свирење не баш.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Си го поштовам човеков, виртуоз невиден......

Според мене Yngwie е само за брзина и техника. Нема душа во неговите песни, нема емоција. За брзо свирење го бива за мелодично свирење не баш.
е не си во право брат...... Yngwie ако нема техника, незнам.....:tapp:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Си го поштовам човеков, виртуоз невиден......



е не си во право брат...... Yngwie ако нема техника, незнам.....:tapp:
Аj убаво прочитај го постот на кој цитираш не се брукај.
И темава во канта одма сто вакви има отворено не ја тупете ај
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Омилено дело ми е трилоџи
али пак поке си го сакам ангело бато пошто ингви не ми е по стило
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
Аj убаво прочитај го постот на кој цитираш не се брукај.
И темава во канта одма сто вакви има отворено не ја тупете ај
Брат....ти прочита што се бара во темава...или не знаеш да го правиш тоа ...ај те молам .темата уште не е отворена ти ја затвараш веке .ај ти се молам !!!
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Аj убаво прочитај го постот на кој цитираш не се брукај.
И темава во канта одма сто вакви има отворено не ја тупете ај
Е добро де...

Брат....ти прочита што се бара во темава...или не знаеш да го правиш тоа ...ај те молам .темата уште не е отворена ти ја затвараш веке .ај ти се молам !!!
Остај не се замарај брат
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
Е добро де...



Остај не се замарај брат
па да знаеш ...не тупам тука да кажувам и да докажувам на некој за што воопшто е отворена темата ако не знае самиот да си прочита... нека извини некој доколку мисли дека го вреѓам ... бтв БАРАМ САМО МИСЛЕЊЕ ЗА ИНГВИ И НЕГОВАТА МУЗИКА ...сосема јасно ... мислам за кого како нели ?:toe::toe::toe:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
па да знаеш ...не тупам тука да кажувам и да докажувам на некој за што воопшто е отворена темата ако не знае самиот да си прочита... нека извини некој доколку мисли дека го вреѓам ... бтв БАРАМ САМО МИСЛЕЊЕ ЗА ИНГВИ И НЕГОВАТА МУЗИКА ...сосема јасно ... мислам за кого како нели ?:toe::toe::toe:
Ингви си е кратко речено цар, вреди да се слуша. Неговата музика е сосема одлична и немам никакви замерки. Немам други зборови како да го опишам, едноставно перфектен е...

И да за кого како :helou:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Еден од моите омилени гитаристи, а за нај омилена песна..хмм па Arpeggios From Hell како што кажа маарко, Trilogy Suite Op.5, Icarus Dream Suite, Black Star, Evil Eye и Far Beyond The Sun. Само штета што поновиве албуми не му се толку добри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom